System is processing data
Please download to view
...

Social footprint. Moda. Wrzesien 2014

by napoleoncatcom

on

Report

Category:

Marketing

Download: 0

Comment: 0

6,416

views

Comments

Description

Największym wydarzeniem w mediach społecznościowych w Polsce był wrześniowy atak psa-pająka. Dzięki temu filmowi profil Wardega SA w ciągu miesiąca zyskał ponad 784 tys. nowych subskrybentów i blisko 163 miliony wyświetleń.

Na YouTube w Polsce zainteresowaniem cieszą się głównie niezależni twórcy. Najlepiej widać to w kategorii gamerów. W czołowej piętnastce pod względem subskrypcji jest ich sześciu. We wrześniu do grona profili, które obserwuje ponad milion osób dołączył Blowek. Nieco inaczej wygląda jednak oglądalność filmów na YouTube. Tu zdecydowanie prowadzi muzyka, choć na drugie miejsce za ProstoTV wdarł się właśnie Wardęga.

Na Facebooku niekwestionowanym liderem jest nadal Robert Lewandowski, który ma 5,4 mln sympatyków. NA Twitterze prowadzi inny piłkarz - Wojciech Szczęsny.

W tym miesiącu szczególną uwagę zwróciliśmy na marki modowe. To one napędzają w Polsce Instagram. Największe profile marek to właśnie te związane z odzieżą. 97,9 tys. osób śledzi profil Mr Gugu & Miss Go. Wśród modelek króluje Ania Rubik - 213 tys obserwujących. Bardzo wpływowe są także blogerki zajmujące się modą. Profil Maffashion obserwuje ponad 196 tys. osób. Julia Kuczyńska jest najbardziej wpływową postacią w serwisach społecznościowych wśród blogerek. Kolejne 284 tys. lubi ją na Facebooku. Do tego należy dodać profile na Twitterze, YouTube. G+, oraz profile jej marki Staff By Maff (kolejne 58 tys. na Facebooku i ponad 13 ty. na Instagramie). Co ciekawe największe zaangażowanie wykazują fani Maffashion na Instagramie. Wg. analizy NapoleonCat.com w ciągu minionego miesiąca na jej profilach ze zdjęciami i filmami było ponad 626 tys. interakcji (polubień, komentarzy).

O komentarze poprosiliśmy więc ekspertów niezależnych marek. O sukcesie Mr Gugu & Miss Go pisze Levon Yemenjyan, z kolei Michał Górecki zdradza tajemnice funkcjonowanie i filozofię działania Koszulkowo.com. O tym jak sprzedawać modę w społecznościach pisze natomiast Agnieszka Jaśkiewicz z Ceneo.pl. O tym jak wygląda lub powinna wyglądać komunikacja marek modowych w społecznościach i relacjach z influencerami piszą: Anna Ledwoń z Click Community, Kamil Wiśniewski z Fenomemu, Daniel Przygoda z K2, Karol Wyszyński z Lifetube, Artur Smolicki z Newcreative, Jakub Głogowski z PR Expert, Jagoda Prętnicka-Markiewicz z Sentione, Magdalena Laskowska-Burek z Socjomanii, Anita Wojtaś-Jakubowska z Think Konga, Paweł Lipiec z VML, Viktoriia Zhuhan z Catvertiser i Oskar Berezowski z Napoleoncat.
Download Social footprint. Moda. Wrzesien 2014

