...

Agnieszka Rajewska aplikacja-absolvent

by jagienka280

on

Report

Category:

Design

Download: 0

Comment: 0

6,137

views

Comments

Description

Download Agnieszka Rajewska aplikacja-absolvent

Transcript

 • 1. Wyprawa „PromoAfryka2012”
 • 2. Koło Naukowe Promocji i Edukacji Zdrowotnej CM UJ-jest zrzeszeniem młodych ludzi, głównie studentów Zdrowia Publicznego, które ma na celu wspieranie ich naukowego, społecznego i osobistego rozwoju. Propaguje i podejmuje inicjatywy m.in.: wspierające działalność z zakresu promowania zdrowego stylu życia i rozwoju samoświadomości zdrowotnej, edukacji zdrowotnej oraz badań dotyczących etnomedycyny. Nadrzędnym celem działalności Koła jest kształtowanie wysokiej klasy specjalistów w swojej dziedzinie, o szerokich horyzontach i dojrzałej postawie społecznej. Nie mniej istotne jest przygotowanie ich do reprezentowania Polski oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego na arenie międzynarodowej. Organizator „ PromoAfryka2012 ”
 • 3. Czym jest? -Wyprawa naukowo -badawczo- charytatywnaKiedy? - 28.03 - 27.04. 2012 Gdzie? - Afryka: Etiopia, Kenia, Tanzania, Senegal Kto? -dr hab. n. med. Krzysztof Krajewski-Siuda,- asystent mgr Marcin Grysztar,- 10 studentów:zdrowia publicznego,etnologii i antropologii kultury,geografii z turystyką, położnictwaWyprawa „ PromoAfryka2012 ”
 • 4. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie Collegium Medicum UJ Organizacje współpracujące z „ PromoAfryka2012 ”
 • 5. Patroni medialni „ PromoAfryka2012 ”
 • 6. - Udział w Trzynastym Światowym Kongresie Zdrowia Publicznego - Nawiązanie kontaktu z wiodącymi międzynarodowymi zespołami naukowymi, prowadzącymi badania z zakresu zdrowia publicznego - Poznanie uwarunkowań zdrowotnych w wybranych krajach afrykańskich (Etiopia,  Kenia, Tanzania, Senegal). - Odbycie kursu praktycznego tradycyjnej afrykańskiej medycyny w PROMETRA International, wybitnej środkowo-afrykańskiej organizacji kształcącej specjalistów medycyny naturalnej  - Przeprowadzenie krótkich badań etnologicznych wśród przedstawicieli wybranych plemion zachodnio-afrykańskich Cele „ PromoAfryka2012 ”
 • 7. - Zebranie w trakcie Ekspedycji danych naukowych, cennych w tworzeniu prac doktorskich/magisterskich/licencjackich uczestników wyprawy - Nawiązanie współpracy naukowej z Moi Univesity w Kenii - Wizyta w Polskiej Misji w Kiabakari w Tanzanii  - Podsumowanie dorobku wyprawy i jej członków w zbiorowej publikacji pod redakcją  dr hab. Krzysztofa Krajewskiego-Siudy, opiekuna naukowego wyprawyCele „ PromoAfryka2012 ”
 • 8. Agnieszka Rajewska Studentka zdrowia publicznego na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Współorganizator wyprawy badawczo – naukowo – charytatywnej „PromoAfryka2012”. Koordynator projektów charytatywnych dla Afryki w IFMSA Poland – Oddział Kraków. Przewodnicząca w Kole Naukowym Ekonomiki Zdrowia przy Instytucie Zdrowia Publicznego w Krakowie. Prowadziła grupę charytatywną „Szpunt” przy DDA „Beczka”. Otrzymała stypendium Rektora UJ dla najlepszych studentów. Stypendystka Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Założycielka Akademickiego Ruchu „Pro-life” w Krakowie. Jej hobby to decoupage, modern jazz, podróże autostopem (przejechała Europę m.in. na trasach: z Polski na Korsykę, a także Lazurowe Wybrzeże).
 • 9. Współorganizuję w kwietniu 2012r. wyprawę naukowo-badawczą- charytatywną do Etiopii, Kenii, Tanzanii i Senegalu. Jednak ze względu na duże koszty podróżowania po Afryce wyprawa nie będzie mogła się odbyć bez pomocy sponsorów. Dlatego zwracam się z prośbą o finansowe wsparcie do każdego, kto chce i może przyczynić się do rozwoju nauki i współpracy międzynarodowej w dziedzinie zdrowia publicznego. Dzięki tej wyjątkowej podróży będę miała możliwość m. in.: zapoznania się z realizowanymi w Afryce programami promocji zdrowia i profilaktyki chorób tropikalnych, nawiązania kontaktu ze studentami zdrowia publicznego jednej ze szkół zdrowia publicznego w Kenii, ale przede wszystkim otwarcia się na nowe kultury, poszerzenie swoich horyzontów, również naukowych.Podczas wyprawy „PromoAfryka2012” chcę przeprowadzić krótkie badania do swojej pracy licencjackiej. Także jako zapalona aktywistka i działaczka społeczna chcę przyjrzeć się praktyce humanitarnej na odwiedzanych terenach. Również wspomóc misję w Kiabakari (Tanzania) oraz zrealizować inne swoje działania i inicjatywy charytatywne poprzez projekty łączone m.in. z IFMSA Poland i Grupą Charytatywną „Szpunt”.
 • 10. KONTAKT DO ORGANIZATORÓW Szef Zarządzający Agata Kahan[email_address] Koordynator ds. Sponsoringu i Kontaktu z Mediami Agnieszka Rajewska[email_address] tel. 783 776 364
 • 11. Mam nadzieję, że moja aplikacja Państwa zainteresuje.W razie jakichkolwiek pytań jestem do Państwa dyspozycji i proszę o kontakt. Dziękuję za uwagę i pomoc
 • Fly UP