System is processing data
Please download to view
...

Interaktywna Mapa Panfu, autor: Panufcia

by reporterzy

on

Report

Category:

Lifestyle

Download: 0

Comment: 0

5,081

views

Comments

Description

Interaktywna Mapa Panfu,
autor: Panufcia
Download Interaktywna Mapa Panfu, autor: Panufcia

Transcript

 • 1. ______________ PANFU!_______________
 • 2. Aby się cofnąć kliknij tutaj Oto Stajnia numer 1. To tutaj możesz wynająć konia, aby na nim jeździć, po całym Panfu! Tutaj swojego konika możesz tez nakarmić. Wystarczy, że klikniesz na marchewkę lub jabłko i dasz je koniowi. Aby go napoić weź chochelkę stojącą obok beczki z wodą i daj ją koniowi. Lecz w stajni jest wiele ciekawych rzeczy. Na przykład na górze w małej klatce mieszka króliczek, a deska ze snopkiem siana opada i podnosi się. Więc wstąp do stajni, jest to wspaniałe miejsce!
 • 3. Aby się cofnąć kliknij tutaj Każda panda, która postanowiła zamieszkać na Panfu, otrzymuje swoją chatkę. Chatka jest jak prawdziwy dom, można ją dekorować, mieć w niej bolisia i czuć się jak u siebie w domu!Chatki, to mieszkanka naszych pand. Możesz kupić do nich mebelki, dekoracje. Aby to zrobić kliknij na linijkę w rogu ekranu i na katalog z meblami. Możesz też kupić inny model chatki. Aby to zrobić wybierz linijkę, a potem domek. Chatki mogą być najróżniejsze. Duże – trzypokojowe, średnie i małe jakie mamy na samym początku. Niestety tylko pandy ze złotym pakietem mogą dekorować swoje chatki i kupować bolisie. Ale każda chatka jest dobra : Ciasna, ale własna!
 • 4. Aby się cofnąć kliknij tutaj W San Franpanfu znajduje się restauracja o nazwie Chez Bruno. Możesz tutaj zjeść najlepsze frytki ( z ketchupem oczywiście ). Restauracja została założona w październiku 2008 roku przez pandę Bruna. Został on tutaj kierownikiem lokalu. Ciekawostką jest to, że Bruno wynalazł, dzięki swojej ciężkiej i długiej pracy beztłuszczowe frytki! Tak to nie kłamstwo! Możesz tutaj przyjść z kolegami, usiąść przy jednym ze stolików i zajadać pyszne frytki. Kiedy będzie wam nudno zagrajcie w gry takie jak np. Quick Service . Ta restauracja wiąże ze sobą wiele wspomnień! To tutaj Lenny wywiesił plakat, aby oświadczyć się swojej ukochanejPenny. To tutaj odbyło sięprzyjęcie niespodziankowedla Maxa i Elli, gdy wrócilipo prawie dwu miesięcznejpodróży dookoła świata.Jak widzicie ta restauracjajest cudowna. Warto jąodwiedzić!
 • 5. Aby się cofnąć kliknij tutaj Na południu naszej wyspy możecie znaleźć Karaibską Plażę. Owszem na Panfu jest już jedna plaża, ale chyba nie oddaje takiego uroku jak ta! Znajduje się na niej czerwona łódka, pozostawiona kiedyś przez jakąś pandę. Obok łódki siedzi Lenny, który jak wspomniałam w innym slajdzie jest mężem pandy Penny. W misji „ Penny i Lenny” możesz uratować ich miłość. W nagrodę usłyszysz jedną z piosenek Lennego. Kiedy jesteś zmęczony i chcesz się odprężyć przyjdź tutaj i połóż się na hamaku. Z tym miejscem też związane jest pewne bardzo ważne wydarzenie. Otóż kiedyś było tutaj zaćmienie słońca które zdarza się na Panfu co ponad 300 lat!Wtedy to sprzedawca JayPea sprzedawał okularyprzeciwsłoneczne. Kiedybyło zaćmienie nasi sławnikosmici Nui i Trawui dalinam znaki. Może kiedyśznowu przylecą na Panfu…Kto wie…..