Transcript

 • 1. SOCIALFOOTPRINTWRZESIEŃ
 • 2. CONTENTSWstęp 3Facebook szansą dla marek niezależnych 4-5Blogi firmowe wspierane społecznościami 6Weź mnie! W społecznościach 7-8Energia blogosfery 9-11Przemawiaj do emocjii i buduj świadomość 12-15Historia koszulkowo .com 16-18Ubrania łączą ludzi 19-21Sprzedaż a social media 22-25Mały może więcej 26Moda w galeriach handlowych i social media 27Monitoring mediów społecznościowych 28Moda zaklęta w obrazkach czyli polskie marki modowe na Instagramie 29-30Społecznościowi projektanci mody 31-32Współpraca z bloge.... Influencerami 33napoleonCat radzi blogerom 34-35youtube - vlogi 36instagram 37-39Blogi / Moda - fani 40Blogi / Moda - SII2 41Odzież / Moda - fani 42Odzież / Moda - sii2 43youtube 44-45twitter 46Branże na facebooku we wrześniu 47-772SPIS TREŚCI
 • 3. MODNESPOŁECZNOŚCI3Największym wydarzeniem w mediach społecz-nościowychw Polsce był wrześniowy atak psa-pają-ka.Dzięki temu filmowi profil Wardega SA w ciągumiesiąca zyskał ponad 784 tys. nowych subskryben-tówi blisko 163 miliony wyświetleń.Na YouTube w Polsce zainteresowaniem ciesząsię głównie niezależni twórcy. Najlepiej widać tow kategorii gamerów. W czołowej piętnastce podwzględem subskrypcji jest ich sześciu. We wrześniudo grona profili, które obserwuje ponad milion osóbdołączył Blowek. Nieco inaczej wygląda jednakoglądalność filmów na YouTube. Tu zdecydowanieprowadzi muzyka, choć na drugie miejsce za ProstoTVwdarł się właśnie Wardęga.Na Facebooku niekwestionowanym lideremjest nadal Robert Lewandowski, który ma 5,4 mlnsympatyków. Na Twitterze prowadzi inny piłkarz -Wojciech Szczęsny.W tym miesiącu szczególną uwagę zwrócili-śmyna marki modowe. To one napędzają w PolsceInstagram. Największe profile marek to właśniete związane z odzieżą. 97,9 tys. osób śledzi profilMr Gugu & Miss Go. Wśród modelek króluje AniaRubik - 213 tys obserwujących. Bardzo wpływowe sątakże blogerki zajmujące się modą. Profil Maffashionobserwuje ponad 196 tys. osób. Julia Kuczyńskajest najbardziej wpływową postacią w serwisachWYŚWIETLENIA SA WARDĘGAspołecznościowych wśród blogerek. Kolejne 284 tys.lubi ją na Facebooku. Do tego należy dodać profile naTwitterze, YouTube.,G+, oraz profile jej marki StaffBy Maff (kolejne 58 tys. na Facebooku i ponad 13 tys.na Instagramie). Co ciekawe największe zaangażo-waniewykazują fani Maffashion na Instagramie.Wg. analizy NapoleonCat.com w ciągu minionegomiesiąca na jej profilach ze zdjęciami i filmami byłoponad 626 tys. interakcji (polubień, komentarzy).O komentarze poprosiliśmy więc ekspertówniezależnych marek. O sukcesie Mr Gugu & MissGo pisze Levon Yemenjyan, z kolei Michał Góreckizdradza tajemnice funkcjonowanie i filozofię działa-niaKoszulkowo.com. O tym jak sprzedawać modę wspołecznościach pisze natomiast Agnieszka Jaśkiewiczz Ceneo.pl. O tym jak wygląda lub powinna wyglądaćkomunikacja marek modowych w społecznościachi relacjach z influencerami piszą: Anna Ledwoń zClick Community, Kamil Wiśniewski z Fenomemu,Daniel Przygoda z K2, Karol Wyszyński z Lifetube,Artur Smolicki z Newcreative, Jakub Głogowski zPR Expert, Jagoda Prętnicka-Markiewicz z Sentione,Magdalena Laskowska-Burek z Socjomanii, AnitaWojtaś-Jakubowska z Think Konga, Paweł Lipiecz VML, Viktoriia Zhuhan z Catvertiser i OskarBerezowski z Napoleoncat.Wardęga SA01-0902-0903-0904-0905-0906-0907-0908-0909-0910-0911-0912-0913-0914-0915-0916-0917-0918-0919-0920-0921-0922-0923-0924-0925-0926-0927-0928-0929-0930-092,600k2,400k2,200k2,000k1,800k1,600kWSTĘP
 • 4. FACEBOOK SZANSĄDLA MAREK NIEZALEŻNYCHFACEBOOK SZANSĄDLA MAREK NIEZALEŻNYCH4Niezależne marki odzieżowe zwykle nieposiadają ogromnych budżetów reklamowych.Często nie ma w takiej firmie nawet konkret-nejosoby, zajmującej się marketingiem. Jednak,marki niezależne mają coś, czego często brakujemarkom bardziej znanym i masowym, mianowi-cie– unikalnego, spersonalizowanego podejścia.Co do tego ma Facebook? To, że on równieżpozwala prowadzić z odbiorcą dialog na bardzoosobistym poziomie, poznając jego gusty i dostoso-wującofertę do jego potrzeb. A nawet więcej: grupyosób, które polubiły ten sam Fanpage, tworząlojalną społeczność, która ma wiele wspólnegoz marką, chętnie kojarzy siebie z nią oraz możepodrzucić fajne nowe pomysły.Jak z tego potencjału korzystać? Można braćprzykład z takich polskich fan page’y jak naprzykład Mustache Warsaw. Jest to profil poświę-conymłodym projektantom z Polski. Wspiera onportal mustache.pl, stworzony po to, by „wszyst-kieciekawe produkty tworzone przez naszychkreatywnych wystawców były dostępne 24 godzinyna dobę, 7 dni w tygodniu”.Na Polskim Facebooku modowym dobrzesobie radzą nie tylko takie projekty, jak Mustache.Można również znaleźć dużo fan page’y drobniej-szych,jak np. Life/Stab lub PALTO. Są to mniejszestrony (do 20 tys. fanów), niemniej jednak ciekawei aktywne. Najwiekszy serwis społecznościowyświata jest bowiem doskonałym miejscem i dlamarek sieciowych i dla projektantów, którzy celująw mniej liczną grupę odbiorców.Przykład? W Catvertiser.com skonfigurowa-liśmygrupę polskich odbiorców w wieku 18-35 ipotencjalnie zainteresowanych autorską odzieżąw stylu streetwear – otrzymaliśmy 2.6 milionówpotencjalnych klientów. Pobawić się z różnymigrupami docelowymi można dzięki podpowie-dziomnarzędzia co do sugerowanych zaintereso-wań,które mogą być charakterystyczne dla danegotargetu. To da nam więcej opcji przy skonfigurowa-niugrupy docelowej i więcej możliwości dostoso-waniasię do konkretnego fanpage’a.Viktoriia ZhuhanClient happiness assistantCatvertiser.com
 • 5. FACEBOOK SZANSĄDLA MAREK NIEZALEŻNYCH5Catvertiser pozwala również optymizowaćkoszty kampanii reklamowej, co w przypadkumałych marek niezależnych może być skutecz-nymrozwiązaniem. Reklama na Feacebooku i takjest tańsza, niż w innych mediach, natomiast naszreklamowy Kot oferuje dodatkowe możliwościoszczędzania.Zmniejszyć koszt pozwala na przykład split test,czyli śledzenie i analiza wyników, które przynosikampania, zatomizowana na wiele kreacji dlaposzczególnych kategorii. Może to na przykładbyć kategoria wieku, płci lub zainteresowań. Wtedymożemy się dowiedzieć, czy reklama jest lepiejodbierana przez mężczyzn czy kobiet, młodszychlub starszych, etc. To jest wskazówką co do tego, jaknajlepiej dostosować targetting do naszych potrzeb.Druga opcja to połączenie kampanii publiko-wanejprzez Catvertisera z Google Analytics. Topozwala śledzić osiągane cele i skuteczność tejkampanii. To tylko drobna część możliwości, które sąw zasięgu ręki marketerów zajmujących się promocjąmarek niezależnych. Precyzyjne targetowanie,optymalizacja kampanii to podstawa i wcale nietaka trudna. Ważne jest analizowanie efektówtakich działań. Wówczas unikniemy rozczarowa-niadługimi kampaniami na Facebooku, który “niedziała”. Bo on działa, tylko ważny jest precyzyj-nyplan: do kogo chcemy dotrzeć, w jakim celu ijakim kosztem. Wówczas możemy zająć się kwesta-imitechnicznymi: wyborem modelu rozliczaniakampanii (płacimy z kliknięcia, wyświetlenia amoże za konkretną akcję) itp.
 • 6. BLOGI FIRMOWEBLOGI FIRMOWEWSPIERANE SPOŁECZNOŚCIAMI6Ceneo Moda jest jednym z największych polskichfanpage’y modowych (w ecommerce), obecnie mamyponad 215 tys. fanów. Naszą główną zaletą jest to, żeprezentujemy oferty nie tylko od jednego producen-ta,ale ze wszystkich większych polskich modowychsklepów internetowych. Możemy więc pozwolićsobie na miksowanie trendów i pokazywanie ubrańz różnych półek cenowych.Skąd pomysł na taki profil? Kanał ogólny – Ceneo– ma tak szeroki target, że ciężko było dopasowaćkomunikację tak, by zadowolić wyspecjalizowanegusta tematyczne. Zdecydowaliśmy więc o strategiitworzenia nowych fanpage’y, z których najwięk-szei cieszące się dużą popularnością są Wnętrza zeSmakiem i właśnie Ceneo Moda – facebookowy kanałpromujący także nasz blog modowy – Kraina Stylu.GŁÓWNIE MŁODEDZIEWCZYNYZdecydowana większość naszych fanów to młodedziewczyny. Dużą popularnością cieszą się wpisyz gotowymi zestawieniami i stylizacje. Popularnesą również produkty kultowych marek takich jakAdidas czy Hunter. Nasze czytelniczki są zdecydo-waniefankami butów. Największe emocje budzązazwyczaj linie sportowych marek takie jak NikeAir Max. Ostatnio hitem były również legginsy woryginalne wzory.W kategorii „Moda” na Ceneo znajdziemy ponad211 tys. ubrań i dodatków dla samych kobiet. Staramysię wybierać najciekawsze produkty i pokazywać jenaszym czytelniczkom. Jeśli sięgamy po inspirację(na przykład na portal Pinterest) staramy się znaleźćna Ceneo produkty, które jak najbardziej przypomi-nająte na zdjęciach.PLANOWANIE ZPROGNOZĄ POGODYNa fanapge’u Ceneo Moda kierujemy użytkownikównie tylko do konkretnych produktów czy kategorii naCeneo, ale również do serwisu Kraina Stylu. Jest to blogporadnikowy, na którym pokazujemy aktualne trendy,przygotowujemy modowe poradniki oraz przedstawiamygotowe stylizacje z ubrań, które są dostępne w sklepachinternetowych.Na fanpage’u zdecydowanie lepiej sprawdzają się ubraniadamskie, chociaż zdarza nam się również pokazywać męskiestylizacje z naszego drugiego bloga - Jego-Styl.pl.Prowadząc fanpage o modzie trzeba zwracać uwagęrównież na… pogodę. Przykładowo kiedy robi się zimniejproponujemy naszym czytelniczkom kalosze, swetry iszaliki. Z danych naszego bloga wynika, że już w zimniej-szedni sierpnia dziewczyny rozglądały się za ciepłymibutami i kurtkami.NIE TYLKO ZAKUPYCo jest dla nas ważne? Naturalnie zaangażowanienaszych fanek, ale nie samymi „lajkami” ecommerce żyje.Mamy zaawansowane mechanizmy mierzenia efektyw-nościnaszej komunikacji z naciskiem na konwersję, kliki,odsłony bloga i Ceneo. Dzięki temu dokładnie wiemy, co sięklika, co się kupuje, co najlepiej wesprzeć promocją płatnąi jakie buty czy sukienki pokazać. Kontekst zakupowynie jest na pierwszym planie naszej komunikacji, ale niemożemy o nim zapominać.Agnieszka JaśkiewiczCeneo.pl
 • 7. WEŹ MNIE! W SPOŁECZNOŚCIACHWEŹ MNIE!W SPOŁECZNOŚCIACH7Dobrą podstawą do rozpoczęcia rozważań natemat komunikacji marek modowych w social mediajest płaszczyzna związku i kontaktów damsko-mę-skich.W uproszczeniu z dobrym ciuchem jest jak zfacetem – ma wzięcie, a modowe marki prowadzą zeswoimi fanami (obserwatorami) swoistego rodzajuflirt. Mogą od siebie uzależnić, ale i sprawić, że zostanąznienawidzone. Gdzie leży granica i jak sprawić, abypojawiła się chemia?DOBRE FLIRTUPOCZĄTKINa początku warto zastanowić się co chceszosiągnąć: szukasz kogoś na dłużej , a może zależy Cina szybkiej, intensywnej znajomości? Określ konkret-newartości i efektywność jaką chcesz osiągnąć wokreślonym zakresie czasu: zdobycie danej ilościfanów na fanpage, konwersje w witrynie, dana liczbasprzedaży z mediów społecznościowych, a możeosiągany zasięg treści związany z twoją kolekcjąubrań. Następnie powinieneś zastanowić się kogotak naprawdę szukasz. Być może przeciwieństwa sięprzyciągają, ale powiedzmy sobie szczerze, że trudnobędzie ekskluzywne marce nawiązać związek nadłużej z rzeszą nastolatek albo młodzieżowej marcetrafić do poważnej businesswoman.Najważniejsze jest pierwsze wrażenie. O ile wpóźniejszym etapie znajomości wartościowy, słownyprzekaz jest milej widziany, o tyle na początku liczy sięwygląd i gra na emocjach. Branża modowa powinnaw szczególności oprzeć swoją komunikację na visualcontencie. Około 90% treści odbieranych przezmózg to obrazy – to one jako pierwsze zwracają nasiebie uwagę. Daj się zauważyć wartościową grafiką,niepowtarzalną stylizacją, zachwycającym zdjęciem.Obrazy zdobywają więcej zaangażowania, niż linkiczy tekst, w szczególności w branży modowej, a grafikimają większą szansę na bycie udostępnionym, niżcokolwiek innego. Co najważniejsze posty z elemen-temgraficznym mają zdecydowanie więcej szans naprzekierowanie do twojego sklepu.GDZIE I JAKRANDKOWAĆ?Kiedy wymarzona osoba dała złapać się w sidła,warto zastanowić się gdzie zabrać ją na pierwszą randkę.I na kilka kolejnych. Istnieje niezliczona ilość portalispołecznościowych, ale nie wszystkie są stworzonedla mody jak i nie wszystkie stworzone są właśnie dlatwojej marki. Najważniejszym zadaniem jest wybraćjeden główny kanał, którym chcesz się komunikowaćze swomi przyszłymi bądź teraźniejszymi klientami.To właśnie tam twoja marka powinna skoncentro-waćswoje działania. Zapewne wybierzesz Facebooka.Co jeszcze? W branży modowej idealnie sprawdza-jąsię Pinterest, Instagram i oczywiście blogi. Jeżelikierujesz swój przekaz nie tylko do polskiej publicz-nościwarto zastanowić się także nad Tumblrem czynawet Twitterem.Warto także zastanowić się nad integracją wszyst-kichportali, na których znajduje się twoja marka.Nie mówię tutaj o wrzucaniu na wszystkie kanałytakich samych postów, ale Instagram może okazaćsię świetnym narzędziem do budowania contentu naFacebook’u, a kreacje graficzne z fanpage’a świetniesprawdzą się na Pintereście. Zastanów się nad przepro-wadzeniemkonkursu na Instagramie poprzezaplikację na fanpage’eu czy konkursu na Pintereście
