...

Profilaktyka: Jak dbać o zeby w pracy?

by vita-medical

on

Report

Download: 0

Comment: 0

10,053

views

Comments

Description

Dbanie o zęby to nie tylko ich regularne mycie. To także prowadzenie odpowiedniego stylu życia i profilaktyka. W tygodniu kiedy pracujesz rzadko myślisz o tym, co może zaszkodzić Twoim zębom, a co pomaga Ci o nie zadbać. Dlatego przygotowaliśmy krótką prezentację na temat zagrożeń związanych z zębami oraz rozwiązania jak można im przeciwdziałać. Zapraszamy.
Download Profilaktyka: Jak dbać o zeby w pracy?

Transcript

 • 1. 1 2 3 4 Jak dbać o zęby? W PRACY DOW IEDZ SIĘ W IĘCEJ
 • 2. Wstęp W pracy spędzamy większość dnia, dlatego warto, aby w tym czasie zadbać o nasze zęby. Myślisz, że żucie gumy po posiłku podczas przerwy wystarczy, aby utrzymać uzębienie w dobrej kondycji? Zapraszam na listę 6 problematycznych dla Twoich zębów sytuacji, które mogą zdarzyć się w pracy z rozwiązaniami jak im przeciwdziałać. lek. dent. Celina Choroszy
 • 3. 1. Przekąski Lubisz zagryzać coś podczas wykonywania obowiązków w pracy? Pamiętaj o tym, że częste sięganie po drobne przekąski jak orzeszki czy cukierki pozostawiają resztki pokarmów między zębami powodujących rozwój bakterii odpowiedzialnych za próchnicę. Porada: Zastąp ulubione przysmaki kawałkami owoców np. jabłek, które pomagają usunąć płytkę nazębną oraz masują dziąsła, przez co stają się mocniejsze. Jeśli jednak sięgniesz po batonik przepłucz usta wodą po jego spożyciu.
 • 4. 2. Kawa Jeśli lubisz pić czarną kawę w pracy i robisz to często pamiętaj o tym, że kawa wypłukuje z organizmu wapń, który jest budulcem zębów. Porada: Aby wyrównać bilans spożywaj bogate we wspomniany pierwiastek pokarmy. Jedz ser żółty, orzechy, brukselkę, kapustę, szpinak, sardynki, szprotki, kefir, twarożek, maślankę, mleko, jogurt, czy migdały.
 • 5. 3. Jedzenie w bufecie Korzystając ze stołówek pamiętaj, że długo podgrzewane posiłki nie dostarczają Ci wartości odżywczych jak witamina D, która wspomaga wchłanianie się wapnia (budulca zębów) czy C odpowiedzialna za prawidłowy stan dziąseł. Porada: Najlepiej przygotowuj dania w domu. Jeśli jednak to niemożliwe zadbaj o to, aby podczas pozostałych posiłków spożywać bogate we wspomniane składniki produkty np. tuńczyk (wit. D), papryka (wit. C), czy sok pomarańczowy (wit. D i C).
 • 6. 4. Stres Jeśli reagując na stres zaciskasz zęby może to być przyczyną bólu żuchwy. Rodzi to również poważne problemy jak ścieranie się szkliwa, kruszenie zębów czy też zniekształcenie zgryzu. Porada: Aby zapobiec zapaleniu stawów żuchwy, czy rozchwianiu uzębienia zalecane jest noszenie przezroczystych nakładek, zapobiegających zaciskaniu zębów.
 • 7. 5. Podpieranie brody Siedząc przy biurku często podpierasz ręką brodę? Ten z pozoru niewinny sposób siedzenia może powodować ból głowy ze względu na ucisk na struktury nerwowe, a także prowadzić do uszkodzenia szkliwa. Porada: Jeśli czujesz się zmęczona, a twoje krzesło wyposażone jest w funkcję odchylania użyj jej i odpocznij chwilę prostując plecy. Jeśli to niemożliwe wstań na chwilę od biurka i zrób sobie przerwę.
 • 8. 6. Żucie gumy Żując gumę po posiłku wspomagasz wydzielanie śliny, która dezynfekuje zęby. Jednak zbyt częste jej używanie może prowadzić do zwyrodnienia stawu skroniowo - żuchwowego czy wydzielania zbyt dużej ilości kwasów w żołądku powodując nadkwasotę. Porada: Ogranicz spożywanie gumy zastępując ją np. ziołowymi cukierkami. Zapraszamy również do naszego gabinetu. Być może problem z nieświeżym oddechem wynika z problemów z zębami.
 • 9. O nas ● Jako jeden z elitarnych gabinetów oferujemy pacjentom metodę komputerowego znieczulenia. ● Współpracujemy z najlepszymi specjalistami. ● Posiadamy certyfikaty ze specjalistycznych szkoleń w których regularnie uczestniczymy.
 • 10. Dr n. med. Paweł Namysłowski Dr n. med. Paweł Namysłowski ukończył studia na oddziale stomatologi Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu. W latach 1999–2003 współpracował z Katedrą i Zakładem Protetyki ŚLAM, a następnie w tym samym ośrodku z Katedrą i Zakładem Dysfunkcji Narządu Żucia. Efektem wieloletniej współpracy jest członkostwo w Polskim Towarzystwie Dysfunkcji Narządu Żucia. W 2002 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych. Otrzymał również tytuł Master of Science in Oral Implantology na Uniwersytecie im. J. W Goethe we Frankfurcie nad Menem.
 • 11. Zapraszamy! Zadbamy o Twój uśmiech! VITA MEDICAL ul. Basztowa 3 31-143 Kraków e-mail: instytut@vitamedical.pl www: http://www.vitamedical.pl/
 • Fly UP