 • 6. Aby się cofnąć kliknij tutaj Tutaj znajduje się basen Panfu. Brak ci rozrywki i dobrej zabawy? Przyjdź tutaj! Basen Panfu to świetne i wspaniałe miejsce. Codziennie wiele pand odwiedza basen, aby się wykąpać, poskakać z trampoliny do basenu, czy zjechać ze zjeżdżalni. Ale na basenie nie tylko kąpiemy się i pływamy. Choć to miasto, jest miejscem najczęstszych spotkań pand, to właśnie tutaj, na basenie pandy szukają sobie partnerów. A oto co zrobić, aby kąpanie było przyjemne i higieniczne: 1. Najpierw idź do przebieralni. Tam załóż strój kąpielowy. ( Jeśli go nie masz idź do ratownika na basenie, on ci wszystko wyjaśni. 2. Kiedy już się przebierzesz, idź pod prysznic, który znajduje się obok basenu.3. I świetnie się baw!Skacz ze skoczni, zjeżdżajze zjeżdżalni i pływaj iledusza zapragnie!Życzę wspaniałej zabawyna basenie!Gdy już się zmęczyszskocz do kiosku po cos dojedzenia i do picia!
 • 7. Aby się cofnąć kliknij tutaj Na basenie po prawej stronie znajduje się przebieralnia. To tutaj możesz przebrać się dyskretnie w swój strój kąpielowy. Jak widzisz na zdjęciu ,są tutaj szafki gdzie położysz swoje ubranie, jest ławeczka, na której możesz usiąść, aby się przebrać. Są nawet kafelki i chodniczki aby podłogo się nie zepsuła, a nam nic się nie stało. A co ważniejsze, gdy wrócisz z basenu, możesz wysuszyć głowę pod suszarką zawieszoną obok drzwi. To jest idealna przebieralnia! Ale pandy chyba jej nie doceniają. Ciągle zapominają czegoś zabrać. Tu skarpetka, tam buciki. Och! Na szczęście nie zawsze tak bywa! A was drogie pandy przestrzegam, abyści e tam nigdy nic nie zostawiły! To na tyle o przebieralni.
 • 8. Aby się cofnąć kliknij tutaj Kiosk możesz znaleźć po lewej stronie na basenie. Kiedy zmęczysz się pływaniem, wstąp tutaj, poczytaj czasopismo, kup coś do picia i do jedzenia. Możesz tutaj kupić kawę, słodycze, krem do opalania. Wszystko co jest ci potrzebne, kiedy jesteś na basenie i kiedy już z niego wyjdziesz. Jeśli masz ochotę, aby się trochę rozerwać, zagraj w grę „Pack and Go” lub w gry z automatu, w których występują bolisie. Jednak automatu do gier możesz używać dopiero od szesnastego poziomu.Kiosk na basenie wcale niejest nudny! Możesz się tutajzrelaksować i odpocząćpijąc kawę z przyjacielem.A dla miłośników zakupów,leży tu Katalog z ubraniamii meblami do chatki za SMS!Zajrzyjcie tam! To naprawdęwspaniałe miejsce!
 • 9. Aby się cofnąć kliknij tutaj W Starym Porcie można znaleźć bar piratów. Nosi on nazwę „ Pod Złotą Armatą”. Został założony przez niegdyś złego i okrutnego pirata Pandbearda! Mimo to to miejsce nie jest złe i ma swój urok. Możesz się tutaj świetnie bawić, rzucając na wszystkie strony kubkami! Lubisz czary? Rzuć bombą wodną trzy razy w mapę, a zamienisz się w słodkiego króliczka. Gdy rzucisz bombami wodnymi w Pandbearda, zamienisz się w myszkę, a gdy nimi rzucisz w czaszkę, zamienisz się w piskliwego kurczaczka! Baw się dobrze! Jeśli zejdziesz do piwnicy dostaniesz się do podziemi!
 • 10. Aby się cofnąć kliknij tutaj Któż nie lubi czytać ciekawych, pełnych przygód i fantazji książek… Na pewno wszystkie pandy lubią. I po to powstała Biblioteka Panfu. Gdy pójdziemy do Miasta, na zapleczu lodziarni znajdziemy Bibliotekę. Jak widzicie są tam regały z książkami. Ale przeczytać można tylko 6 książek. Wiele pand przychodzi tutaj, aby odprężyć się siedząc w fotelu i czytając książki. Jeśli, dla ciebie czytanie książek jest nudnym zajęciem, zagraj we wspaniałą grę „ Train your Brain”. Polega ona na tym, aby odkrywać karty z obrazkami. Jeśli okryjesz dwa takie same obrazki – Wygrywasz! Miłej zabawy w Bibliotece!