 • 8. 8zintegrowanego z Facebookiem – istnieją liczneaplikacje, które na to pozwalają. Ale pamiętaj, co zadużo to niezdrowo! Jeżeli nie masz czasu na tworze-niewartościowego contentu na wszystkie społecz-nościówkilepiej zostań przy jednym kanale. Samoprzypinanie ubrań z twojego sklepu na Pinterestato nie wszystko. Twój klient chce być dopieszczonyi czuć się wyjątkowo. Chce widzieć, że o niego dbaszi poświęcasz mu swój czas.SIŁA PRZEKAZUFani potrzebują konkretów tak jak kobieta wdalszym etapie związku. Chcą poznać aktualnąkolekcję i promocje w sklepie. Wbrew pozoromnie szukają porad i wymiany zdań na temat mody.Ale i tutaj należy pamiętać o zasadzie: co za dużo toniezdrowo. Wiele profili zastanawia się dlaczego tracipolubienia lub obserwatorów. I nic z tym nie robi.Odlubienie profilu w wirtualnym świecie nie musiwiązać się ze zniechęceniem do twojej marki w ogóle,czasami to zbyt duża aktywność i nieciekawe treści.Być może kolekcja ubrań i butów w twoim sklepie jestzjawiskowa, ale po prostu nie wiesz jak ją wizualniesprzedać i pokazać w wirtualnym świecie. Ludzienie lubią spamu – bombardowanie swoich fanów 20zdjęciami jednej bluzki dziennie może doprowadzićdo frustracji. Nie nagabuj i nie spamuj. Ponownie– twórz dobrej jakości wizualny content! Kobietajak I mężczyzna chcą chwalić się swoim partneremprzed znajomymi, nie chcą się wstydzić znajomościz nim. Tak jak twoi fani bądź obserwatorzy nie chcąwstydzić się tego, że polubili twoją markę bądź weszliz nią w interakcję.POZWÓL POCZUĆ SIĘWYJĄTKOWOKażdy lubi być dopieszczany i czuć się wyjątkowo.Mimo że twoje sukienki bądź marynarki pokocha-ło100 000 osób swój przekaz kieruj tak, aby każdyz twoich fanów myślał, że jest tym jedynym. Niezdradzaj swoich starszych fanów na rzecz nowych.Małe profile mogą pozwolić sobie na szybkie rozdaniaubrań, kuponów czy rabatów – oczekiwanie na wynikikonkursu to jak emocje przed randką. Duże markimodowe powinny zainwestować w rozbudowanekonkursy, najlepiej przeprowadzone w aplikacji i nietylko na jednym kanale społecznościowym. Kobietyuwielbiają się stroić – nie tylko dla tej jednej ukocha-nejosoby, ale i dla innych kobiet. Dlatego świetnympomysłem są konkursy na stylizacje i outfity – niedość, że fanka może zabłysnąć przed swoją ukochanąmarką, to jeszcze przed innymi fankami.Bądź seksi! Wiele osób kręci najbardziej to o czymskrycie marzą. Na co dzień zapracowana mama biegają-caw adidasach i jeansach marzy o tym, by założyćszpilki i seksowną sukienkę. Marka, która pokazujeswoim fanom, że mogą być kim chcą, wyzwala lekkieuczucie zazdrości i gra na pożądaniu - wygrywa! Wkońcu „przeciętna kobieta zakochuje się siedem razyw roku, w tym tylko sześć razy w nowych butach”.Anna LedwońSocial Media SpecialistClickcommunity.plWEŹ MNIE! W SPOŁECZNOŚCIACH
 • 9. ENERGIABLOGOSFERYDzięki zmianom prawnym na polskim rynku energiielektrycznej, w pierwszych sześciu miesiącach tegoroku na zmianę dostawcy zdecydowało się ponad 200tys. gospodarstw domowych, a prognozy na kolejnekilkanaście miesięcy mówią o 1 mln takich „przejść”.W coraz bardziej konkurencyjnej rzeczywistościnajwięksi gracze starają się dokonać cudów, żeby ichdotychczasowi Klienci, ani przez chwilę nie pomyślelio zmianie dostawcy. Sami prowadząc działania, któremają powiększyć ich bazę konsumentów.Oczywistym jest, że największy nacisk firmystawiają na działania handlowe, ale jak „walka” oKlientów wygląda z punktu widzenia marketingu isocial media?W zdecydowanej większości przypadków, czas sięzatrzymał a dostawcy stawiają nadal na ten sam zestaw– sponsoring (głównie sportu oraz wydarzeń kultural-nych)oraz CSR (przede wszystkim działania edukacyj-ne).A social media? Wydają się być jedynie miejscemkomunikacji kolejnych wydarzeń offline’owych.9zdjęcia PGE:; fot.: fb.com/gkpgeKamil WiśniewskiAccount ManagerFenomemENERGIA BLOGOSFERY
 • 10. 10zdjęcia PGE:; fot.: fb.com/gkpgeENERGIA BLOGOSFERY
 • 11. 11Przykładów firm wykorzystujących media społeczno-ściowedo sprzedaży produktów i usług jest bez liku, np.Wizz Air notuje tysiące biletów lotniczych nabywanychwłaśnie w ten sposób. W przypadku dostawców energiielektrycznej takiego bezpośredniego przełożenia być niemoże, więc tym, na co firmy powinny zwrócić uwagęto działania wyróżniające je spośród grupy bezpośred-nichrywali.Teraz do przykładu. PGE Polska Grupa EnergetycznaS.A. angażuje się zarównow sponsoring sportu, np.piłki nożnej (PGE GKS Bełchatów), czy siatkówki (PGESkra Bełchatów), jak i działania CSR (Klub CzterechŻywiołów). Natomiast to, na co warto zwrócić uwagęw tym momencie, to współpraca z blogosferą w ramachakcji PGE „Energia Inspiruje”. Dotychczas odbyły siędwie edycje, a ich wyniki sprawiają, że można mówić ojej cykliczności.Założeniem akcji jest zaangażowanie najpopular-niejszychpolskich blogerek modowych do organiza-cjiwymagających konkursu dla swoich czytelniczekoraz przygotowania sesji zdjęciowej ze zwycięzcami,dla której tłem były industrialne obiekty PGE. Miejscemprowadzenia konkursu były blog oraz kanały social mediawybranej blogerki – w pierwszej edycji Macademian Girl,a w drugiej Styloly.Efekty? W przeciągu niespełna 2 tygodni, odnoto-wano79 zgłoszeń konkursowych, w którym każde byłomini sesją zdjęciową zbudowaną wokół hasła „EnergiaInspiruje”. Wpisy blogerskie wygenerowały ćwierć milionaodsłon, a każde ze zdjęć na Instagramie notowało blisko1.500 like’ów. Akcja spotkała się z jedynie pozytywnymodbiorem wśród czytelników i zainteresowaniem uczest-nictwemw kolejnych edycjach akcji.Efekty poza statystykami? Dzięki akcji „EnergiaInspiruje” przełamywany został wizerunek firmy jakowielkiej korporacji inwestującej duże środki finanso-wejedyniew duże ogólnopolskie projekty. DodatkowoPGE miało możliwość zaprezentowania swoich najwięk-szychdóbr – nieprawdopodobnej infrastruktury kopalni,elektrowni wodnych oraz wiatrowych, które w towarzy-stwiemodowych stylizacji nabrały innego estetycznegowymiaru.zdjęcia PGE:; fot.: fb.com/gkpgeENERGIA BLOGOSFERY
 • 12. PRZEMAWIAJ DO EMOCJII I BUDUJ....PRZEMAWIAJDO EMOCJI I BUDUJŚWIADOMOŚĆ12Jak prowadzić komunikację marki odzieżowej wmediach społecznościowych? Jeśli by się bliżej przyjrzećtemu zagadnieniu i w ogóle zagadnieniu prowadzeniakomunikacji w social mediach to się okaże, że ilu specja-listówtyle rekomendacji i tricków. Niezależnie od tegokogo słuchamy, czy czytamy główne zasady w zasadziepozostają niezmienne.I kiedy już przebrniemy przez wszystkie mądrerady, przejrzymy rozmaite portale i brandową narracjęna nich prowadzoną to dostrzeżemy kilka generalnychzałożeń, którym z lepszym lub gorszym skutkiem zdająsię hołdować wszyscy.Wymienię dla porządku najważniejsze, a kilkapozwolę sobie rozwinąć i skomentować.Pierwsza nader oczywista sprawa – szeroka obecnośćw mediach społecznościowych! Chyba nie ma już markimodowej, która w jakiś sposób by w tym świecie niezaistniała w postaci fan page, Instagramu, kanału naYT, Tumblr, czy nawet Snapchat (Rebeca Minkoff http://mashable.com/2013/09/05/rebecca-minkoff-snapchat/ ).Żeby być tam gdzie są potencjalni fani.ŚWIADOMOŚĆCELÓWDużą rolę gra świadomość celów jakie ma dana markado zrealizowania – w zależności od tego komunikacjabędzie bardziej wizerunkowa, albo bardziej sprzeda-żowa,ewentualnie będzie to komunikacja mieszanazawierająca miks obu podejść.Zaangażowanie ludzi, angażowanie się w ich życiei w życie w ogóle.Żeby to zaangażowanie było trafione i skutkowa-łoreakcją marka powinna słuchać i obserwować tojak zachowują się fani, obserwować trendy, a w miaręmożliwości kreować nowe. Tutaj świetną robotę robi np.Nike, który zachęca ludzi do biegania -a jeszcze milejrobi się zakupy w Sevenly kiedy wie się, że firma z od
 • 13. PRZEMAWIAJ DO EMOCJII I BUDUJ....13każdego zakupionego towaru odejmuje 7 dolarów idorzuca na jakiś szczytny cel: http://www.sevenly.org/ . Mam znajomą, która co jakiś czas wyraża siępoprzez koszulki od Shameless: „mówię jedno, robiędrugie”, „dzień jak co dzień”, „można? można!” iwiele innych opcji, które, gdy je założy działają nazasadzie takiej komiksowej chmurki z komentarzemdo rzeczywistości. Proste i urocze: Shameless.REAGUJJeśli marka usłyszy coś wartego uwagi powinnareagować. Na potrzeby klientów, na nowe potencjal-nieciekawe zjawiska, na problemy swoich fanów,zwłaszcza na te, które dotyczą marki. Przykładowowśród konsumentów coraz powszechniejsza staje sięświadomość zagadnień sprawiedliwego handlu, prawpracowników z tzw. krajów rozwijających się orazogromu problemów z jakimi na co dzień zmagająsię żyjący tam ludzie. Producent obuwia TOMSzaangażował się w pomaganie Haitańczykom, którzyprodukują dla tej marki buty m.in. poprzez gwaran-towanieim godziwych warunków zatrudnienia,wspieranie lokalnych dostawców oraz promowaniehaitańskiej kultury za granicą (espadryle inspirowanemotywami zaczerpniętymi od lokalnych artystów) :http://www.toms.com/men/collections/men-haiti-artist-collective.Podobnie działa Krochet Kids International –które dostarcza mieszkańcom Ugandy i Peru impulsówdo edukacji i rozwoju: http://www.krochetkids.org/NIE ZAWIEDŹ ZAUFANIAMarka wzbudziła zaufanie konsumentów? Nie możnago zawieść. Dostarczane powinny być kolejne powody byta emocjonalna więź się pogłębiała. Kolejne dowody na to,że brand rozumie i szanuje potrzeby konsumenta, że chcewspólnie z nim tworzyć świat pięknie ubranych mądrychludzi. Przykład pierwszy z brzegu – nosimy ubrania, a tesię zużywają, przecierają i po chwili są do wyrzucenia –mało kto je ratuje, większość wywala. Co robi Levi’s? Levi’szachęca ludzi do napraw, do przerabiania, do tworzeniaunikalnego spersonalizowanego ubrania: http://www.levi.com/PL/en_GB/live-in-levis-toolkit. Bardzo proste i
 • 14. PRZEMAWIAJ DO EMOCJII I BUDUJ....www.shameless vol. 5 / SS 2014Foto: Tomek MakolskiModel: Anna T. MODEL PLUSstylist : Kania Kamińskamua : Jaga Prochowskaproduction: FilmFiction Adrian Pawłowskiprzyjemne rozwiązanie problemu – nie umiesz szyć? Wejdźna stronę i pokażemy Ci krok po kroku co i jak należyzrobić. Albo przyjdź do salonu my Ci pokażemy wspólniez Tobą dodamy Twojemu ciuchowi niepowtarzalny sznyt.14Autentyzm i bardzo ważne – opowiadanie historii.Wszystko rzecz jasna z wykorzystaniem contentu, którybędzie inspirujący i jakościowy. Żadne stocki! Prawdziwesesje, studyjne, uliczne, stylizacje, angażowanie gwiazd, alei zapraszanie zwykłych ludzi do stania się twarzą marki,do podzielenia się swoimi pomysłami na stylowy ubiór.W zapraszaniu zwykłych ludzi celują zwłaszcza lokalne,nieduże marki: Mamapiki.com, Local Heroes.
 • 15. 15Podczas gdy w zapraszaniu gwiazd specjalizująsię wielcy tego świata ot np. taka PRADA zaprasza dowspółpracy np. Wesa Andersona, czy nasz lokalny 4F,który do swojej komunikacji wprowadza Kamila Stocha.DOBRY CLIENT SERVICENajważniejsze zostawiam na koniec – dobry clientservice – w skrócie – bądź miły. I nie chodzi tu o wirtual-nyemotek na końcu wiadomości do kupującego, czy„uśmiech numer pięć przy kasie”. Klient musi czuć się jakpartner, a nie jak portfel, który trzeba wydrenować zezłotówek. W dobie wszechobecnych mediów społeczno-ściowych,ale i rozmaitych badań internetowych markama możliwość zapoznania się nie tylko z trendami, aleteż i z najgłębszymi potrzebami konsumenta. Robić topowinna po to, żeby dostarczyć mu usługę na najwyż-szymmożliwym poziomie. Od wizyty w sklepie w realu,czy online przez odebranie paczki/zakupienie towaru wkasie, kontakt zapośredniczony przez media społeczno-ściowepo korzystanie i frajdę czerpaną z jakości, którąsię charakteryzują dostarczone rzeczy.Przykłady z lokalnego podwórka – „Nenukko” – ktokiedyś coś od nich zamawiał ten wie, że hasło „We arebecause you are” traktują nader poważnie. Rzeczy sąpięknie zapakowane, człowiek ma poczucie, że osoba,która to pakowała uśmiecha się do niego znad tej paczki.Czy „RISK made in Warsaw”, który swoje ubraniaprzesyła w kartonowych opakowaniach z podobiznązałożycielek i copy From RISK with love.Albo Answear.com – multibrand odzieżowy, który coi rusz zaskakuje niestandardowymi akcjami, ciekawymipartnerstwami z innymi markami oraz bardzo atrakcyj-nąofertą praktycznie na każdą kieszeń. Z opiniami naich temat możecie zapoznać się na Opinieo.Wreszcie. Marka powinna wydawaać PLNy i budowaćzasięgi, żeby ze swoją komunikacją dotrzeć do jak najwięk-szegogrona odbiorców, albo do grona najbardziej zainte-resowanegojej komunikatami, a tutaj narzędzia typuFacebook umożliwiają nigdy wcześniej niespotykanąprecyzję targetowania.MARTWE DUSZENiby wszyscy to wiedzą, ale potem okazuje się, żemarka zgromadziła wokół siebie fanów, którzy w jakiśczas po zasubskrybowaniu kanału, czy polubieniu fan pagezamieniają się w martwe dusze niechętne jakiejkolwiekwymianie myśli. Albo co gorsza odchodzą z poczuciemzawodu. A wystarczy przyjrzeć się najlepszym w katego-riioraz klientom i bardzo starannie wdrażać najlepszepraktyki pogłębione o własne unikalne doświadczenie.Rzecz jasna nic nie zadzieje się z dnia nadzień, ale bezprzemówienia do emocji i zbudowania świadomości nieprzejdziemy do kolejnego kroku jakim jest rozważeniezakupu danej marki.Daniel PrzygodaCreative StrategistK2 MediaPRZEMAWIAJ DO EMOCJII I BUDUJ....
 • 16. HISTORIA KOSZULKOWO .COMHISTORIAKOSZULKOWO.COM16ANATOMIA SUKCESUKiedy rozpoczynałem moją przygodę z Koszulkowo,miałem w głowie właściwie dwie rzeczy – pasję dotshirtów noszoną w sobie od zawsze, oraz doświadczeniemarketingowe skupione głównie wokół internetu i okolic.Oczywiście to trochę mało, aby rozpocząć biznes, dlategonigdy nie doszedłbym do tego sam – potrzebna była jeszczeosoba która ogarnie całe przedsięwzięcie organizacyjnie,oraz taka która zna się na technologii. To nie jest e-biznes,to jest prawdziwy biznes w który trzeba inwestować, wktórym trzeba kontrolować produkcję i sprzedaż, a takżemilion innych rzeczy. Ja miałem ten komfort, że mogłemskupić się na samym marketingu.4P - WCIĄŻ AKTUALNETylko, że marketing często postrzegany jest bardzowąsko, szczególnie dziś, gdzie biorą się za to osoby beznawet podstawowej wiedzy w tym zakresie. Ja miałem toszczęście, że zostało mi trochę teorii z czasów studiów, a tepodstawy wbrew pozorom się nie zmieniają. Wiedziałemwięc bardzo dobrze, że marketing to nie tylko promocja.To nie tylko promowanie tego co już jest, po to by tonajlepiej sprzedać. To podejście z połowy XX wieku, którejuż dawno powinno odejść w niepamięć. I przypomnia-łemsobie ciągle aktualną zasadę 4P – Product, Price,Place, Promotion. I nie bez kozery promocja jest tu naostatnim miejscu.KONSUMENCI SĄAMBASADORAMIJesteśmy dość nietypową marką odzieżową, obowią-zująnas nieco inne zasady. W t-shirtach z nadrukami samwzór jest zazwyczaj ważniejszy od samego ciuchu – ten jestklasyczny i musi po prostu być dobrze wykonany. Tu aż takbardzo nie liczy się podejście czysto modowe, wymuskane
 • 17. HISTORIA KOSZULKOWO .COM17ujęcia z sesji i inne sprawy, choć to oczywiście też jest ważne.Tu liczy się kreatywność wzorów oraz ich dopasowanie dopotrzeb ludzi. I to było największe wyzwanie. Ale zanimje podjąłem, czy też na nim się skupiłem, przez ponad rokwybierałem odpowiedni rodzaj koszulki. Co więcej, ciągleposzukuję nowych modeli, testuję, dokształcam się w tymzakresie. To samo z technologiami nadruku – po 3 latachmogę powiedzieć, że mamy praktycznie najlepszy drukcyfrowy w Polsce, świetnych specjalistów od sitodruku,korzystamy z najlepszych materiałów. To bardzo ważne,dzięki temu produkt broni się sam – mamy rzesze zadowo-lonychkonsumentów, którzy są naszymi ambasadorami.Drugą sprawa był proces pozyskiwania grafików którzytworzą nasze wzory. On nadal trwa i dopiero teraz, gdynasza marka jest coraz bardziej znana, proces nabieratempa i zgłaszają się do nas coraz lepsi graficy. My dzielimysię z nimi zyskiem.NAJPIERW PODSTAWY,POTEM SKRZYDŁAPotem jeszcze odpowiednia strategia cenowa, odpowied-nisklep nad którym praca trwała prawie rok i… to prawiewszystko :) Dlatego, że z takimi podstawami można dopierorozwijać skrzydła w sieciach społecznościowych. Bo to kanałw którym nie ma ściemy. To nie jest kreatywny wymysłcopywritera, to prawdziwi ludzie, którzy wyrażają swojeopinie o produkcie i którzy zjadą nas, jeśli coś zwalimy.
