...

Konstruktor budowli LEGO

by piotrmm

on

Report

Category:

Automotive

Download: 0

Comment: 0

2,925

views

Comments

Description

Projekt zgłaszany do II edycji STYPENDIUM Z WYBORU.
Download Konstruktor budowli LEGO

Transcript

  • 1. Urządzenie przenoszące budowle z klocków LEGO ze świata wirtualnego (model) do rzeczywistego. Projekt po ukończeniu będzie udostępniony na zasadzie licencji Open-Source, w części w całości przygotowanej przez nas.
  • 2. Nasza koncepcja opiera się na prostym pomyśle zaczerpniętym z obrabiarek CNC, a konkretniej ich konstrukcji.Chcemy również umożliwić przeciętnym ludziom zapoznanie się z tego typu sprzętem. A co za tym idzie przybliżyć zagadnienia związane z technikom.
  • 3. 1 – Stworzenie modelu warstw w przygotowanych przez Nas oprogramowaniu. Projektujący konstrukcje do wyboru ma kilkanaście typów klocków, które układa warstwami.2 – Konfiguracja zasobników w którym znajdują się określony typy klocków.3 – START! Robot rozpoczyna budowę. Maszyna pobiera odpowiednie klocki z zasobników i wypełnia nimi kolejne warstwy aż do ukończenia konstrukcji.4 – GOTOWE!
  • 4.  Netbook – wykorzystywany przy produkcji, jak i użytkowaniu urządzenia. Wszystkie dane i modele, będą w jednym miejscu. Zawsze przy urządzeniu. Dzięki temu każdy członek grupy będzie mógł oddzielnie, niezależnie od innych pracować nad projektem. Komputer ten używany będzie do sterowania Konstruktorem poprzez port USB.
  • 5.  Elektronika - w jej skład wchodzi: płytka z modułem Arduino, dodatkowe moduły do sterowania silnikami i komunikacji z PC. Mały zasilacz regulowany. Sterowanie - silniki elektryczne (krokowe) oraz aktuatory liniowe (również krokowe). Przewody, rezystory, układy scalone i inne elementy „drobne”.Są to elementy niezbędne do działania urządzenia
  • 6.  Konstrukcja mechaniczna – materiały do budowy urządzenia, czyli : kształtowniki, linki, łańcuchy, przekładnie, k ółka i koła zębate oraz wiele innych.Posłużą one do budowy ramy, systemu przenoszenia napędu oraz konstrukcji mechanicznej.
  • 7. 2-3 zestawy klocków LEGO, jest to materiał wykorzystywany w czasie testów i przy późniejszej eksploatacji.Z uwagi na ogromną precyzję wykonania i dokładność stawiamy na produkt dobrze znany i ceniony na rynku zabawek.
  • 8. Wiele ciekawych pomysłów nigdy nie ujrzało światła dziennego. My chcemy tego uniknąć, dlatego chcielibyśmy również prowadzić stronę internetową związaną z projektem. Co za tym idzie potrzebne są dodatkowe fundusze na jej prowadzenie.Na stronie prowadzony będzie dziennik budowy.Po zakończeniu projektu pojawią się również wszystkie materiały umożliwiające innym budowę Konstruktora.
  • 9. W dalszej części prezentacji znajdziecie zdjęcie pospawanej już ramy oraz jeszcze nieukończony model 3D wykonany w oprogramowaniu SolidWorks.Zachęcamy do głosowania na nasz pomysł!  Przemek, Rafał, Piotr
Fly UP