 • 11. Aby się cofnąć kliknij tutaj Na Panfu znajduje się stadnina koni. Pandy, ze złotym pakietem mogą nawet jeździć konno. I nie tylko w stadninie! W całym Panfu. Może większość z was (początkujących), myśli że można jeździć, na tym koniu, który chodzi sobie po farmie, koło drzewka… Nie, nie… Żeby jeździć na koniu, trzeba udać się do stajni w stadninie koni. To to pomieszczenie, które jest bliżej wyjścia. Widzisz te zwierzątka stojące na farmie? Jeśli na nie klikniesz, włączysz grę. W tej grze ważne jest zapamiętywanie, musisz klikać obrazki ze zwierzętami, w odpowiedniej kolejności, którą ci zademonstruje gra. W małym budynku w stadninie, gdzie można wejść do innej stajni, nazwiemy ją stajnią nr 2 jest mała budka dla ptaków. STAJNIA 1
 • 12. Co do podziemi, nie da się o nich dużo powiedzieć. Jest tylko tyle, że to właśnie tutaj głównie odbywała się misja „ Magiczny diament. Pod spodem możecie zobaczyć zdjęcia wykonane w podziemiach. Do podziemi dostaniesz się, wchodząc do piwnicy w Barze Piratów. To na tyle. Miłego oglądania.
 • 13. Aby się cofnąć kliknij tutaj Oto Stajnia nr 2. Tutaj możesz zagrać w grę Happy Horse. Ale uważaj! Gdy raz wybierzesz konia, nie będziesz mógł go już zmienić! Ale mimo wszystko to bardzo fajna gra! I zarabia się w niej dużo! Ale oprócz tego ta stajnia jest bardzo ciekawym miejscem.Na zdjęciu widać, że znajdują się tutaj trzy przegrody. Pierwsza jestprzeznaczona do tego, aby umyć naszego konika, druga po to, aby gonakarmić, a trzecia to taka, w której możemy zostawić swojego konika i daćmu coś do picia. Jeśli kochacie konie, wstąpcie tutaj! To idealne miejsce dlamiłośników koni!
 • 14. Aby się cofnąć kliknij tutajZAMEK - FOYEROto zamkowy Foyer. ZFoyeru można poschodkach dostać się doSali balowej Panfu.Foyer jest ozdobątutejszego zamku,nadaje mu tenniesamowity urok.Spacerując po zamku możesz się dostać na Foyer Zamkowy. Tutaj znajduje się wiele ozdób takich jak stare lecz piękne dywany, zbroje, zabytkowy złoty zegar czy posągi przedstawiające różne postacie historyczne. Pandy, które żyły tu w czasach średniowiecza musiały w te zabytki wkładać dużo pracy. Ale jest tutaj także coś, czego pandy raczej nie lubią oglądać… To skóra krowy, w której uwięziony jest duch złej pandy, która porwała i uwięziła Amalurę. Więc, idąc do zamku wystrzegajcie się złych duchów krążących po korytarzach, ale nie zapomnijcie, że jest tutaj wiele rzeczy które warto zobaczyć…
 • 15. Aby się cofnąć kliknij tutaj To Sala Balowa Panfu. Idealne miejsce na wielkie uroczystości takie jak na przykład śluby. Kiedyś odbył się tutaj ślub dwóch kosmitów, którzy przylecieli na Panfu – Nui i Trawui. Było to piękne wydarzenie, wtedy Sala Balowa była przybrana wieloma białymi kwiatami, a na środku został położony czerwony dywan. Lecz nie tylko ich ślub się tutaj odbył. Ślub wzięli tutaj Penny i Lenny. No tak, para młoda jest… a gdzie ksiądz? Nie, nie księdza nie ma! To nasza czarodziejka Kamaria dawała im ślub. Jeśli chcesz, przyjdź tutaj z przyjacielem i urządźcie zabawę urodzinową, swój ślub lub inną wielką uroczystość. Jeśli chcesz, przyjdź tutaj z przyjacielem i urządźcie zabawę urodzinową, swój ślub lub inną wielką uroczystość.
 • 16. Aby się cofnąć kliknij tutajInteresujesz sięotaczająca cięprzyrodą? Jeślitak, to Dżungla jestodpowiednimmiejscem dlaciebie! Jest tu wielegatunkówroślin, więc jest copodziwiać!Tutaj, w dżungli Panfu możesz znaleźć wiele gatunków roślin. Od małych kolorowych kwiatuszków, po pnące się wysoko palmy i bambusy. Jeśli dobrze znasz Panfu, możesz zostać Pandą Pomocnikiem, wystarczy tylko, że klikniesz na budkę w dżungli i odpowiesz na kilka pytań dotyczących Panfu. Chcesz się rozerwać? Zagraj w grę Fishn Fish lub Cloud Number Nine. Z Dżungli możesz się dostać do jaskini oraz do wodospadu.