 • 18. 18Skupiliśmy się na początku na Facebooku, bo tooczywiście najbardziej zasięgowy kanał, idealny dlanas, gdyż często robimy koszulki bazujące na aktual-nychtematach – tu świetnie się share’ują. Mamy tęwygodną sytuację, że komunikujemy właściwie wyłącz-nieprodukty, a nie inne śmieszne obrazki, i idzie namto – patrząc na nasz rozwój – bardzo dobrze. Terazzaczynamy wykorzystywać również bloga, ekspery-mentujemyz twitterem i pinterestem.PROMOWAĆ MARKĘSOBĄPonieważ ja sam jestem osobą dość aktywną wmediach społecznościowych, mocno zacząłem promowaćmarkę sobą – zarówno nosząc nasze koszulki jak i poprostu będąc mocno aktywnym gdzie się da. To niesztuczna strategia marketingowa, ja po prostu taki jestemi to doskonale się zgrało. Dzięki temu druga odnoganaszego biznesu, czyli hurtowa produkcja na zamówie-nie– kwitnie. Bardzo dużo ludzi, którzy chcą wykonaćkoszulki na event, czy inną okazję po prostu od razuuderza do nas. Lub pyta na Facebooku, a tam od razupojawi się ktoś kto nas lubi i podpowie: „Koszulkowo!”.I to jest bardzo miłe :)Oczywiście samo działanie tego typu nie możerozwijać firmy w nieskończoność, zaczęliśmy rozwijaćzespół i prawde mówiąc nadal przede wszystkimskupiamy się na szeroko rozumianym produkcie. Mamyświetny dział produkcji hurtowej i handlowców którzyaktywnie poszukują klientów i obługują przychodzą-cezamówienia, mamy kierownika sklepu, mamy osobęzajmującą się różnymi płatnymi formami reklamy,remarketingiem i innymi twardymi zagadnieniamie-commerce. Rozwijamy coraz bardziej naszą platformęi planujemy w najbliższym czasie dodać do niej trochęelementów społecznościowych. Zaczęliśmy organizowaćregularne konkursy na wzór, które przyciągają świetnychgrafików. Nie idziemy tak szybko, jak niektóre startupy,ale w tym biznesie tak po prostu nie można – błąd możesłono kosztować – na przykład zła maszyna, a kosztytakich maszyn to dziesiątki tysięcy Euro.SŁUCHAJ CO O TOBIEMÓWIĄSłowem – skupiliśmy się mocno na produkcie i jegojakości, to jest nasze najważniejsze zajęcie, a gdy jesteś zniego zadowolony, social media są doskonałym kanałemby o tym mówić. A raczej słuchać jak inni o tobie mówiąw pozytywny sposób. Bo to chyba jest z tego wszyst-kiegonajfajniejsze :)Michał GóreckiT-Shirt Officerkoszulkowo.comHISTORIA KOSZULKOWO .COM
 • 19. UBRANIA ŁĄCZĄ LUDZI19O tym, co wspólnego mają ze sobą: Abstrachuje,PewDiePie i… zakonnica-blogerka pracująca zbiedakami.Film o spiderdogu wyniósł Sylwestra Wardęgę naszczyty popularności, niektórzy twierdzą nawet, żeobok Lecha Wałęsy i Roberta Lewandowskiego jestnajbardziej rozpoznawalnym Polakiem na świecie. Nakońcu i tak pojawia się pytanie „ile zarobił Wardęga?”.I nie chodzi o polską zazdrość. Po prostu wszyscycieszymy się z sukcesu rodaka, wszyscy jesteśmymistrzami YouTube, a jeśli można by przy okazjipożyczyć od niego choć 500 zł[1] to przecież nie maw tym nic złego. Jak jednak przyznał sam Sylwesterzarabianie na reklamach to ciężki kawałek chleba.Warto by rozważył drugi sposób[2] na monetyzo-wanieobecności w sieci – sprzedaż produktów podwłasną marką. Naturalna byłaby kolekcja ubrań dlazwierząt. Póki co, Wardęga promuje jedynie sklep zkostiumami – partybox.pl.OWOCNAWSPÓŁPRACAJak podaje Variety wśród młodych amerykanówpięciu najbardziej wpływowych artystów to youtube-rzy.[3] Z kolei Buisness Insider już w 2011 napisał, żeblogi modowe mają większy wpływ na swoich czytel-nikówniż wielkie magazyny.[4] Wie o tym np. H&M,który już w 2011 wyprodukował kolekcję zaprojekto-wanąprzez Elin King.[5] Kolejnym przykładem jest18-letnia youtuberka Bethany Mota (ponad 7 mlnsubskrybentów). Nastolatka stworzyła własną kolekcjędla Aeropostale, o czym wspomniał sam Teen Vogue.A w Polsce? Blogerka Jessica Mercedes stworzyła butydla Saranzy a dla River Island zaprojektowała bluzę.Z kolei Julia Kuczyńska - Maffashion współpraco-wałaz Denimbox i Gatta.fot: Katalog STAFF BY MAFF presents 2014UBRANIAŁĄCZĄ LUDZI
 • 20. UBRANIA ŁĄCZĄ LUDZI20SAM SOBIE STE-REM,ŻEGLARZEM,OKRĘTEMNiektórzy blogerzy i youtuberzy idą o krokdalej i startują z własnym biznesem. ChiaraFerragni stworzyła przedsiębiorstwo a jej butydostępne są w 200 sklepach w 25 krajach. W innąstronę poszła youtuberka Jenna Marbles (14 mlnsubów), która sprzedawała pluszaki wyprodu-kowanena wzór jej psów[6]. W Polsce też niebrakuje przedsiębiorczych twórców. WspomnianaMaffashion razem ze wspólniczką Martą Gajewską,od 2012 roku prowadzi sklep Staffbymaff. Fanpagemarki ma niemal 60 000 fanów na Facebooku iponad 13 500 obserwatorów na Instagramie. Cociekawe twarzą i ambasadorką letniej kolekcji w2013 była Margaret.GUNWO03Abstrachuje, to po Wardędze, najpopularniej-szyw Polsce kanał na YouTube (1,4 mln subów).Inteligentny, choć kontrowersyjny humor zyskałwielu fanów. Tę abstrakcyjną atmosferą widać wkolekcji Abstrawear. W tym klimacie dobrze czujesię społeczność, która aktywnie bierze udział wkonkursach, szeruje zdjęcia na FB i Instagramie. Nicdziwnego, że ubrania coraz lepiej się sprzedają.[7]YOUTUBERZY APLATFORMAWiększość twórców decyduje się na dużeplatformy sprzedażowe. Na spreadshirt.comsprzedają m.in. PewDiePie (ponad 31 mln subów)- najpopularniejszy youtuber, Shane Dawson (6mln subów) oraz duet Smosh (19 mln subów). Naich stronie znajdziemy: koszulki, bluzy, czapki,bieliznę. W Polsce podobne platformy to Cupsell(produkuje i sprzedaje produkty m.in. SKKF’a,Lekko Stronniczych czy ŚmiechawaTV) i koszul-kowo.com (Ravgor).fot: Katalog STAFF BY MAFF presents 2014
 • 21. 21Karol Wyszyński - PRManager LifeTubeZAKONNICA ODBIELIZNY, ALE O COCHODZI?Siostra Małgorzata Chmielewska, prowadzi własnegobloga a jej wystąpienie na TEDx Warsaw należy do najchęt-niejoglądanych na polskim YouTube[8]. Znana jest jednakprzede wszystkim z prowadzenia domów opieki dla potrze-bujących.Niewiele osób wie, że wraz ze swoją przyja-ciółką,prowadzi sklep z sexy-bielizną. No dobrze, o tymczy jest sexy trzeba się przekonać wchodząc do sklepuskarbyprababuni.pl. Jak sama nazwa wskazuje znaleźć tammożna ubrania modne i pożądane przez nasze prababcie.Pamiętacie młodziutką Alicję Bachledą-Curuś biegającąpo ogrodzie w filmie Pan Tadeusz? To jest właśnie tentyp ubrań. Dochód ze sklepu jest przeznaczony na celecharytatywne.HYMN POCHWALNY NACZEŚĆ BLOGERÓW IYOUTUBERÓWProwadzenie popularnego kanału na YouTube, czybloga to ciężka praca. Ludzie, którzy osiągnęli sukces wInternecie musieli nie tylko znaleźć pomysł na siebie, aletakże systematyczną, kreatywną pracą zdobyć uznaniew oczach odbiorców. Kolejnym krokiem było zbudowa-niespołeczności wokół swojej marki osobistej i zmianazwykłych internautów w fanów. I to właśnie ci ostatnioczekują jeszcze więcej możliwości na interakcję i identy-fikacjęze swoimi idolami. Stworzenie linii produktówpod marką blogera czy youtubera to wyjście naprzeciwoczekiwaniom rynku. Firmy, które to dostrzegą, szybkozostaną nagrodzone.[1] S. Majewski do S. Wardęgi, https://www.youtube.com/watch?v=g5SBdqOEyK8[2] Wyróżniamy 4 główne sposoby zarabiania na YouTube: reklamy,sprzedaż produktów/usług, współpraca z firmami, crowdfunding.[3] http://variety.com/2014/digital/news/survey-youtube-stars-mo-re-popular-than-mainstream-celebs-among-u-s-teens-1201275245/[ 4 ] h t t p : / / w w w. b u s i n e s s i n s i d e r . c o m /the-fashion-blogs-who-are-beating-vogue-at-online-influence-2011-7[ 5] ht t p: //www.vo g u e . co.u k /news /2 01 1 /01 / 1 2/new-handm-collection-collaboration-with-blogger-elin-kling[6] h t t p : //w w w. t u b e f i l t e r . c om/ 2 0 1 3 /0 7/ 1 1 /jenna-marbles-plush-toy-dogs/[7] http://www.fpiec.pl/post/2014/03/21/abstrachuje[8] https://www.youtube.com/watch?v=b9oQ-vczuj8Absolwent Uniwer sy tetuWarszawskiego na kierunku stosunkimiędzynarodowe oraz London School ofPR. Pracował dla m.in.: Przeznaczeni.pli RTB House. Konsultant w start-upach iorganizacjach pozarządowych. Prowadziszkolenia w zakresie innowacyjnychrozwiązań w biznesie. W LifeTubeodpowiedzialny za komunikację inetworking. Posiada certyfikat YouTubew zakresie Audience Growth.Pomoc w przygotowaniu artykułu:Michał Makuch (LifeTube)UBRANIA ŁĄCZĄ LUDZI
 • 22. SPRZEDAŻA SOCIAL MEDIA22Mr. GUGU & Miss GO jest jednym z niewielu polskichmarek branży fashion działających w pełni globalnie.Mamy klientów w najbardziej zaskakujących zakątkachświata – od Tokyo poprzez Bejrut aż po Santiago, ale wodróżnieniu od innych graczy na rynku nie jesteśmy jeszczena tyle duzi, by mieć biuro w każdym kraju albo chociaż-byregionie, w którym działamy. Mając do czynienia z takróżnorodnym audytorium, na co dzień musimy stawiaćczoła tak trywialnym problemom jak bariera językowa,różnice kulturalne i wiele innych. Ale bez względu na to, zkim i gdzie mamy do czynienia, nasze działania we wszyst-kichkanałach social mediów opieramy na kilku filarach.STRATEGIAPodstawą naszej strategii jest dostarczenie odpowied-niegocontentu w odpowiednim czasie. Fani nie śledząprofilu marek, bo chcą odpowiadać na pytania, czyprzedmiot na zdjęciu jest hot or not. Oni robią to, bybyć na bieżąco. Po to, by wiedzieć więcej o sklepie, którysię otworzył nieopodal, po to, by dowiedzieć sięo imprezie, która odbędzie się w jego mieście, noi oczywiście po to, by nie przegapić promocji. WGUGU stawiamy przede wszystkim na to, aby nasifani zawsze wiedzieli nieco więcej niż ich znajomi,którzy nie śledzą naszych kanałów social mediowych,aby zawsze mieli nieco taniej i dostawali jakieś gratisy.Staramy się sprawiać, by każdy członek naszej społecz-nościczuł się wyjątkowy i doceniany, wówczas to niejest nasza społeczność, lecz społeczność, do którejchętnie dołączają kolejni członkowie, bo przecieżkażdy lubi być wyjątkowy.KOMUNIKACJADobra komunikacja to jeden z kamieni węgielnychsukcesu każdej firmy. Często słyszę opinię, że tzw.kryzysy w kanałach socialmediowych nie są w staniezaszkodzić markom i że wiele z tych, które przycho-dziłoi mijało, nie znalazło swojego odzwierciedleniafot: Mr. GUGU & Miss GOSPRZEDAŻ A SOCIAL MEDIA
 • 23. 23w kwartalnych wynikach sprzedażo-wych.Obawiam się jednak, że ci, którzygłoszą taką opinię, nie biorą pod uwagęefektu skali. O ile takie silne marki jakSokołów (sprawa z Kocham Gotować),BZ WBK (sprawa z gzymsem) czy NC+(sprawa związna ze zmianiamy pakietówi abonamentów) są w stanie przeżyćwłaściwie każdy kryzys opinii publicz-nej,o tyle dla małej marki słaba komuni-kacjamoze być czynnikiem decującym obyć albo nie być, zwłaszcza jeżeli mamydo czynienia z klientami zagranicz-nymi,dla których czynnik ceny jestznacznie mniej istotny niż dla klientówpochodzących z Polski. Żadne pytanienie może pozostać bez odpowiedzi,każda wyciągnięta ręka musi zostaćuściśnięta, a wszystkie skargi rozwią-zaneszybko i skutecznie.SPRZEDAŻMedia społecznościowe, a w szczegól-nościFacebook, są jednym z najbardziejpotężnych narzędzi sprzedaży, jakieznam. Jeżeli ktoś twierdzi inaczej, to jegostrategia sprzedaży w social mediachopierała się najwyżej na stworze-niuzakładki z serwisem WWW. Nicdziwnego więc, że się nie udało. Abyskutecznie sprzedawać na Facebooku,należy odejść od praktyk domokrążcyi pomyśleć o tym, jak sami podejmuje-mydecyzje zakupowe. Mając wątpli-wościco do słuszności zakupu, bardzoczęsto sięgamy po tzw. społeczny dowódsłuszności, a Facebook jest najwięk-szymna świecie repozytorium takichdowodów.Większość kobiet – nie oszukuj-mysię, to właśnie kobiety najczęściejstoją za wynikami sprzedażowymi wbranży fashion – przed zakupem matendencję do sięgania po opinię i ocenęinnych i właśnie poprzez zapewnie-niemożliwości takiego opiniowaniaFacebook wspiera sprzedaż, a nie poprzezzakładkę ze sklepem, na którą nikt nigdynie wejdzie.fot: Mr. GUGU & Miss GOSPRZEDAŻ A SOCIAL MEDIA
 • 24. 24fot: Mr. GUGU & Miss GOSPRZEDAŻ A SOCIAL MEDIA
 • 25. SPRZEDAŻ A SOCIAL MEDIAfot: Mr. GUGU & Miss GO25ANALIZANie ma nic gorszego, niż decyzje podejmo-wane„na czuja”. Dobór odpowiednich KPI orazich monitoring jest niezwykle istotny, zwłasz-czajeżeli stawia się pierwsze kroki, bo wtedywspomniany już wyżej efekt skali jest jeszczebardziej spotęgowany i skutki każdej pomyłki sądużo bardziej odczuwalne. Wprawdzie spośródwszystkich kanałów socialmediowych jedynieFacebook ma natywne rozwiązania pozwalającena dogłębną analizę danych zwrotnych, ale jestdużo rozwiązań zewnętrznych, które pomogąnam w przeanalizowaniu naszych działań iich skutków. Dzięki analizie jesteśmy w stanieszybko zareagować, jeżeli sytuacja rozwija sięnie po naszej myśli.INNOWACJECiągle testujemy nowe rozwiązania, ciąglewdrażamy nowe narzędzia. Niektóre przyno-sząwyśmienite efekty, niektóre są wpadkami,o których chciałoby się zapomnieć, ale interneti e-commerce są branżą tak dynamiczną i takkonkurencyjną, że nie możemy pozwolić sobie naluksus przegapienia „the next big thing” i wylądo-waniaza plecami konkurencji. Dzięki temumamy w naszym arsenale mnóstwo rozwiązańpozwalających nam pozostawać w roli lidera. Wświecie, w którym musimy stawiać czoła koncer-nomi wielomilionowym budżetom, musimy teżciągle pracować na 110 procent, dlatego współpra-cujemyze start-upami, wdrażamy nowe rozwią-zaniai cięgle dążymy do optymalizacji wszyst-kichprocesów.Obawiam się, że nie napisałem powyżej aninic nowego, ani odkrywczego, lecz choć koło teżod tysiącleci nie zmienia kształtu, to wciąż jestniezastąpione. Nagrodą za nasze słuszne decyzjejest ciągle rosnąca sprzedaż i nieustanny rozwójfirmy widoczny gołym okiem. Dzięki stosowa-niupowyższych zasad i poprawnym działa-niom,przede wszystkim w mediach społecz-nościowych,w ciągu dwóch lat z małej firmy,mieszczącej się w pokoju gościnnym, wyrośliśmyna jednego ze światowych liderów produkują-cychubrania z pełnymi nadrukami.Levon YemenjyanHead of MarketingMr. GUGU & Miss GO
 • 26. 26„Create your own style… let it be unique for yourselfand yet identifiable for others.” Słowa wypowiedzianeprzez Annę Wintour jak żadne inne pasują jednocześniedo branży modowej oraz mediów społecznościowych.Największe na świecie marki każdego dnia kształtująstyl panujący nie tylko na salonach, lecz przede wszyst-kimw naszym codziennym życiu. Jak w żadnej innejbranży spoczywa na nich odpowiedzialność za właściwąkomunikację oraz dobór materiałów prezentowanychswoim odbiorcom. Profile brandów odzieżowych toidealne miejsce by skutecznie pobudzić naszą wyobraź-nię.Jak wygląda to w rzeczywistości?Podróż po modowym świecie social media rozpoczą-łemdokładnie tam, gdzie skupia się uwaga największejilości fanów, czyli wśród znanych większości brandówtypowo młodzieżowych. House, Cropp i Reserved, chociażprezentują odmienne od siebie style życia, konsekwentniestawiają na otwartą komunikację, nie bojąc się rozmowyi kontrowersyjnych treści. W większości przypadkówżadne z pytań nie pozostaje bez odpowiedzi, co przyilości zauważonych przeze mnie komentarzy wymagaprzygotowanej w tym celu strategii.MR. GUGU & MISS GO -WZÓRPomimo najwyższej wśród marek odzieżowych liczbyfanów powyższe profile nie odznaczają się wysokimzaangażowaniem. Przyzwyczailiśmy się chyba do formyi stylu, oczekując czegoś zupełnie nowego. Czegoś, cooferuje chociażby Mr. Gugu & Miss Go. W pełni ekstra-waganckieprodukty oraz wielojęzykowa komunikacjato prawdopodobnie sposób na sukces tej marki. Ciężkoznaleźć na polskim rynku produkty wymagające bardziejdoprecyzowanego tagretu, co zresztą przekłada się nazainteresowanie nie tylko potencjalnych klientów.W swojej podróży po markach modowych zajrzałemtakże na profil, który od dawna stawiam za przykładrozsądnie prowadzonej komunikacji. Jako jeden zniewielu nie jest zasypywany negatywnymi komenta-rzami,reklamacjami oraz uwagami niezadowolonychklientów. New Balance Poland, o nim bowiem mowa,stawia na proste treści oraz prezentację swoich produktów,co z jednej strony może wydawać się nudne i sztampowe,z drugiej marka ta broni się jakością oraz wypracowanymstylem, co gwarantuje jej zainteresowanie przy niewiel-kimstosunkowo wysiłku.NIE BÓJ SIĘ RYZYKAOdwiedzając profile poszczególnych marek modowychciężko oczekiwać rewolucji. Zdecydowana większość z nichkontynuuje budowany offline wizerunek według przyjętejstrategii. Spotkamy je nie tylko na Facebooku, lecz takżeTwitterze, Instagramie czy YouTube. Dla marek związa-nychz odzieżą to idealne miejsca, głównie ze względuna rodzaj contentu, który w przypadku mody okazujesię być łatwiejszy w produkcji niż w przypadku innychbranż. Szczególną rolę w tej grupie odgrywa Instagram,który powoli zaczyna przejmować od Facebooka zaanga-żowanieodbiorców największych brandów modowych.W przypadku marek związanych z odzieżą sprawdzasię także założenie, że mały może więcej. Koniecznośćwalki z konkurencją, mniejszy target czy rozpoznawal-nośćsprawiają, że marki dopiero wkraczające na rynekmogą pozwolić sobie nie tylko na odważniejsze treści,lecz także podjęcie ryzyka związanego z przyjętą strate-gią.Duże marki przestały ryzykować, co było ich atutemjeszcze kilka lat temu. Dziś przykład House, który właśnieprzechodzi niewielki kryzys na swoim profilu pokazuje,że kontrowersyjne kampanie wymagają przygotowa-niastrategii na każdą ewentualność. Marki odzieżoweodpowiadają za nasz styl życia, za naszą codzienność.Identyfikujemy się z nimi oraz prezentowanymi przez nietrendami. Dziś w social media wygrywają jednak odważnebrandy, odrobiny ryzyka wśród marek modowych trochęmi więc brakuje.MAŁYMOŻE WIĘCEJArtur Smolicki, OnlineMarketing Specialist,newCreative.plMAŁY MOŻE WIĘCEJ
 • 27. MODA W GALERIACHHANDLOWYCH I SOCIAL MEDIA27SPOŁECZNOŚCIOWEBITWY MODOWEGalerie handlowe bardzo często wykorzystują wswojej komunikacji modę. Nie jest problemem dostrzecją na rozmaitych profilach, fanpage i blogach. Ciężej jestznaleźć atrakcyjne i oryginalne formy jej prezentacji, którewykraczają poza ramy prostej publikacji ofert i kolekcji.Czy można robić więcej? Oczywiście.Najbardziej pospolitymi sposobami prezentowaniamody w mediach społecznościowych jest oczywiściezamieszczanie nadsyłanych przez sieci ofert handlowych,look booków i innych materiałów. Co ciekawe jednaknawet największe sieci często nie ułatwiają zadania socialmedia managerom galerii handlowych, przesyłając wyłącz-nietekst lub też grafikę nieprzystosowaną do wymagańplatform. Przykładem firmy, która robi to znakomiciejest np. H&M, który nie tylko przekazuje odpowiednieformaty, ale też przesyła propozycje postów, zgodne zestrategią marki.NOWOŚCI, OFERTY,WYPRZEDAŻEWarto się jednak w tym miejscu zastanowić, jak dużeprzebicie mogą mieć takie informacje. Jeśli dana osobanosi kolekcje wybranej marki, wydaje się logiczne, żeśledzi jej kanały i profile i to tam znajduje największeinspiracje. Jeśli tak jest, na pewno wie też, gdzie w swoimmieście znajdzie sklepy danego brandu. Podobnie jest zpromocjami. W 90% oferty uruchamiane są sieciowo.(Ciekawe, co stałoby się, gdyby marki zdecydowałyby sięna wprowadzanie ich lokalnie w konkretnych miastachlub sklepach?)Statystyki i badania pokazują dobitnie, że w przypadkuśledzenia marek najważniejsze są dla wielu osób nowości,oferty i wyprzedaże. Każda marka walczy o klienta naswoim profilu organizując własne konkursy, czy aplika-cje.Jeśli dodamy do tego, że to tam informacje zawszepojawiają się jako pierwsze, wiemy, gdzie potencjalnylub obecny klient zajrzy w pierwszej kolejności, a galeriehandlowe tylko powielają przekaz.GALERIE STYLIZACJIPrzejdźmy więc do bardziej wyszukanych propozycji.Wiele galerii na stałe współpracuje ze stylistkami, któreoczywiście pojawiają się też na fanpage w roli swojegorodzaju brand hero. Dzięki temu pojawia się możliwośćkorzystania z jej porad. Fani zyskują kontakt z profesjonali-stą,a galeria oczywiście może promować marki, które w niejznajdziemy. Styliści przy okazji często prowadzą też blogi,co pozwala dodatkowo promować ich pracę i inspirację.Stylizacje to zresztą jeden z głównych motywów modowychw social media. Formy są różne: propozycje stylizacji wrazz cenami poszczególnych produktów, czy galerie stylizacjiklientów galerii (świetny sposób na angażowanie fanów).Stylizacje można jednak wykorzystać jeszcze szerzej.Jedna z galerii zaprezentowała świetny pomysł kreatorastylizacji, w którym fani mogli układać swoje własne kreacje,a następnie walczyć o głosy i wygrywać atrakcyjne nagrody.Konkursy zdjęciowe na stylizacje fanów są świetnymrozwiązaniem, ponieważ praktycznie za darmo nie tylkopokazywana jest marka, ale jednocześnie wiadomym jej,że naprawdę jest noszona.CZAS NA INSTAGRAMTen trop wydaje się właściwym rozwiązaniem. Skoromarki i tak prezentują swoimi kanałami oferty, galeriemogą je przenosić na własne łamy, wykorzystując swojąrzeczywistość: galerie stylizacji fanów, zdjęcia z wnętrzasklepów, przykłady ciekawie zaaranżowanych witryn,relacje z imprez modowych organizowanych w galeriioraz różnorodne konkursy. Takim zestawem galeria możezapewnić różnorodność oraz atrakcyjność treści prezen-towanychna profilach.Facebook to oczywiście wiodące medium wśród galeriihandlowych. Coraz szerzej wykorzystywany jest równieżInstagram, który wydaje się naturalnym środowiskiem dlamody. Na dalszy plan zszedł Pinterest, który po początko-wymboomie w Polsce przeszedł w fazę regresu. Na pewnojesteśmy świadkami ciekawej walki o uwagę, gdzie każdychce zyskać swój własny kawałek wielkiego, kilkunasto-milionowegotortu. Wygrać może ten, kto wymyśli, jak wkolejny nieużyty do tej pory sposób, przekazać właściwietę samą treść. Czas start.Jakub GłogowskiSocial Media ManagerPr ExpertMODA W GALERIACH HANDLOWYCH I SOCIAL MEDIA
 • 28. MONITORING MEDIÓW SPOŁECZNOŚCIOWYCHMONITORINGMEDIÓW SPOŁECZNOŚCIOWYCH WWALCE Z PIRATAMI28Dane z monitoringu internetu, wykazują, że Polakw sieci, najchętniej deklaruje intencje zakupowe,związane z ubraniem na forach internetowych,Facebooku oraz Twiterze i innych mikorblogach.Frazy takie jak „gdzie kupić buty”, „chciałbym kupićnowe buty” itp., najczęściej pojawiają się na Twiterze,a ponad 70% z nich należy do kobiet.Polecanie sobie produktów i usług oraz dodawanieopinii stało się w sieci normą. Obecnie marki muszązmagać się, nie tylko z trudnościami związanymi zkrytyką produktów w internecie, ale niejednokrotniepoza dialogiem z klientem, stają w obliczu zmaganiasię z oszustami podrabiającymi ich artykuły.Jednym z klientów SentiOne jest polski dystry-butor,znanej zachodniej marki obuwniczej. Oddłuższego czasu firma boryka się z problemempodróbek, sprzedawanych w polskim internecie.Podrobione buty marki, kupione w sklepie interne-towym,trafiają do wielu nieświadomych klientów.Po nieudanym zakupie, internauci swoje frustracjei reklamacje zamieszczają w sieci, przekonani, że zamarną jakość ubrań odpowiadają przedstawicieledystrybutora. Wpisy niezadowolonych nabywców,najczęściej pojawiają się na forach internetowychoraz Facebooku (stanowiły do niedawna blisko 70%negatywnych wpisów związanych z marką). Psuje towizerunek producenta, jego renomę, a także wpływana spadek sprzedaży odzieży w Polsce.Zaproponowanym przez SentiOne rozwiąza-niemjest monitorowanie wypowiedzi internautów, azwłaszcza forów i portali społecznościowych. Szybkiereagowanie pozwala wychwytywać nielegalne kanałysprzedaży podrobionych produktów marki. Codziennealerty i comiesięczne raporty dokładnie prezentujągdzie i w jakiej formie odbywa się dystrybucja imitacji.Rezultatem wykorzystania monitoringu jestefektywne zwalczanie oszustów internetowych, markapodejmuje dialog z klientami dzieląc się w sieci informa-cjamio nieuczciwych sprzedawcach. Dzięki szybkiemureagowaniu w internecie pojawia się mniej negatywnychwypowiedzi o jakości produktów (spadek negatyw-nychwpisów o 48% wciągu półrocza, analogicznie dominionego). Dystrybutor buduje świadomość rynkuoraz wskazuje legalne źródła zakupów, przy okazjikształtując swój prokliencki wizerunek.Jagoda Prętnicka-Markiewiczhead of marketingSentione
 • 29. MODA ZAKLĘTA ....MODA ZAKLĘTAW OBRAZKACH CZYLI POLSKIE MARKIMODOWE NA INSTAGRAMIEILOŚĆ MAREK MAJĄCYCH KONTA NA INSTAGRAMIE STALE ROŚNIE, NIE SĄ TOJEDNAK DUŻE LICZBY. WARTOŚCIOWYCH DOBRZE PROWADZONYCH KONTPOLSKICH MAREK MODOWYCH JEST NIEWIELE, A I MARKETERZY PODCHO-DZĄDO TEJ APLIKACJI Z OSTROŻNOŚCIĄ. I SŁUSZNIE.29INSTAGRAM ROŚNIEW SIŁĘ, NIE MOŻNAGO LEKCEWAŻYĆW tej popularnej aplikacji swoje konta obokzwykłych użytkowników mają ludzie mediówi show biznesu, gwiazdy, miejsca, marki, a nawetpolitycy, jak na przykład Barack Obama. Instagramjest bardzo demokratyczny, wszystkie konta mają tesame uprawnienia. Oznacza to, że nie ma możliwościzałożenia profilu firmowego, jak to ma miejsce np. naFacebooku czy Pintereście. Według danych MegapaneluPBI/Gemius, wersję webową Instagram.com w kwietniubr. odwiedziło 2,12 mln polskich internautów z czego60,5 % stanowiły kobiety. Aplikacja ta największąpopularnością cieszy wśród grupy wiekowej 15-24lata, korzysta z niej aż 988,559 osób w tym wieku.Według szacunków eMarketer do końca 2014 roku25% właścicieli smartphonów będzie aktywnymiużytkownikami Instagramu.POLSKIE MARKIMODOWE NAINSTAGRAMIELocal heroes to dziewczyńskie stylizacje z jakżecharakterystycznym dla marki mocnym tekstem bądźnadrukiem, okraszone inspirującymi zdjęciami ściśleokreślonego stylu życia i zdrowego jedzenia. Marka taprowadzona przez dwie blogerki to bardzo ciekawyprzykład, bo swoją popularność zawdzięcza mediomspołecznościowym, a właściwie celebrytom (m.in.Biber i Rihanna) którzy dali się sfotografować w ichubraniach, a fotki rozeszły się po mediach społecz-nościowych.Znaczenie tych zdjęć i ich wpływ nasprzedaż można porównać zapewne do budżetureklamowego przeznaczonego na działanie marketin-gowew internecie liczonego w dziesiątkach albo isetkach tysięcy. Instagram w przeciwieństwie doFacebooka nie zna ograniczeń językowych, najważ-niejszyjest tu obraz (oczywiście komentarz może byćw języku ojczystym marki) ale to obrazy decydujączy ktoś będzie profil śledził czy nie. Local Heroes wsklepie internetowym oferuje wysyłkę na cały światna przeciw czemu wychodzi Instagram, który nie jestograniczony przez język (Local Heroes komentarzepublikuje po angielsku co przy takim targecie jestoczywiste). Obecnie profil tej marki to 1437 postówi ponad 71 tys. obserwatorów. Co ciekawe zdarzałosię, że te same zdjęcia publikowane na Facebooku iInstagramie większą popularnością cieszą się na tymdrugim kanale.Streetart, tatuaże i ciuchy czyli profil marki Croppw trzech słowach, a w liczbach to 702 posty i ponad 21tysięcy osób obserwujących. Target marki to najlicz-niejszagrupa wiekowa na Instagramie, dlatego croppnie mógł a na pewno nie powinien pozwolić sobie nazbagatelizowanie wpływu jaki ma ta aplikacja. Sporączęść contentu marki stanowią przepięte posty odinnych użytkowników Instagramu oddające duchamarki. Co więcej aplikacja daje markom możliwośćmonitorowania jak żyją ich fani.
 • 30. 30Last but not least: Reserved czyli ponad 340postów i ponad 6 tysięcy obserwatorów. Wartotu zaznaczyć że marka odnotowała tutaj ostatnioduży wzrost, według danych w marcu opubli-kowanychw socialpress.pl reserved miała 2 843obserwujących co oznacza, że w niecałe półroku liczba ta się podwoiła. Profil tej marki tozdjęcia zza kulis sesji zdjęciowych i casualowamoda uliczna, trochę gwiazd, konkursy i innefotografie oddające styl marki.Mówiąc o polskich markach modowychna Instagramie nie można pominąć też takichmarek jak Misbhv, Aoha from Deer, Deezeeczy Sinsay, które równieą świetnie sobie radzą.Statystki blogerów i marek można sprawdzićw serwisie instagram24.pl. Jak zaangażowaćużytkowników? Warto reposować oczywiścieodsyłając do profilu autora, łączyć komunikacjęmiędzy kanałami czyli np. dodać do Facebookazakładkę z postami z Instagramu (np. zakładkana profilu Facebookowym marki Reserved), atakże komunikować bieżące informacje takiejak promocje na instagramie (co np. robi markaLocal Heros).WYWOŁAĆ DUCHAMARKIJuż niedługa halloween warto więc nie tylkood święta spróbować wywołać ducha marki, ipokazać się szerszej publiczności na Instagramie.Jednak uwaga: Instagram wymaga szczerościi kompetencji od osoby prowadzącej konto,musi ona dobrze znać i rozumieć markę, jejwizje i przekaz marketingowy. To nie są tylkofajne zdjęcia, ale zdjęcia określające markę, az marką wiążą się konkretne emocje i sposóbżycia zaklęte w obrazkach.Dane przytoczone powyżej są z dnia 22.09.2014Magdalena Laskowska-BurekStrategy ManagerSocjomaniaMODA ZAKLĘTA ....