 • 17. Aby się cofnąć kliknij tutajGÓRA ŚMIERCI Oto Góra Śmierci znajdująca się na Panfu. Aby się tutaj dostać, musisz wejść do magicznego drzewa w lesie. Dlaczego nazywa się ją „ Górą śmierci ” ? Jest ku temu jedno wytłumaczenie… Otóż znajduje się tutaj grób, w którym pochowana jest panda imieniem Joshua. Joshua był ukochanym Amalury, którą przez wieki więziła zła panda. Mimo iż, góra jest straszna i ponura, to jest stąd piękny widok na ocean otaczający naszą wyspę. Jak widać na zdjęciu góra ma kształt głowy pandy, a ściślej… Jej czaszki! To wydaje się być bardzo przerażające! Ale warto się poświęcić, choćby po to, by zobaczyć ten piękny widok rozciągający się przed górą. Lecz nie od razu możesz tutaj wejść. Aby to zrobić musisz ukończyć zagadkę pod tytułem: „ Przygoda miłosna Amalury”. Jest to piękna przygoda, łącząca ze sobą miłość, emocje i strach. Przyjdź tutaj i zobacz jak pięknie tu jest!
 • 18. Aby się cofnąć kliknij tutaj Oto sala 4 BOOM. Nazwałam ją tak umownie, ponieważ, znaj dują się w niej stoliki do gry w 4 BOOM. Aby się tutaj dostać wejdź do środkowego pokoju w jaskini. Gwarantuję świetną zabawę z grą 4 BOOM! Gra 4 BOOM polega na tym, aby jako pierwszym, wlać mikstury do takich fiolek, by ustawiły się w rzędzie cztery. Gra w nią dwóch graczy. Zasada jest prosta : kto pierwszy, ten lepszy!
 • 19. Aby się cofnąć kliknij tutaj JASKINIA Do jaskini można się dostać z dżungli. W głównej części jaskini znajduje się maszyna, która raz w tygodniu daje prezenty pandom. Lecz przychodź do niej codziennie. Nigdy przecież nie wiadomo, jaki do będzie dzień tygodnia! Z głównej części jaskini, możesz przejść do Sali Level Booster, do Sali 4 BOOM i do labolatorium profesora Bookworna.
 • 20. Aby się cofnąć kliknij tutaj Oto sala Level Booster. Można się tutaj dostać wchodząc w jaskini do Sali znajdującej się po prawej stronie. Maszyna Level Booster, tak jak maszyna do prezentów, tylko raz w tygodniu daje level. No i oczywiście nigdy nie wiadomo jaki to będzie dzień, więc przychodź tu codziennie!
 • 21. Aby się cofnąć kliknij tutaj Oto sala znajdująca się po lewej stronie. Znajduje się tutaj coś szczególnego, a mianowicie – maszyna przywracająca młodość. Wiele pand z niej korzysta. Lecz niestety, mogą z niej korzystać tylko pandy mające złoty pakiet. Ale nie tylko dlatego, ta cześć jaskini jest bardzo uczęszczanym miejscem. Znajduje się tutaj także inna maszyna, w której „ tworzy się” muzykę. Gdy twój utwór będzie gotowy, możesz za pomocą specjalnego kodu wysłać go mailem do swoich przyjaciół. Miłej zabawy!
 • 22. Aby się cofnąć kliknij tutaj WODOSPAD Oto Wodospad Panfu. Jak się tutaj dostać? Wystarczy, że w Dżungli wejdziesz w wodospad, a znajdziesz się tutaj – pod wodospadem. To miejsce mogą odkryć tylko te pandy, które rozwiązały zagadkę pod tytułem „ Miłosna przygoda Amalury”. Pandy lubią tutaj przychodzić, ponieważ mogą tutaj odnaleźć spokój i ciszę… Cóż za piękne miejsce!
 • 23. Aby się cofnąć kliknij tutajOto Wieża Kamarii, znajdująca się w Zamku na Panfu. Tutaj mieści się dom naszej czarodziejki Panfu. Jeśli do niej przyjdziesz, da ci wróżbę. Jeśli chcesz ją dostać klnij na czarodziejską kulę. A jeśli rzucisz w Kamarię bombą wodną, to ona strzeli w ciebie swoim piorunem! To bardzo zabawny widok! Spójrz, u Kamari, na półkach stoi wiele eliksirów. Nikt nie wie do czego one służą. W każdym razie te eliksiry, pomogły już wielu pandom w potrzebie! Czerwony eliksir pomógł Eli w niebezpieczeństwie, kiedy to korzenie nawiedzonego drzewa ją złapały i nie chciały jej wypuścić. Szkoda, że Kamaria nigdy nie wychodzi ze swojej wieży! Przyznajcie, na pewno każdy z was chciałby się z nią kiedyś pobawić! Zajrzyjcie do niej, na pewno jest bardzo samotna! Wasza wizyta ja uszczęśliwi! Miłej zabawy i dobrej wróżby!