 • 31. SPOŁECZNOŚCIOWI PROJEKTANCI MODYSPOŁECZNOŚCIOWIPROJEKTANCI MODY31„Projektanci na start” to pierwszy na polskim rynkumodowy talent showo zmaganiach utalentowa-nychprojektantów. Podczas castingów wyłonio-nychzostało dwunastu bohaterów programu, zktórych jeden zdobył bilet do wielkiego światamody, w tym m.in. szansę na autorski pokaz naDesigner Avenue podczas Fashion Week Polandw Łodzi. Ich talent ocenili i wsparli m.in. AnetaKręglicka, Marek Straszewski, Mona Kinal orazMarcelina Zawadzka.W działaniach on-line wykorzystaliśmy synergięwielu działań social media i komunikację powiąza-nąz formatem programu. Prowadzone działaniaobejmowały Facebooka, YouTube, blogosferę istronę www.Jak zwiększyć zasięg treści emi-towanychw telewizji? Wykorzy-stującsynergię z social media!Taki model wykorzystano w cza-siepromocji programu „Projek-tancina start” - pierwszegopolskiego talent show o projek-tantachmody, który miał swo-jąpremierę w październiku 2013roku na kanale FOX Life.Anita Wojtaś-JakubowskaClient Service DirectorThink Kongawojtas@thinkkong.plBLOGOSFERAW ramach projektu zaprosiliśmy do współpra-cypopularnych blogerów piszących na tematyzarówno związane z modą, jak i rozrywką. Wzaproszonym gronie znaleźli się m.in. Cajmel,Vanitas, Stay Fly czy Zwierz Popkulturalny. Dostalioni ekskluzywne zaproszenie na nagrania odcinków„Projektantów”, w tym na specjalne wydaniefinałowe. Byli na bieżąco wyposażani w materia-łyspecjalne w formie foto i video, wykorzystywanepóźniej w publikacjach na blogach, przeczytanychponad 100 tysięcy razy.
 • 32. SPOŁECZNOŚCIOWI PROJEKTANCI MODYJAK DUŻO CZASU SPĘDZASZ ŚREDNIO W CIĄGUTYGODNIA KORZYSTAJĄC Z PORTALISPOŁECZNOŚCIOWYCH?Rozkład wskazań wśród osób, które deklarują, że w ogóle nie oglądają TV.powyzej 25 godzin19%od 20 do 25 godzin6%od 15 do 20 godzin7%od 10 do 15 godzin10%od 5 do 10 godzin21%ponizej 5 godzin31%trudno powiedziec, nie uzywam6%Żródło: badanie przeprowadzone przez SW Research na zlecenie agencji Think Kong metodąCAWI, czerwiec 2014 rok, N=800.32YOUTUBEKażdy z 12 odcinków „Projektantów na start” zostałpoprzedzony filmową zapowiedzią opublikowanąna kanale na YouTube. Przedłużeniem doświadcze-niasprzed telewizora była publikacja materiałówzakulisowych, które kilka dni po emisji pojawiałysię na kanale YouTube.FACEBOOKDziałania na Facebooku najpełniej wykorzystywa-łytrend „double screen”, związany z korzystaniemz drugiego ekranu (komputera, tabletu, smartfona)w czasie oglądania telewizji. Codzienna moderacjana fanpage programu została wzmocniona poprzezinterakcję z 15 tysiącami fanów, prowadzoną na żywow czasie trwania kolejnych odcinków programu„Projektanci na start”. Moderator strony – ogląda-jącodcinek wspólnie z fanami – inicjował dyskusje,pytał o opinie i zachęcał do głosowania na najlepszychprojektantów. Facebook realizował też cel zasięgo-wy– w czasie ponad 2-miesięcznego projektu treścidotyczące programu dotarły do ponad 3 mln osób zezdefiniowanej grupy docelowej.***Czy social media to niezbędne rozszerzenie działańtelewizyjnych? Coraz częściej tak! Z badań przepro-wadzonychprzez agencję Think Kong w czerwcu 2014roku wynika, że prawie 13% internautów w ogóle nieogląda telewizji. To aż 2,3 mln osób! Jednocześniewiększość tej grupy aktywnie korzysta z social media- aż 1,5 mln osób spędza minimum 5h tygodniowokorzystając z portali społecznościowych. To ogromnagrupa, o którą warto rozszerzyć kampanie TV.
 • 33. WSPÓŁPRACA Z ....WSPÓŁPRACAZ BLOGE… Z INFLUENCERAMI33Współpraca blogerów, vlogerów i szeroko rozumia-nychtwórców internetowych z markami nie jest jużniczym nowym. Działania komercyjne na blogach sąprowadzone od wielu lat. Aby móc wycisnąć z takiejwspółpracy więcej trzeba zrozumieć, że bloger niekończy (ani nie zaczyna) się na blogu.Kim jest influencer?Twórca internetowy to nie tylko osoba obecna wdanym kanale komunikacji. Ani blogerzy ani twórcywideo nie ograniczają się jedynie do tekstów nablogu (czy filmów na YouTubie). Większość z nichjest obecna na Facebooku, Twitterze, Instagramie iw innych sieciach społecznościowych. Trzeba więcpamiętać, że mamy do czynienia z osobą skupiającąpewną społeczność w wielu miejscach.Jak efektywnie wykorzystać tę wszechobecność?W dużym skrócie: zapominając o głównym ośrodkuaktywności blogera. Już sam Facebook daje niesamo-witemożliwości. Wykorzystanie opcji promocji czytargetowania postów pozwalają na osiągnięcie owiele lepszych wyników niż współpraca oparta nazwykłym opublikowaniu tekstu w kanałach blogera.Wiele marek nadal na tym kończy współpracę — napublikacji. To nie wystarczy. Po publikacji koniecznajest skuteczna promocja treści.Ponadto jest też całkiem liczna grupa osób, o którychczęsto się zapomina, gdyż trudno je zmieścić wpojęciu bloger czy vloger. Dlatego właśnie najczę-ściejużywamy pojemnego określenia influencer, którepomieści nie tylko klasycznego blogera, twórcę wideo,ale również gwiazdy Facebooka czy Instagrama.Takie rozległe — nieco bardziej społecznościowe— spojrzenie pozwala na działanie z szerszą grupą.W efekcie daje to możliwość lepszego dopasowaniaosób biorących udział w kampanii.Aby wykorzystać całe spektrum możliwości działaniaz influencerami współpracujemy nie tylko z blogera-miczy vlogerami, ale uzupełniamy te dwie grupy oszeroko rozumianych „mikrocelebrytów”. Każdasieć ma swoje „fejmy”, jak to określa społecznośćAsk.fm. Mamy już przykłady kampanii, w którychwspółpraca z gwiazdami Instagrama sprawdziła namsię lepiej niż reklamy na Facebooku, czy ewentualnedziałania z blogerami.Czasy, kiedy ceWEBryrytów można było poszukiwaćjedynie wśród blogerów, bezpowrotnie minęły. Dziśmamy do czynienia z całym ekosystemem małych„światów”, a każdy z nich wytworzył swoje gwiazdy.To nie ułatwia dokonania najlepszego wyboru aledaje wręcz nieograniczone możliwości tym markom,które poświęcą czas na poznanie tych „światów”.Paweł LipiecInfluencer Relations LeadVML Poland
 • 34. NAPOLEONCATRADZI BLOGEROM34Pic or it didn’t happen. Chcesz być wiarygod-ny?Weź pod uwagę potrzeby agencji lub marki,która z Tobą współpracuje. Poniższe zasady sązbiorem doświadczeń i listą potrzeb jakie częstomają agencje lub marki, które weryfikują efektyw-nośćrelacji marketingowych i wizerunkowych zblogerami.NAPOLEONCAT RADZI BLOGEROM
 • 35. 35TWARDE DANE:Unikalni użytkownicy bloga; odsłony postów w którychpromowałeś/aś produkt markę; liczba komentarzy podnimi; liczba komentarzy na blogu;liczba śledzących na Twitterze; liczba retweetów;zasięg na na Facebooku, demografia fanów, polubienia,komentarze, udostępnienia;zasięg na Instagramie, polubienia;wyświetlenia, polubienia, komentarze na YoutubeRAPORTY:Stwórz raport ze wspólnych działań z marką w mediachspołecznościowych.Policz zasięg postów, które były związane z marką,sprawdź jakie budziły interakcjeREFERENCJE:Poproś o nie poprzednich zleceniodawców. Publikujcase’y.POTRZEBUJESZTAKIEGO RAPORTU?Napisz do mnie:oskar@napoleoncat.comOPIS:Co zrobiłeś/aś? Pokaż przykłady, screeny z poprzednichakcji promocyjnych w mediach społecznościowych.MIERZALNE CELE:Powiedz jakie efekty marka może osiągnąć współpracu-jącz Tobą?Dopasuj to do określonej oferty.NAPOLEONCAT RADZI BLOGEROM
 • 36. YOUTUBE - VLOGIYOUTUBE - VLOGI -MODA, URODA, KOSMETYKI36Red Lipstick Monster­stylizacjeTV­nieesia25­maxineczka­WeronikaZałazińska­katOsu­AzjatyckiCukier­PannaJoannaMakeUp­StylizacjeHairstyles­szusz­causeiloveu1­ciasteczko25­TheOleskaaa­RockGlamPrincess­AlinaRose­211497132 589123 347114 255105 24795 43990 39587 88681 79162 50761 82560 51258 94950 41648 45121 673 56621 995 02239 308 15916 530 3733 003 36415 852 3686 304 07412 798 07513 702 15319 319 0736 331 89520 029 3128 270 5598 968 1497 024 8292724745322383331391532167578163330548239197123456789101112131415Tytuł Subskrybcje Wyświetlenia Video
 • 37. INSTAGRAMMARKI MODOWE - INSTAGRAM37Mr. Gugu & Miss GoLOCAL HEROESMr Gugu & Miss GoPLNY LALAmisbhvALOHA FROM DEERMr. Gugu & Miss Go#hazel21 || fb.com/hazelxxiaretaCroopDiamante WearwujaszekliestyleilovesinsayMOHITOstaffbymaff_official22014455551371289115059723263602541539197911654919109791971938711685341249715374233454430892256892128819950173561468414013134900303471900274067406149776748211660336805297450263607965061673767913217045471703581861486084340410682210413093274779943498330772681101763243548260255717068712444103782510894750620011300191713631313351625132999687181123456789101112131415Tytuł Śledzący Zdjęcia Filmy Komentarze Polubienia
 • 38. INSTAGRAMLUDZIE MODY - INSTAGRAM38anja_rubikfrackowiakmagdalenazuzoljacmonikadawid_wolinskinataliasiwiec_officialmiss_ziola1000000magdalenamielcarzewawladymirukpaulinaschaedelmsanawebermalgosiaguzowskamonikaevamaciej_zien10298516511491225917476523542951122573584561129213005149406125017955186884623956237571908614355137701054410441978675415770803532071241621311009503715598526728751319687664573531136496120836431488117176284800602378684514141018275466882993911845035513473089513455691611630240379629220342336023514379111117902835662175085263864324507123456789101112131415Tytuł Śledzący Zdjęcia Filmy Komentarze Polubienia
 • 39. INSTAGRAMINSTAGRAM: BLOGI MODA, URODA39maffashion_officialJessica Mercedes Kirschner ©Sara ManneiszafeczkasaszanWeronika ZałazińskaPaniEkscelencjaRed Lipstick MonsterKarolinaJoannaTamara Gonzalez Perea*PatsyhiltonBLOGGER/POLAND/LUBLINKasia Tuskpannajoannamakeup589944389756202334209100677324061123317513447684831965871692969856371245539825305941840410333904533036310122509524958218952101928017961120201619912113298044038330239507510590654808923395173208097488630432459825681557716924414164221330321349266820431918595251267488324877804722410519923672825777599411494092474160376154825247403041124807437270012595313104780312116088123456789101112131415Tytuł Śledzący Zdjęcia Filmy Komentarze Polubienia
 • 40. BLOGI / MODA - FANI40SII 2ERLICZBAFANÓW39,160,16149 159FAN PAGE FANI% AKTYWNYCHUZYTKOWNIKÓW SII 21. MAFFASHION295 495+4,55%61,73%-9,69%132,96-9,45%2. Maxineczka156 843+5,72%6,42%-38,47%7,09-61,39%3. styloly149 159+2,11%0,61%+51,07%9,16-9,69%4. KatOsu137 415+2,21%6,86%-35,08%7,95-28,15%5. Beauty.Fashion.Shopping.137 164+1,63%0,43%-55,66%26,48-10,00%6. D E Y N N131 583+4,59%20,71%-10,73%20,98-20,12%7. Jessica Mercedes JEMERCED.blogspot131 214+4,15%58,57%+97,67%89,98+145,88%8. PaniEkscelencja124 010+0,58%13,44%+467,93%17,18+642,71%9. Make life easier117 235+1,11%5,19%-21,93%4,29-22,03%10. Red Lipstick Monster110 574+14,88%1,39%-65,61%34,42-30,96%11. Stylizacje102 888+13,41%38,28%-34,84%47,82-36,57%12.100 088+0,34%12,32%+65,18%10,97+64,71%13. MACADEMIAN GIRL94 252+1,27%14,54%-31,12%13,92-36,55%14. Raspberry And Red91 690+5,87%0,36%+107,55%35,71+212,62%15. Cajmel88 549+0,88%7,87%-16,64%5,85-14,90%SII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓW2139,160,16149 159132,960,37295 4957,090,10156 843FAN PAGE 1. MAFFASHION2. Maxineczka3. styloly4. KatOsu5. Beauty.Fashion.Shopping.6. D E Y N N7. Jessica Mercedes JEMERCED.blogspot8. PaniEkscelencja9. Make life easier10. Red Lipstick Monster11. Stylizacje12.13. MACADEMIAN GIRL14. Raspberry And Red15. CajmelBlogi / Moda - fani
 • 41. BLOGI / MODA - SII241SII 2ERLICZBAFANÓW369,572,046 962FAN PAGE FANI% AKTYWNYCHUZYTKOWNIKÓW SII 21. MAFFASHION295 495+4,55%61,73%-9,69%132,96-9,45%2. Jessica Mercedes JEMERCED.blogspot131 214+4,15%58,57%+97,67%89,98+145,88%3. Boogiesilver6 962+4,87%9,11%-18,96%69,57-26,35%4. Stylizacje102 888+13,41%38,28%-34,84%47,82-36,57%5. Juszes6 307+2,35%2,17%-82,22%43,71+22,08%6. Szafa Sztywniary12 949+3,05%5,12%-12,70%38,82-32,49%7. Jestem Kasia78 049+3,55%30,62%-35,36%35,73-20,53%8. Raspberry And Red91 690+5,87%0,36%+107,55%35,71+212,62%9. Red Lipstick Monster110 574+14,88%1,39%-65,61%34,42-30,96%10. Zmalowana Makeup TV36 648+8,09%3,38%-13,22%29,47+8,22%11. Beauty.Fashion.Shopping.137 164+1,63%0,43%-55,66%26,48-10,00%12. Miss Ferreira9 179+1,86%3,48%+24,77%26,09+54,50%13. PannaJoannaMakeUp22 062+3,30%1,74%-67,16%23,30-50,02%14. D E Y N N131 583+4,59%20,71%-10,73%20,98-20,12%15. Szusz25 639+4,74%2,12%+19,13%20,46+2,92%SII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓW21369,572,046 962132,960,37295 49589,980,91131 214FAN PAGE 1. MAFFASHION2. Jessica Mercedes JEMERCED.blogspot3. Boogiesilver4. Stylizacje5. Juszes6. Szafa Sztywniary7. Jestem Kasia8. Raspberry And Red9. Red Lipstick Monster10. Zmalowana Makeup TV11. Beauty.Fashion.Shopping.12. Miss Ferreira13. PannaJoannaMakeUp14. D E Y N N15. SzuszBlogi / Moda - SII2
 • 42. ODZIEŻ / MODA - FANI42SII 2ERLICZBAFANÓW30,440,001 337 247FAN PAGE FANI% AKTYWNYCHUZYTKOWNIKÓW SII 21. Reserved1 490 296+1,28%0,47%+6,34%1,18+63,69%2. Cropp1 386 092+2,42%0,46%-23,41%0,95-33,81%3.1 337 247+3,58%0,17%+4,89%0,44+37,96%4. House1 208 508+1,74%0,25%-42,77%0,46-41,70%5. Triumph724 251+3,29%0,55%-56,98%0,60-58,54%6. Mohito533 261+3,66%2,36%+13,92%3,30+33,42%7. Sinsay383 416+3,99%1,95%-26,51%2,13-22,88%8. DIVERSE377 843+0,97%0,30%-16,45%0,33-14,78%9. ALOHA FROM DEER316 400+2,58%4,95%-29,05%5,68-31,42%10. Nike Running Poland288 063+0,45%0,06%-84,42%0,64-16,68%11. 4F236 340+6,43%0,48%-82,36%7,56+53,81%12. New Balance Poland232 701+6,63%0,46%-36,91%18,93-41,43%13. DIAMANTE WEAR210 647+0,95%4,91%-16,43%5,78-7,02%14. Deichmann Polska202 146+1,84%0,23%-24,76%1,16-2,89%15. 5.10.15186 821+2,40%0,29%+44,33%2,36+49,58%SII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓW2130,440,001 337 2471,180,001 490 2960,950,001 386 092FAN PAGE 1. Reserved2. Cropp3.4. House5. Triumph6. Mohito7. Sinsay8. DIVERSE9. ALOHA FROM DEER10. Nike Running Poland11. 4F12. New Balance Poland13. DIAMANTE WEAR14. Deichmann Polska15. 5.10.15Odzież / moda - fani
 • 43. ODZIEŻ / MODA - SII243SII 2ERLICZBAFANÓW317,460,844 003FAN PAGE FANI% AKTYWNYCHUZYTKOWNIKÓW SII 21. New Balance Poland232 701+6,63%0,46%-36,91%18,93-41,43%2. Pit Bull West Coast PL45 267+11,14%2,40%+279,45%18,66+127,12%3. salomonrunning.pl4 003+5,07%11,84%+53,97%17,46-11,64%4. Venezia70 546+12,17%13,72%+9,67%11,90+30,26%5. TYSZERT4 520+11,69%4,98%+47,05%11,42+16,17%6. StaffByMaff58 336+0,12%0,24%+18,50%8,94+35,86%7. Gatta42 644+25,83%0,83%+18,54%8,94+74,18%8. Yups!9 123+2,33%2,86%+8,53%8,05-79,28%9. 4F236 340+6,43%0,48%-82,36%7,56+53,81%10. KONTRI.pl11 214+5,56%2,20%+20,61%6,64+18,71%11. Fanfaronada6 427+3,88%1,45%+42,11%6,38+72,51%12. Arena Polska16 190+2,93%0,74%+80,64%6,34-35,20%13.23 771+2,01%0,50%-50,16%6,31-12,60%14. Vistula30 186+8,23%0,58%-2,56%5,79+40,88%15. DIAMANTE WEAR210 647+0,95%4,91%-16,43%5,78-7,02%SII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓW21317,460,844 00318,930,17232 70118,660,2745 267FAN PAGE 1. New Balance Poland2. Pit Bull West Coast PL3. salomonrunning.pl4. Venezia5. TYSZERT6. StaffByMaff7. Gatta8. Yups!9. 4F10. KONTRI.pl11. Fanfaronada12. Arena Polska13.14. Vistula15. DIAMANTE WEAROdzież / Moda - SII2
 • 44. YOUTUBETOP15 POLSKICH PROFILI NA YOUTUBE:LICZBA SUBSKRYPCJI - WRZESIEŃ44SA Wardega­AbstrachujeTV­NiekrytyKrytyk­PolskiPingwin­Blowek­reZigiusz­5Sposobów na...­skkf­ProstoTV­UrbanRecTv­ROJOV13­StepRecords­AdBuster­RemigiuszMaciaszek­MagdalenaMariaMonika­2456 5751 419 6791 144 6391 062 1201 020 264994 569975 497958 697907 680875 957852 130837 386792 969771 688618 659340 156 159155 204 679162 640 120158 819 480154 467 550126 117 73775 755 497132 485 303567 245 318310 048 635139 859 502335 049 74981 094 784161 181 947157 519 0763975159717619386834611 2327372 0881 1521102 767814123456789101112131415Tytuł Subskrybcje Wyświetlenia Video
 • 45. YOUTUBETOP15 POLSKICH PROFILI NA YOUTUBE:LICZBA WYŚWIETLEŃ - WRZESIEŃ45ProstoTV­SAWardega­StepRecords­MyMusicGroup­UrbanRecTv­NawrotkaTv­MaxFloRec- TworzyMy­itvp­VoiceOfPolandTVP­WEEKEND- Oficjalny­NajlepszeBajki­NiekrytyKrytyk­RemigiuszMaciaszek­PolskiPingwin­MagdalenaMariaMonika­567245 318340 156 159335 049 749331 416 676310 048 635206 911 778191 333 971177 539 518172 205 399170 002 854165 266 501162 640 120161 181 947158 819 480157 519 076907 6802 456 575837 386160 627875 957113 388302 55794 856112 487217 49562 2831 144 639771 6881 062 120618 6591 232391 1521 7457374097014 0131 3472594411592 767717814123456789101112131415Tytuł Wyświetlenia Subskrybcje Video
 • 46. TOP15 POLSKICH PROFILI NATWITTERZE: LICZBA ŚLEDZĄCYCH46Wojciech Szczesny@13Szczesny13Joanna Krupa@joannakrupaMTV Polska@MTVPolskatvn24@tvn24HONEY@honorataskarbekTwitter po polsku@twitter_plDoda@DodaPolandPapież Franciszek@Pontifex_plRadosław Sikorski@sikorskiradekPalikot Janusz@Palikot_JanuszRobert Lewandowski@Rob_LewandowskiGazeta Wyborcza.pl@gazeta_wyborczaNewsweek Polska@NewsweekPolskamediafun@mediafunDonald Tusk@premiertusk310323951000446988904411308240494354122110787641987369162467628556725875468124354833979320295549273394264244233337225556218190195751190925190653581304734727550704588601822242108566497120129288123669492175127180164781945636914162382502108855032422542912114129222120117512517414960188194822212610136033881123456789101112131415Tytuł Śledzący Statusy Znajomi Wspomnienia Ulubione Retwetty Odpowiedziwrzesień 2014TWITTER
 • 47. BRANŻE NA FACEBOOKUWRZESIEŃ 201447
 • 48. 482LICZBAFANÓW32,100,032 344 808FAN PAGE FANI% AKTYWNYCHUZYTKOWNIKÓW SII 21. Robert Lewandowski5 446 989+4,41%1,40%-27,37%27,42-44,55%2. Serce i Rozum2 411 396+0,22%0,59%+18,73%1,90+78,77%3. Zalando2 344 808+1 553,24%0,16%-96,22%2,10-39,67%4. Play2 216 300+0,74%0,53%-14,67%2,13-12,15%5. Wojciech Szczesny2 072 855+4,25%2,70%-27,20%24,04-39,88%6. Demotywatory1 840 029+0,11%17,57%-31,94%91,80-15,06%7. Radio ESKA1 764 746+1,74%6,17%+5,37%22,32+24,21%8. KWEJK.pl1 535 779+0,53%16,68%-16,75%58,06-4,43%9. Plus1 516 613+1,19%2,96%+158,27%9,31+122,58%10. Wiedza bezuzyteczna1 495 013+4,68%38,48%-20,32%234,29-13,40%11. Tymbark1 490 633+1,75%1,21%-40,41%5,05-29,75%12. Reserved1 490 296+1,28%0,47%+6,34%1,18+63,69%13. Allegro1 461 962+1,35%0,17%-12,00%0,45+7,29%14. Kamil Bednarek1 417 299+2,16%3,33%+16,00%14,05+34,55%15. Cropp1 386 092+2,42%0,46%-23,41%0,95-33,81%SII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓW2132,100,032 344 80827,420,025 446 9891,900,032 411 396FAN PAGE 1. Robert Lewandowski2. Serce i Rozum3. Zalando4. Play5. Wojciech Szczesny6. Demotywatory7. Radio ESKA8. KWEJK.pl9. Plus10. Wiedza bezuzyteczna11. Tymbark12. Reserved13. Allegro14. Kamil Bednarek15. CroppNajwiększe polskie strony na Facebooku - liczba fanów
 • 49. Największe polskie strony na Facebooku - zaangażowanie fanów SII2492LICZBAFANÓW3220,420,18346 657FAN PAGE FANI% AKTYWNYCHUZYTKOWNIKÓW SII 21. Ciacha.net19 776+17,88%6,10%+211,92%283,62+453,22%2. Wiedza bezuzyteczna1 495 013+4,68%38,48%-20,32%234,29-13,40%3. Sport.pl346 657+4,62%57,26%+25,07%220,42+133,72%4. Onet Sport323 614+6,72%63,80%+57,19%197,76+116,33%5. Przeglad Sportowy374 110+4,53%66,81%+9,19%182,29+10,81%6. W Sieci86 931+3,79%89,91%-12,82%173,73-15,29%7. Top Model TVN354 477+15,99%3,36%+639,27%159,68+2 279,14%8. Aparat - moje trzecie dziecko5 507+2,63%124,35%-3,15%159,00+11,60%9. Fakt.pl295 661+5,10%48,59%-11,33%153,60+6,99%101 797+2,73%10. Kochamy Zwierzaki! Psy, Koty i wszystkie inne pupile.52,70%-35,22%144,87-27,94%11. TeMysli.pl687 798+6,02%1,28%-32,32%143,12-6,05%12. MAFFASHION295 495+4,55%61,73%-9,69%132,96-9,45%13. tvp.info102 298+9,61%9,79%-29,18%122,40+30,17%14. Przemysław Wipler76 345+7,06%81,95%+12,50%118,38+24,89%15. Oliwia-testuje4 236+11,56%67,07%-21,01%113,01-23,44%SII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓW213220,420,18346 657283,623,0319 776234,290,111 495 013FAN PAGE 1. Ciacha.net2. Wiedza bezuzyteczna3. Sport.pl4. Onet Sport5. Przeglad Sportowy6. W Sieci7. Top Model TVN8. Aparat - moje trzecie dziecko9. Fakt.pl10. Kochamy Zwierzaki! Psy, Koty i wszystkie 11. TeMysli.pl12. MAFFASHION13. tvp.info14. Przemysław Wipler15. Oliwia-testuje
 • 50. 502LICZBAFANÓW35,570,11263 191FAN PAGE FANI% AKTYWNYCHUZYTKOWNIKÓW SII 21. Jacob's Creek439 602+0,53%0,01%-30,60%0,06-42,35%2. Ballantine's w Polsce291 471+5,83%5,28%-6,43%14,78+67,00%3. Wyborowa263 191+4,28%4,00%-15,06%5,57-18,47%4. Jack Daniel's Polska208 027+3,23%7,57%-0,46%9,82-0,02%5. Zubrowka173 036+5,05%1,36%-40,81%2,85-46,26%6. Zoładkowa Gorzka165 226+0,45%2,22%+13,16%2,60+63,57%7. Stock Prestige155 733+0,05%0,74%-14,32%0,67+2,87%8. SOBIESKI VODKA POLAND130 560+0,42%0,05%+2 223,59%0,05+637,09%9. Barmanska116 992+2,44%2,88%+33,87%2,72-39,84%10. Lubelska98 791+2,06%5,46%+13,50%4,43+22,86%11. BOLS Platinum93 809+0,08%2,81%+107,47%3,00+189,16%12. Maximus Vodka Polska81 310-0,24%0,00%0,00%0,000,00%13. Chivas Regal Polska53 921+3,47%10,34%+2,45%7,29+10,44%14. Luksusowa Wódka53 328+0,25%4,21%-31,43%2,47-42,05%15. Cydr Lubelski49 103+12,16%1,91%-46,09%1,34-44,11%SII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓW2135,570,11263 1910,060,00439 60214,780,50291 471FAN PAGE 1. Jacob's Creek2. Ballantine's w Polsce3. Wyborowa4. Jack Daniel's Polska5. Zubrowka6. Zoładkowa Gorzka7. Stock Prestige8. SOBIESKI VODKA POLAND9. Barmanska10. Lubelska11. BOLS Platinum12. Maximus Vodka Polska13. Chivas Regal Polska14. Luksusowa Wódka15. Cydr LubelskiAlkohol - fani
 • 51. 512LICZBAFANÓW37,290,3753 921FAN PAGE FANI% AKTYWNYCHUZYTKOWNIKÓW SII 21. Ballantine's w Polsce291 471+5,83%5,28%-6,43%14,78+67,00%2. Jack Daniel's Polska208 027+3,23%7,57%-0,46%9,82-0,02%3. Chivas Regal Polska53 921+3,47%10,34%+2,45%7,29+10,44%4. J.A. Baczewski Vodka Monopolowa27 881+4,47%1,19%+212,51%5,59+19,27%5. Wyborowa263 191+4,28%4,00%-15,06%5,57-18,47%6. Cydr Dobronski14 959+9,04%6,66%-49,95%5,41-40,06%7. Dzik - polski cydr7 512+25,47%7,84%+14,49%4,72+9,35%8. Vinisfera.pl1 241+2,82%2,26%+18,40%4,62+45,45%9. Lubelska98 791+2,06%5,46%+13,50%4,43+22,86%10. BOLS Platinum93 809+0,08%2,81%+107,47%3,00+189,16%11. Kocham wino13 570+1,05%0,56%+10,60%2,98-39,69%12. Zubrowka173 036+5,05%1,36%-40,81%2,85-46,26%13.26 054+3,51%0,36%-32,23%2,80+16,91%14. Barmanska116 992+2,44%2,88%+33,87%2,72-39,84%15. Zoładkowa Gorzka165 226+0,45%2,22%+13,16%2,60+63,57%ALKOHOL - SII2SII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓW2137,290,3753 92114,780,50291 4719,820,23208 027FAN PAGE 1. Ballantine's w Polsce2. Jack Daniel's Polska3. Chivas Regal Polska4. J.A. Baczewski Vodka Monopolowa5. Wyborowa6. Cydr Dobronski7. Dzik - polski cydr8. Vinisfera.pl9. Lubelska10. BOLS Platinum11. Kocham wino12. Zubrowka13.14. Barmanska15. Zoładkowa GorzkaAlkohol - SII2
 • 52. 522LICZBAFANÓW36,360,02178 054FAN PAGE FANI% AKTYWNYCHUZYTKOWNIKÓW SII 21. Baski z Banku BGZ190 133-0,27%0,29%-58,92%0,25-61,31%2. Bank Zachodni WBK185 009+4,61%0,61%-47,39%1,14-48,05%3. mBank Polska178 054+3,28%3,96%+24,76%6,36+26,78%4. ING Bank Slaski138 169+0,99%0,78%-50,60%0,97-29,92%5. Saxo Bank104 515+3,21%0,02%+6,12%0,01-54,38%6. Idea Bank86 704+0,62%1,01%-37,64%0,88-34,98%7. Citi Mobile PL73 453-0,10%0,12%-72,81%0,08-74,70%8. T-Mobile Usługi Bankowe dostarczane przezAlior Bank55 137+1,38%1,84%-33,65%1,44-43,25%9. PKO Bank Polski51 449+1,27%1,03%+47,01%1,34+79,93%10. BNP Paribas Bank43 177+2,80%3,69%-36,61%3,00-28,13%11. Alior Bank SA36 884+1,29%3,80%-52,92%3,19-38,62%12. Mobilny Bank30 144+2,31%0,15%-32,80%0,87-14,19%13. eurobank28 438+24,74%5,87%+50,75%3,59+51,42%14. Make Life Fair27 140+0,01%0,14%-59,79%0,44-64,81%15. Getin Bank26 565+0,47%1,17%-39,97%1,22-45,79%SII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓW2136,360,02178 0540,250,01190 1331,140,00185 009FAN PAGE 1. Baski z Banku BGZ2. Bank Zachodni WBK3. mBank Polska4. ING Bank Slaski5. Saxo Bank6. Idea Bank7. Citi Mobile PL8. T-Mobile Usługi Bankowe dostarczane przezAlior Bank9. PKO Bank Polski10. BNP Paribas Bank11. Alior Bank SA12. Mobilny Bank13. eurobank14. Make Life Fair15. Getin BankBanki - fani
 • 53. 532LICZBAFANÓW33,190,0336 884FAN PAGE FANI% AKTYWNYCHUZYTKOWNIKÓW SII 21. mBank Polska178 054+3,28%3,96%+24,76%6,36+26,78%2. eurobank28 438+24,74%5,87%+50,75%3,59+51,42%3. Alior Bank SA36 884+1,29%3,80%-52,92%3,19-38,62%4. BNP Paribas Bank43 177+2,80%3,69%-36,61%3,00-28,13%5. Credit Agricole Bank Polska15 668+2,99%1,45%-1,16%1,88+68,24%6. T-Mobile Usługi Bankowe dostarczane przezAlior Bank55 137+1,38%1,84%-33,65%1,44-43,25%7. PKO Bank Polski51 449+1,27%1,03%+47,01%1,34+79,93%8. Moje Inteligo10 867+0,22%1,28%-31,00%1,33-27,40%9. Getin Bank26 565+0,47%1,17%-39,97%1,22-45,79%10. Bank Pocztowy3 793+0,66%0,98%+18,57%1,14+45,21%11. Bank Zachodni WBK185 009+4,61%0,61%-47,39%1,14-48,05%12. ING Bank Slaski138 169+0,99%0,78%-50,60%0,97-29,92%13. Idea Bank86 704+0,62%1,01%-37,64%0,88-34,98%14. Mobilny Bank30 144+2,31%0,15%-32,80%0,87-14,19%15. Nordea Bank Polska11 123+0,15%0,82%-38,19%0,85-24,10%SII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓW2133,190,0336 8846,360,02178 0543,590,1728 438FAN PAGE 1. mBank Polska2. eurobank3. Alior Bank SA4. BNP Paribas Bank5. Credit Agricole Bank Polska6. T-Mobile Usługi Bankowe dostarczane przezAlior Bank7. PKO Bank Polski8. Moje Inteligo9. Getin Bank10. Bank Pocztowy11. Bank Zachodni WBK12. ING Bank Slaski13. Idea Bank14. Mobilny Bank15. Nordea Bank PolskaBanki - SII2
 • 54. 542LICZBAFANÓW30,190,00838 798FAN PAGE FANI% AKTYWNYCHUZYTKOWNIKÓW SII 21. Zalando2 344 808+1 553,24%0,16%-96,22%2,10-39,67%2. Allegro1 461 962+1,35%0,17%-12,00%0,45+7,29%3. Vinted838 798+0,81%0,14%-59,62%0,19-62,11%4.563 013+13,69%10,37%-3,42%33,70+20,42%5. www.deezee.pl519 322+4,73%18,61%-24,49%37,01-25,75%6. empik.com478 306+3,05%1,72%-25,97%2,87-8,67%7. zlotewyprzedaze.pl443 046-0,05%0,05%+20,27%0,07+42,28%8. eastend.pl378 300+2,38%1,82%-35,93%2,47-26,70%9. TK Maxx372 164+6,79%0,28%-59,04%0,39-75,63%10. Butyk.pl369 225+0,38%1,59%-1,74%2,24+40,31%11. www.UrbanCity.pl367 383+1,60%8,58%-43,82%10,54-41,80%12. OLX Polska328 584+5,19%0,65%-5,42%0,74-14,76%13. Mosquito316 981+6,49%14,63%-2,11%23,97-7,16%14. Paczkomaty InPost288 147+0,38%0,20%+19,59%0,38+61,35%15. unhuman.pl275 601+0,47%4,61%-44,96%4,80-44,97%SII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓW2130,190,00838 7982,100,032 344 8080,450,001 461 962FAN PAGE 1. Zalando2. Allegro3. Vinted4.5. www.deezee.pl6. empik.com7. zlotewyprzedaze.pl8. eastend.pl9. TK Maxx10. Butyk.pl11. www.UrbanCity.pl12. OLX Polska13. Mosquito14. Paczkomaty InPost15. unhuman.plE-commerce - fani
 • 55. 552LICZBAFANÓW347,580,2313 808FAN PAGE FANI% AKTYWNYCHUZYTKOWNIKÓW SII 21. StyloweButy.pl170 602+5,09%42,75%+10,19%60,93+22,45%2. kelban.pl53 840+0,30%4,80%-25,70%55,42-28,62%3. Wrzenie swiata13 808+12,70%5,15%+752,54%47,58+1 858,60%4. www.deezee.pl519 322+4,73%18,61%-24,49%37,01-25,75%5.563 013+13,69%10,37%-3,42%33,70+20,42%6. DaWanda Polska55 195+35,97%34,35%+388,73%33,05+7,52%7. Mosquito316 981+6,49%14,63%-2,11%23,97-7,16%8. Nakarm Pupila60 080+12,37%0,80%-13,00%20,86+12,36%9. Red is Bad70 464+6,62%1,05%-13,47%19,61+9,19%10. szafomania.pl36 657+3,35%8,58%-2,09%15,29-20,82%11. muve.pl70 620+5,73%8,22%+24,91%13,31+15,99%12. MniamMniam.pl129 278+14,86%1,31%+4,65%13,02+8,31%13. www.UrbanCity.pl367 383+1,60%8,58%-43,82%10,54-41,80%14. Szef wszystkich szefów23 363+5,18%20,35%+11,38%9,68+3,85%15. Landersen8 692+6,19%0,89%-10,48%9,43+12,93%SII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓW21347,580,2313 80860,930,35170 60255,420,2653 840FAN PAGE 1. StyloweButy.pl2. kelban.pl3. Wrzenie swiata4. www.deezee.pl5.6. DaWanda Polska7. Mosquito8. Nakarm Pupila9. Red is Bad10. szafomania.pl11. muve.pl12. MniamMniam.pl13. www.UrbanCity.pl14. Szef wszystkich szefów15. LandersenE-commerce - SII2
 • 56. 562LICZBAFANÓW31,440,00686 045FAN PAGE FANI% AKTYWNYCHUZYTKOWNIKÓW SII 21. Toshiba907 460+2,33%0,26%+1,79%0,37+17,62%2. Telefony Samsung876 772+2,40%1,23%+15,81%2,56+37,01%3. Nokia Poland686 045+0,42%0,66%-24,20%1,44-9,01%4. TomTom653 521+3,27%0,01%-46,74%0,04-55,12%5. PlayStation Polska326 314+5,26%1,06%-35,98%12,76-9,88%6. Sony Mobile PL245 266+2,46%7,59%+31,25%11,21+39,55%7. Huawei Device Polska244 522-0,06%0,44%-37,75%2,05-47,09%8. ASUS Polska239 379+3,71%1,74%+13,54%2,54+24,35%9. Sony Polska234 278+1,38%0,54%-34,15%0,83-18,71%10. LG Polska192 120+3,65%0,24%-76,83%1,49-39,92%11. Intel Polska180 100+2,93%2,90%+43,48%3,30+41,31%12. Panasonic Polska164 430-0,00%0,66%+10,06%1,26+18,94%13. Lenovo Polska128 708+4,61%0,58%-51,12%0,70-74,51%14. Acer Polska93 776+2,85%0,97%-33,39%1,52-20,28%15. HTC Polska58 325+3,62%5,56%-32,54%5,44-32,62%SII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓW2131,440,00686 0450,370,00907 4602,560,02876 772FAN PAGE 1. Toshiba2. Telefony Samsung3. Nokia Poland4. TomTom5. PlayStation Polska6. Sony Mobile PL7. Huawei Device Polska8. ASUS Polska9. Sony Polska10. LG Polska11. Intel Polska12. Panasonic Polska13. Lenovo Polska14. Acer Polska15. HTC PolskaElektronika - fani