 • 24. Aby się cofnąć kliknij tutaj DZIEDZINIEC GÓRNY Dziedziniec Dolny, jak Dziedziniec Górny – za wiele o nim powiedzieć nie można! Możesz się stąd dostać do Wieży Kamarii – Czarodziejki Panfu. Na dziedzińcu górnym możesz napić się napoju z automatu, aby polepszyć humor swojej pandy. Możesz tu także zagrać w grę Mahjong, 4 BOOM i Kung Fu Game! Możesz stąd przejść do wieży Kamarii.
 • 25. Aby się cofnąć kliknij tutajDZIEDZINIEC ZAMKOWY Oto Dziedziniec Zamkowy. Tutaj możesz zagrać w grę, gdzie chodzisz bolisiem i zbierasz owoce za punkty. Znajduje się tutaj także jeden z Katalogów. Za wiele nie mogę o tym miejscu powiedzieć, ale powiem tyle, że można stąd trafić do dyskoteki Panfu, gdzie możesz poruszać się przy gorących rytmach. Gdy wejdziesz na górę znajdziesz się na dziedzińcu górnym, a gdy wejdziesz w duże drzwi, w Foyerze.
 • 26. Aby się cofnąć kliknij tutaj Oto Stary Zamek Panfu… Jest on bardzo ciekawym miejscem, w którym znajduje się wiele zabytkowych, pięknych rzeczy. Ale oprócz jego piękna i uroku, mamy też inna atrakcję. Otóż w wieży zamkowej, mieszka czarodziejka Panfu imieniem Kamaria. Jeśli ją odwiedzisz dostaniesz od niej wróżbę. Aby wejść do zamku, kliknij na most, a opadnie i będziesz mógł wejść do środka! Odwiedź to miejsce, możesz się tutaj wiele nauczyć! Gdy wejdziesz do środka trafisz na dziedziniec zamkowy!
 • 27. Aby się cofnąć kliknij tutajNa Panfu, skoro towyspa, trzeba stądczasem odpłynąć, żebyodkryć nowe miejsca…I po to właśnie jestStary Port na Panfu.Chcecie wiedziećwięcej? Przeczytajcie!Stary Port… Skoro port, to znaczy, że da się tutaj gdzieś popłynąć. I da się! Ze Starego Portu można popłynąć na Wyspę Piratów, sąsiadującą z Panfu. Aby to zrobić, wsiądź do motorówki. Ale najpierw musisz wykonać misję „ Mój syn jest piratem”. Wtedy dopiero ten stary Rybak, pożyczy ci motorówkę. Jeśli nie gustujesz w wykwintnych potrawach, zjedz coś tutaj w Barze założonym przez pirata Pandbearda – „ Pod Złotą Armatą”. Jeśli uważasz, że w Starym Porcie jest nudno, zagraj w grę Rapido Snake lub Baloon. Miłej zabawy!
 • 28. Aby się cofnąć kilinij tutaj San Franpanfu, to miejsce, gdzie możesz dobrze zjeść w Restauracji i upiększyć się w Salonie Piękności. Kiedyś San Franpanfu nie wyglądało tak cudownie jak dziś… Było tylko dużym placem budowy, gdzie nie było żadnych atrakcji, rozrywek i nie było wcale tak wesoło. Ale teraz doceńmy to jakie jest San Franpanfu. Oprócz salonu piękności, stworzonego przez sławną projektantkę mody – Lili Phanpung i restauracji „ Chez Bruno” stworzonej przez pandę Bruna jest tutaj także coś z innej beczki… Co? Wózek Quizowy! Codziennie możesz w nim wygrać tygodniowy Złoty Pakiet lub 500 monet! Super, prawda? Wstąp tu na co dzień, to miejsce ci się spodoba!
 • 29. Aby się cofnąć kliknij tutaj To miejsce, to Salon Piękności Panfu. Tutaj pandy przychodzą, aby się upiększać. Można tutaj poopalać się w solarium, zrobić sobie wspaniałą fryzurę, manicure i iść na masaż. Wiele pand zatrudnia się w salonie piękności. Uważają, że to wymarzona dla nich praca! I jest taka! Popatrzcie sami, jakie to miejsce ma urok! Wszystko tutaj jest nowoczesne, ale i przepiękne. Idziesz na wielkie przyjęcie, imprezę urodzinową, czy po prostu powyginać się na dyskotece? Przyjdź tutaj i zrób z siebie wystrzałową pandę. Pomoże ci przy tym oczywiście fryzjer, manikiurzystka i szefowa… To ta panda, która stoi w recepcji.Na początku SanFranpanfu było takimzwykłym placembudowy… A teraz!Spójrzcie sami jakie tuwspaniałe rzeczy!Wpadnijcie tu czasem izróbcie się nabóstwo, grając w gręMake Over.
 • 30. Aby się cofnąć kliknij tutaj Oto Stadion Panfu. Jest to bardzo ciekawe miejsce. Możesz tutaj uprawiać wiele sportów. Na boisku możesz grać z przyjaciółmi w piłkę nożną, na bieżni obok boiska, możesz sprawdzić jak szybko umiesz biegać. Jeśli chcesz to zrobić kliknij na pandę z chorągiewka i biegnij! Gdy już dobiegniesz znów na nią kliknij, a zobaczysz czas swojego biegu.Oprócz tego sprawdź się w jeździe na deskorolce. Aby to zrobić kliknij nadeskorolkę. Wtedy zostanie włączona gra Skatepark. Przyjdź tu z przyjaciółmi, abyświetnie się bawić uprawiając różne sporty! Sprawdźcie kto jest lepszy w biegach,piłce nożnej, czy jeździe na deskorolce. Życzę wszystkim wspaniałej zabawy nastadionie! ( Ze stadionu możesz się dostać do sali gimnastycznej.)
 • 31. Aby się cofnąć kliknij tutaj To jest Sala Gimnastyczna Panfu. Jeśli chcesz zagrać w „bombową” grę zajrzyj tutaj! Zbierz swoją paczkę przyjaciół i przyjdźcie zagrać w grę HOT BOOM! Polega ona na tym, ze jedna z pand dostaje bombę. Zawodnicy muszą do siebie rzucać bombą. Kiedy czas na bombie się skończy, bomba wybucha, a panda, która ja trzymała zostaje….. Goła! Ze wstydu jej twarz jest czerwona! Może chcesz popatrzeć jak inni grają w te grę? Usiądź więc na jednym z krzeseł na widowni. Oprócz tej gry, znajdują się na Sali gimnastycznej akcesoria do różnych innych sportów takich jak koszykówka, skakanie przez kozła lub płotki czy podnoszenie ciężarów. Są też tutaj drabinki, lecz nie możesz się na nie wspiąć! Na elektronicznej tablicy z napisem HIGH SCORES możesz sprawdzić swoje, lub innych pand wyniki we wszystkich grach na Panfu. Zaglądaj często na Stadion i Salę Gimnastyczną i pamiętaj, że sport to zdrowie!
 • 32. Aby się cofnąć kliknij tutaj Tutaj znajduje się Jezioro Woobysiów na Panfu. Zostało one utworzone na cześć małych, słodkich Woobysi – zwierzątek domowych, które niedawno pojawiły się na Panfu. Niestety na razie nie można adoptować Woobysi. Jak widzicie na obrazku, nad jeziorem jest zbudowana zjeżdżalnia. Jest bardzo duża i ekscytująca! Spróbujcie z niej zjechać, to świetne przeżycie! Aby to zrobić kliknij na Clowna Curleya, stojącego na brzegu jeziora. On da ci ponton, abyś mógł zjechać. Musisz je odpowiednio napompować. Jak poznać, ze jest odpowiednio napompowane? Kiedy koło ma odpowiednią wielkość pokazuje się rączka z kciukiem do góry. Za każdym razem, kiedy przychodzisz nad jezioro, masz inne koło (inny kolor). Nad Jeziorem Woobysiów, toczy się misja „ Znajdź szefa Woobysiów”. Polecam wam zabawę na jeziorem. Jest cudne!
 • 33. Aby się cofnąć kliknij tutaj Wszyscy znamy nudne lekcje w szkole… Ale w Szkole Panfu jest całkiem inaczej. Jest ciekawa, bardzo ciekawa. Dlaczego? Pierwszy argument to to, że znajduje się pod wodą. Jest zrobiona, ze starego statku kosmicznego. W holu znajdziecie komputer z cotygodniową niespodzianką Panfu, szafki, i zegar, który wskazuje prawdziwą godzinę. Kiedy wejdziemy do klasy zobaczymy tam m.in. komputery, planszę z informacjami różnego rodzaju i co typowe w szkole tablicę. Z klasy w szkole widać ocean, gdzie pływają ryby, rekiny. tę szkołę. Tutaj lekcje nie są nudne!Odwiedźcie
 • 34. Aby się cofnąć kliknij tutaj Nie zdziwcie się, gdy zobaczycie na Panfu wulkan. Tak! Jest on na Panfu! To bardzo ciekawe miejsce… Szczególnie nocą, kiedy świecą gwiazdy, a na niebie pojawiają się przecudowne fajerwerki i sztuczne ognie, najróżniejszych kolorów! Wiele pand obawia się, ze wulkan może kiedyś wybuchnąć! Kto wie… Może doczekamy się dnia na Panfu, kiedy to będziemy mogli zobaczyć ekscytujący wybuch wulkanu. Ale oby Panfu nic się nie stało! Na razie możemy zobaczyć jedynie coś innego. Lecz też wielce wspaniałego! Zajrzyj przez lunetę na wulkanie, a ukaże ci się piękne, gwieździste niebo, oraz tajemnicza czarna dziura. Czy chcesz znać ciekawostkę o tym miejscu? Oto ona: Kiedyś, na wulkanie wylądował statek kosmiczny. Wtedy to przylecieli na Panfu sławni kosmici Nui i Trawui, wraz ze swoim synkiem. Wzięli ślub na Panfu i do dziś są pamiętani.
 • 35. Aby się cofnąć kliknij tutaj To ponury las Panfu. Aby się tutaj dostać musisz spojrzeć przez lunetę na wulkanie i kliknąć w światełko u dołu ekranu między roślinami. Rośnie tu wiele roślin i nikt nie wie kto je wyhodował i do czego służą… Ja myślę, że wyhodowała je Kamaria, nasza czarodziejka Panfu. A może to profesor Bookworn? Kiedyś na pewno się tego dowiemy… Czy nie boicie się tutaj wejść? Och! Pewnie wiele pand widziało go w horrorach! Ale nie martwcie się nic wam się nie stanie w tym lesie , na Panfu wszystkie miejsca są dla pand przyjazne! Życzę udanego wystraszenia się! Oczywiście to żart. To na tyle o ponurym lesie. Z ponurego lasu wchodząc do drzew dostaniesz się na górę śmierci.
 • 36. Aby się cofnąć kliknij tu Zacznijmy od centrum Panfu. Miasta. Jest to najczęściej odwiedzana część naszej wyspy. Na pewno byliście tam kiedyś i zauważyliście, jak rojno tam pand. Pandy lubią tam chodzić ponieważ, jak wynikło z mojej ankiety, chcą poznać nowych przyjaciół, oraz znajdują się tam Pandy, które potrafią odpowiedzieć na trudne pytania. Ale to nie wszystko, niektóre pandy, przychodzą tam tylko dlate- go że dużo się tam dzieje. To nie jedyna rozrywka tutaj. Wiele pand przychodzi tu, aby sprawdzić nowe infor- macje na slupie ogłoszenio- wym lub ściągnąć co tygo- dniową niespodziankę Panfu Moim zdaniem miasto jest cudne i ciekawe. Jeżeli macie jakiś problem, pytanie, czy po prostu chcecie odreagować napięcie, pójdźcie do miasta, tam pandy z chęcią wam pomogą! W mieście znajduje się też sklep zoologiczny, lodziarnia i sklep z pamiątkami.
 • 37. Aby się cofnąć kliknij tutaj To jest Sklep Zoologiczny, aby się tu dostać wejdź do budynku w mieście po prawej stronie. W Sklepie Zoologicznym możesz kupić urocze zwierzątka – bolisie. Każdy boliś, ma inny charakter, inną osobowość i inny … kolor! Aby kupić bolisia kliknij na Katalog znajdujący się przy drzwiach. Może wybierzesz bolisia, który jak najbardziej pasuje do twojego charakteru? To już zależy od ciebie. Bolisie tak jak i my potrzebują mebli. Kup je w drugim Katalogu! Twojemu bolisiowi na pewno spodoba się urządzony przez ciebie kącik. Zrób wszystko, aby był w jak najlepszej formie!
 • 38. Aby się cofnąć kliknij tutaj To jest Lodziarnia Panfu. Znajduje się ona w Mieście po lewej stronie. To budynek z szyldem z lodami. W upalne dni możesz zjeść tutaj najrozmaitsze lody. Od truskawki, przez czekoladę, aż do oczywiście ulubionych lodów naszych pand – bambusa! Przyjdźcie tutaj z przyjaciółmi, zamówcie lody, usiądźcie przy stoliku i rozkoszujcie się urokami pięknego dnia! Lodziarnia, wbrew pozorom, to także bardzo rozrywkowe miejsce. Kiedyś odbyła się tutaj impreza z uczestnictwem sławnego sprzedawcy okularów, był to oczywiście … James ( Jay-Pea ). Może stłukłeś kolano i potrzebujesz lodu? Wrzuć bombę wodną do tej wielkiej różowej maszyny, a zrobisz lód. Jeśli jednak znudzi cię już siedzenie i jedzenie lodów, zagraj w grę Ice- cream. Aby to zrobić kliknij na rożki przy ladzie. Możesz też pójść, na zaplecze, do biblioteki i poczytać książki. Życzę miłej zabawy!
 • 39. Aby się cofnąć kliknij tutaj To tutaj mieści się Sklep z Pamiątkami Panfu. Aby do niego wejść idź do Miasta. Sklep z Pamiątkami to budynek po środku Jak widzisz znajdują się tu wieszaki z ubraniami, kasa fiskalna oraz wiele, wiele innych rzeczy. Pandy przychodzą tutaj, aby kupić sobie ubrania najnowszej mody! Jak to zrobić? Kliknij na Katalog, który leży na zielonym dywanie obok fioletowych przebieralni. Znajdziesz tam wiele strojów.Stroje mająnajróżniejszekolory, wzory, anajważniejsze jestto, że są znajnowszej kolekcjisławnej projektantkiPanfu LiliPhanphung!Musicie jezobaczyć.Biegnijcie szybkodo sklepu!
 • 40. To Dyskoteka Panfu. Idealne miejsce na imprezy. Sobotnie wieczory są tu napełnione świetną muzyką i dobrą zabawą. Do dyskoteki możesz przychodzić kiedy tylko chcesz. Możesz tutaj tańczyć, śpiewać i … pić drinki! Na pewno też polubisz DJ z dyskoteki. Jest bardzo sympatyczny i miły.Lecz czym by była dyskoteka bez wspaniałej muzyki! Możesz się tu bawić przy gorących rytmach zespołu „ The Smasching Pancakes ” takich jak na przykład: Forever more Come back to me( Aby posłuchać kliknij na wybraną piosenkę) Hero Ale jest ich o wiele więcej! Chcecie ich posłuchać? Przyjdźcie do Dyskoteki!
 • 41. Aby się cofnąć kliknij tutaj TOR WYSCIGOWY A oto Tor Wyścigowy! Kto z was marzył o wietrze we włosach, dużej prędkości i tego poczucia wolności… Dla takich właśnie jest to miejsce! Pandy przychodzą tu, aby wypożyczyć samochód, najnowszy cud techniki na Panfu. No tak, pandy są coraz bardziej leniwe… Ale też chcą mieć frajdę! Lecz samochodów pandy nie używają tylko do jazdy po Panfu. To świetna rozrywka, zorganizować wyścigi samochodowe. I oczywiście pierwsze trzy miejsca stają na podium!Tak, ale oprócz kierowców, musi byćmiejsce dla widowni. I jest to teczerwone krzesła z boku. Ale skądwiadomo, że wyścig wygrała akuratdana osoba? Otóż przy torze sąspecjalne miejsca: dla komentatora isędziego! Więc nie martwcie się. Tobędą uczciwe wyścigi! Przychodźciena tor! Gwarantuję wam, że będzieciesię świetnie bawić!
 • 42. Aby się cofnąć kliknij tutaj! Oto Plaża. Zawsze pełna słońca i dobrej pogody! Jak miło można tu spędzić spokojny letni dzień… Pandy mogą się tu opalać a, wieczorem śpiewać piosenki i opowiadać stare historie o dziejach Panfu przy ognisku! Lecz to nie wszystko. Przy brzegu (jak sami widzicie leży rozbitek. Uczestniczy on w jednej z misji o nazwie „Miłosna przygoda Amalury”. Uratujcie go, a na pewno wam się on odwdzięczy! Tak, ale ratowanie jest męczące prawda? To nic takiego! Przystańcie na plaży, aby kupić zimny, orzeźwiający napój z automatu. Znudziło wam się już pływanie, serfowanie i opalanie się? Zagrajcie więc w grę Aby to zrobić kliknijcie na balon, który unosi się na kłodą drewna. To przecież świetna gra! Miło jest siedzieć na plaży, ale wakacje kiedyś się kończą… Wtedy już czas, aby wyruszyć do szkoły! Widzicie ten mostek na plaży? Załóżcie kostium nurka i skoczcie z mostku do wody, wtedy popłyniecie do Szkoły!
 • Fly UP