 • 57. 572LICZBAFANÓW35,440,0658 325FAN PAGE FANI% AKTYWNYCHUZYTKOWNIKÓW SII 21. PlayStation Polska326 314+5,26%1,06%-35,98%12,76-9,88%2. Sony Mobile PL245 266+2,46%7,59%+31,25%11,21+39,55%3. HTC Polska58 325+3,62%5,56%-32,54%5,44-32,62%4. MSI Polska33 743+3,27%1,17%-77,72%4,00-65,32%5. Intel Polska180 100+2,93%2,90%+43,48%3,30+41,31%6. Telefony Samsung876 772+2,40%1,23%+15,81%2,56+37,01%7. ASUS Polska239 379+3,71%1,74%+13,54%2,54+24,35%8. Huawei Device Polska244 522-0,06%0,44%-37,75%2,05-47,09%9. Acer Polska93 776+2,85%0,97%-33,39%1,52-20,28%10. LG Polska192 120+3,65%0,24%-76,83%1,49-39,92%11. Nokia Poland686 045+0,42%0,66%-24,20%1,44-9,01%12. Panasonic Polska164 430-0,00%0,66%+10,06%1,26+18,94%13. ZTE Poland43 540+8,31%1,42%-19,04%1,08-23,25%14. Sony Polska234 278+1,38%0,54%-34,15%0,83-18,71%15. Lumenmax662+3,76%0,91%+15,65%0,73+46,13%SII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓW2135,440,0658 32512,760,04326 31411,210,04245 266FAN PAGE 1. PlayStation Polska2. Sony Mobile PL3. HTC Polska4. MSI Polska5. Intel Polska6. Telefony Samsung7. ASUS Polska8. Huawei Device Polska9. Acer Polska10. LG Polska11. Nokia Poland12. Panasonic Polska13. ZTE Poland14. Sony Polska15. LumenmaxElektronika - SII2
 • 58. 582LICZBAFANÓW30,660,02301 666FAN PAGE FANI% AKTYWNYCHUZYTKOWNIKÓW SII 21. AVON Polska439 115+3,05%4,23%-1,22%6,70-10,59%2. AXE PL343 166+0,34%4,22%-18,79%5,61-17,61%3. Max Factor Polska301 666+0,62%0,67%+8,18%0,66+11,31%4. L’Oréal Paris Polska291 831+0,66%1,87%-23,93%3,23+0,01%5. Maybelline New York Polska280 860+0,15%0,97%-15,63%1,11-1,11%6. Garnier – Dbaj o siebie233 739+0,52%2,30%+42,70%4,48+151,52%7. Gillette Polska196 193+0,51%0,94%-10,94%0,92-3,85%8. Bourjois Polska184 6360,00%0,11%0,00%0,640,00%9. Old Spice Polska174 286+3,04%4,04%+710,93%5,94+614,65%10. SUPER-PHARM Poland149 323+8,48%1,72%-39,47%2,76-49,81%11. Wilkinson142 772+3,34%1,62%-36,61%1,56-57,76%12. Original Source Nie Zawiera Rutyny134 028+0,30%1,96%+431,28%2,80-36,95%13. Wella Polska133 436-0,07%0,69%+80,20%0,57-3,13%14. Rimmel Polska130 894+1,50%1,65%-45,42%2,65-46,42%15. Drogerie Natura125 925+5,05%1,05%+16,05%1,29+54,84%SII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓW2130,660,02301 6666,700,08439 1155,610,17343 166FAN PAGE 1. AVON Polska2. AXE PL3. Max Factor Polska4. L’Oréal Paris Polska5. Maybelline New York Polska6. Garnier – Dbaj o siebie7. Gillette Polska8. Bourjois Polska9. Old Spice Polska10. SUPER-PHARM Poland11. Wilkinson12. Original Source Nie Zawiera Rutyny13. Wella Polska14. Rimmel Polska15. Drogerie NaturaKosmetyki/Uroda - fani
 • 59. 592LICZBAFANÓW36,700,08439 115FAN PAGE FANI% AKTYWNYCHUZYTKOWNIKÓW SII 21. BingoSpa Polska18 338+9,32%2,89%+90,12%14,10+167,66%2. Golden Rose Polska51 087+6,96%9,75%-10,67%7,45+7,58%3. AVON Polska439 115+3,05%4,23%-1,22%6,70-10,59%4. Old Spice Polska174 286+3,04%4,04%+710,93%5,94+614,65%5. AXE PL343 166+0,34%4,22%-18,79%5,61-17,61%6. Maniewski Klub Fryzjerski12 737+4,65%10,76%+19,12%5,24+34,18%7. Estee Lauder Polska107 074+1,80%6,02%+10,77%5,23+36,57%8. Garnier – Dbaj o siebie233 739+0,52%2,30%+42,70%4,48+151,52%9. L’Oréal Paris Polska291 831+0,66%1,87%-23,93%3,23+0,01%10. Secret Lashes13 496+6,91%6,20%-13,68%2,85-14,70%11. Original Source Nie Zawiera Rutyny134 028+0,30%1,96%+431,28%2,80-36,95%12. SUPER-PHARM Poland149 323+8,48%1,72%-39,47%2,76-49,81%13. Kosmetyczny Instytut Dr Irena Eris4 897+1,96%6,11%-23,23%2,70-9,75%14. Rimmel Polska130 894+1,50%1,65%-45,42%2,65-46,42%15. Lumene Polska2 718+1,38%4,60%-61,94%2,54-36,40%SII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓW2136,700,08439 11514,100,1418 3387,450,1951 087FAN PAGE 1. BingoSpa Polska2. Golden Rose Polska3. AVON Polska4. Old Spice Polska5. AXE PL6. Maniewski Klub Fryzjerski7. Estee Lauder Polska8. Garnier – Dbaj o siebie9. L’Oréal Paris Polska10. Secret Lashes11. Original Source Nie Zawiera Rutyny12. SUPER-PHARM Poland13. Kosmetyczny Instytut Dr Irena Eris14. Rimmel Polska15. Lumene PolskaKosmetyki/Uroda- SII2
 • 60. 602LICZBAFANÓW36,230,06302 435FAN PAGE FANI% AKTYWNYCHUZYTKOWNIKÓW SII 21. Mother Power496 749+0,17%0,17%-34,34%13,06-23,48%2. Nestlé - Zdrowy Start w Przyszłosc310 049+5,22%3,03%+16,85%5,40+33,68%3. BoboVita – Zawsze z Toba, Mamo302 435+1,74%4,08%-4,89%6,23-6,06%4. Bebiko 2. Rosnij w miłosci267 746+1,02%3,72%-10,91%6,66+8,12%5. Gerber Polska254 609+1,24%1,14%+4,27%1,67-12,95%6. Mama wraca do pracy212 351+0,67%3,19%-28,19%4,38-16,55%7. Wychowaj małego Profesora162 458+1,29%0,06%-95,97%0,54-48,24%8. Madrzy Rodzice140 586+6,14%5,97%+7,15%40,37-3,76%9. Lovela130 232+1,16%1,88%-59,15%2,33-57,05%10. Przytulenie ma znaczenie106 280-0,00%2,27%-17,54%1,58-21,22%11. BabyOno78 812+1,53%3,97%-53,48%41,99-38,83%12. dzieci.pl70 812+8,04%0,74%-44,89%3,57-60,72%13. dziecisawazne.pl63 072+8,59%3,30%-4,89%20,48+2,60%14. Kocham Moje Dziecko56 715+6,20%0,34%-39,60%0,52-79,00%15. Miasto Dzieci50 557+3,77%0,50%+11,90%0,40+36,90%SII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓW2136,230,06302 43513,060,31496 7495,400,05310 049FAN PAGE 1. Mother Power2. Nestlé - Zdrowy Start w Przyszłosc3. BoboVita – Zawsze z Toba, Mamo4. Bebiko 2. Rosnij w miłosci5. Gerber Polska6. Mama wraca do pracy7. Wychowaj małego Profesora8. Madrzy Rodzice9. Lovela10. Przytulenie ma znaczenie11. BabyOno12. dzieci.pl13. dziecisawazne.pl14. Kocham Moje Dziecko15. Miasto DzieciMatka i Dziecko - fani
 • 61. 612LICZBAFANÓW320,480,0863 072FAN PAGE FANI% AKTYWNYCHUZYTKOWNIKÓW SII 21. BabyOno78 812+1,53%3,97%-53,48%41,99-38,83%2. Madrzy Rodzice140 586+6,14%5,97%+7,15%40,37-3,76%3. dziecisawazne.pl63 072+8,59%3,30%-4,89%20,48+2,60%4. Mother Power496 749+0,17%0,17%-34,34%13,06-23,48%5. Siostra Ania12 442+1,64%5,51%+73,06%12,49+21,50%6. Bobofashion5 383+2,51%3,73%-3,41%11,45+2,40%7. Swiat Rodziców47 433+8,45%2,14%-64,88%7,98-79,08%8. Bebiko 2. Rosnij w miłosci267 746+1,02%3,72%-10,91%6,66+8,12%9. BoboVita – Zawsze z Toba, Mamo302 435+1,74%4,08%-4,89%6,23-6,06%10. Nestlé - Zdrowy Start w Przyszłosc310 049+5,22%3,03%+16,85%5,40+33,68%11. Mama wraca do pracy212 351+0,67%3,19%-28,19%4,38-16,55%12. Mamazone.pl22 738+3,33%1,32%+287,11%4,19+322,65%13. dzieci.pl70 812+8,04%0,74%-44,89%3,57-60,72%14. MAM BABY10 214+3,87%2,66%-50,50%3,51-48,62%15. http://Parenting.pl8 010+1,71%1,66%-15,64%3,19-2,00%SII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓW21320,480,0863 07241,990,5678 81240,370,51140 586FAN PAGE 1. BabyOno2. Madrzy Rodzice3. dziecisawazne.pl4. Mother Power5. Siostra Ania6. Bobofashion7. Swiat Rodziców8. Bebiko 2. Rosnij w miłosci9. BoboVita – Zawsze z Toba, Mamo10. Nestlé - Zdrowy Start w Przyszłosc11. Mama wraca do pracy12. Mamazone.pl13. dzieci.pl14. MAM BABY15. http://Parenting.plMatka i Dziecko - SII2
 • 62. 622LICZBAFANÓW317,220,15174 390FAN PAGE FANI% AKTYWNYCHUZYTKOWNIKÓW SII 21. Kia Motors Polska253 422+2,26%2,35%-47,62%4,54-44,86%2. BMW Polska230 999+2,42%4,53%-15,03%6,76+11,76%3. Mercedes-Benz Polska174 390+7,08%12,92%-23,76%17,22-10,94%4. Toyota Polska172 538+4,16%3,65%-5,12%4,28+8,22%5. ŠKODA Polska166 447+0,80%6,96%+5,86%6,64+7,53%6. DS165 343+1 243,27%0,52%-95,07%1,36-68,15%7. VERVA Street Racing154 418+2,11%6,51%+220,86%6,91+350,92%8. Audi Polska151 745+8,63%19,06%+4,69%36,76+17,27%9. Ford Polska150 014+3,86%13,08%+9,91%15,49+48,87%10. Renault PL96 446+0,20%3,01%-41,48%3,99-38,37%11. Mercedes-AMG PL88 338+2,04%8,29%-31,03%7,03-11,39%12. Volkswagen Polska81 560+4,54%6,81%-4,20%5,79-19,30%13. Yamaha Motor Polska74 256+8,16%0,37%+35,46%4,82+5,32%14. Citroën Polska73 681+1,08%4,22%-26,46%2,86-34,34%15. Lexus Polska67 410+2,24%14,76%-17,86%11,27-7,97%SII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓW21317,220,15174 3904,540,03253 4226,760,06230 999FAN PAGE 1. Kia Motors Polska2. BMW Polska3. Mercedes-Benz Polska4. Toyota Polska5. ŠKODA Polska6. DS7. VERVA Street Racing8. Audi Polska9. Ford Polska10. Renault PL11. Mercedes-AMG PL12. Volkswagen Polska13. Yamaha Motor Polska14. Citroën Polska15. Lexus PolskaMotoryzacja - fani
 • 63. 632LICZBAFANÓW315,490,21150 014FAN PAGE FANI% AKTYWNYCHUZYTKOWNIKÓW SII 21. Audi Polska151 745+8,63%19,06%+4,69%36,76+17,27%2. Mercedes-Benz Polska174 390+7,08%12,92%-23,76%17,22-10,94%3. Ford Polska150 014+3,86%13,08%+9,91%15,49+48,87%4. Castrol Polska18 209+8,07%19,25%+103,15%12,93+108,20%5. Bawaria Motors Katowice - Dealer BMW5 684+8,51%3,01%+12,56%11,72+17,02%6. Lexus Polska67 410+2,24%14,76%-17,86%11,27-7,97%7. Porsche Polska34 022+7,09%17,56%-27,13%10,25-21,90%8. Volvo Auto Polska61 293+7,66%10,50%-34,68%9,61-15,78%9. Jeep Polska55 660+6,72%0,79%-39,63%9,35-25,07%10. Bawaria Motors - Dealer BMW6 824+10,33%1,63%-29,65%8,37+6,05%11. Mercedes-AMG PL88 338+2,04%8,29%-31,03%7,03-11,39%12. VERVA Street Racing154 418+2,11%6,51%+220,86%6,91+350,92%13. BMW Polska230 999+2,42%4,53%-15,03%6,76+11,76%14. ŠKODA Polska166 447+0,80%6,96%+5,86%6,64+7,53%15. Opel Polska29 206+4,16%8,24%+33,56%6,58+49,83%SII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓW21315,490,21150 01436,760,62151 74517,220,15174 390FAN PAGE 1. Audi Polska2. Mercedes-Benz Polska3. Ford Polska4. Castrol Polska5. Bawaria Motors Katowice - Dealer BMW6. Lexus Polska7. Porsche Polska8. Volvo Auto Polska9. Jeep Polska10. Bawaria Motors - Dealer BMW11. Mercedes-AMG PL12. VERVA Street Racing13. BMW Polska14. ŠKODA Polska15. Opel PolskaMotoryzacja - SII2
 • 64. 642LICZBAFANÓW30,440,001 337 247FAN PAGE FANI% AKTYWNYCHUZYTKOWNIKÓW SII 21. Reserved1 490 296+1,28%0,47%+6,34%1,18+63,69%2. Cropp1 386 092+2,42%0,46%-23,41%0,95-33,81%3.1 337 247+3,58%0,17%+4,89%0,44+37,96%4. House1 208 508+1,74%0,25%-42,77%0,46-41,70%5. Triumph724 251+3,29%0,55%-56,98%0,60-58,54%6. Mohito533 261+3,66%2,36%+13,92%3,30+33,42%7. Sinsay383 416+3,99%1,95%-26,51%2,13-22,88%8. DIVERSE377 843+0,97%0,30%-16,45%0,33-14,78%9. ALOHA FROM DEER316 400+2,58%4,95%-29,05%5,68-31,42%10. Nike Running Poland288 063+0,45%0,06%-84,42%0,64-16,68%11. 4F236 340+6,43%0,48%-82,36%7,56+53,81%12. New Balance Poland232 701+6,63%0,46%-36,91%18,93-41,43%13. DIAMANTE WEAR210 647+0,95%4,91%-16,43%5,78-7,02%14. Deichmann Polska202 146+1,84%0,23%-24,76%1,16-2,89%15. 5.10.15186 821+2,40%0,29%+44,33%2,36+49,58%SII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓW2130,440,001 337 2471,180,001 490 2960,950,001 386 092FAN PAGE 1. Reserved2. Cropp3.4. House5. Triumph6. Mohito7. Sinsay8. DIVERSE9. ALOHA FROM DEER10. Nike Running Poland11. 4F12. New Balance Poland13. DIAMANTE WEAR14. Deichmann Polska15. 5.10.15Odzież / Moda - fani
 • 65. 652LICZBAFANÓW317,460,844 003FAN PAGE FANI% AKTYWNYCHUZYTKOWNIKÓW SII 21. New Balance Poland232 701+6,63%0,46%-36,91%18,93-41,43%2. Pit Bull West Coast PL45 267+11,14%2,40%+279,45%18,66+127,12%3. salomonrunning.pl4 003+5,07%11,84%+53,97%17,46-11,64%4. Venezia70 546+12,17%13,72%+9,67%11,90+30,26%5. TYSZERT4 520+11,69%4,98%+47,05%11,42+16,17%6. StaffByMaff58 336+0,12%0,24%+18,50%8,94+35,86%7. Gatta42 644+25,83%0,83%+18,54%8,94+74,18%8. Yups!9 123+2,33%2,86%+8,53%8,05-79,28%9. 4F236 340+6,43%0,48%-82,36%7,56+53,81%10. KONTRI.pl11 214+5,56%2,20%+20,61%6,64+18,71%11. Fanfaronada6 427+3,88%1,45%+42,11%6,38+72,51%12. Arena Polska16 190+2,93%0,74%+80,64%6,34-35,20%13.23 771+2,01%0,50%-50,16%6,31-12,60%14. Vistula30 186+8,23%0,58%-2,56%5,79+40,88%15. DIAMANTE WEAR210 647+0,95%4,91%-16,43%5,78-7,02%SII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓW21317,460,844 00318,930,17232 70118,660,2745 267FAN PAGE 1. New Balance Poland2. Pit Bull West Coast PL3. salomonrunning.pl4. Venezia5. TYSZERT6. StaffByMaff7. Gatta8. Yups!9. 4F10. KONTRI.pl11. Fanfaronada12. Arena Polska13.14. Vistula15. DIAMANTE WEAROdzież / Moda - SII2
 • 66. 662LICZBAFANÓW31,070,03376 296FAN PAGE FANI% AKTYWNYCHUZYTKOWNIKÓW SII 21. Tyskie485 659+0,19%1,44%+20,32%2,04+33,13%2. Lech440 839+0,89%3,19%-37,45%5,73-33,10%3. Redd's376 296+0,18%1,15%-34,42%1,07-54,21%4. Zubr359 829+0,52%0,74%-15,02%3,05-27,13%5. Zywiec327 085+1,16%4,86%+26,44%5,21+16,88%6. Grolsch325 662+2,28%0,14%+19,77%0,15+49,84%7. Warka Radler276 406+3,43%4,50%+156,18%9,62+463,69%8. Warka274 509+0,34%1,70%+50,10%4,39+272,42%9. Perła98 584+4,64%8,15%+44,11%7,06+49,44%10. Łomza Export70 072+2,09%8,36%+17,81%5,82-9,59%11. Lord Somersby69 201+2,01%8,06%+108,34%6,27+108,26%12. Paulaner Polska53 934+6,80%9,77%+24,26%6,46+40,43%13. Drevny Kocur44 235-0,14%0,34%-13,60%0,18-44,77%14. Browar Amber28 544+10,77%3,79%-30,31%7,66+26,49%15. Tatra27 198+1,46%8,10%+7,43%4,61+15,39%SII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓW2131,070,03376 2962,040,05485 6595,730,15440 839FAN PAGE 1. Tyskie2. Lech3. Redd's4. Zubr5. Zywiec6. Grolsch7. Warka Radler8. Warka9. Perła10. Łomza Export11. Lord Somersby12. Paulaner Polska13. Drevny Kocur14. Browar Amber15. TatraPiwo - fani
 • 67. 672LICZBAFANÓW37,660,1728 544FAN PAGE FANI% AKTYWNYCHUZYTKOWNIKÓW SII 21. Warka Radler276 406+3,43%4,50%+156,18%9,62+463,69%2. AleBrowar16 936+8,72%17,67%-46,11%9,50-49,68%3. Browar Amber28 544+10,77%3,79%-30,31%7,66+26,49%4. Perła98 584+4,64%8,15%+44,11%7,06+49,44%5. Paulaner Polska53 934+6,80%9,77%+24,26%6,46+40,43%6. Lord Somersby69 201+2,01%8,06%+108,34%6,27+108,26%7. Łomza Export70 072+2,09%8,36%+17,81%5,82-9,59%8. Lech440 839+0,89%3,19%-37,45%5,73-33,10%9. Zywiec327 085+1,16%4,86%+26,44%5,21+16,88%10. Tatra27 198+1,46%8,10%+7,43%4,61+15,39%11. Warka274 509+0,34%1,70%+50,10%4,39+272,42%12. Minibrowar Majer1 650+3,97%12,36%+37,21%4,02+74,03%13. Zubr359 829+0,52%0,74%-15,02%3,05-27,13%14. Tyskie485 659+0,19%1,44%+20,32%2,04+33,13%15. KOMPANIA PIWOWARSKA SA14 966+0,51%2,84%+1,89%2,01-22,81%SII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓW2137,660,1728 5449,620,15276 4069,500,3016 936FAN PAGE 1. Warka Radler2. AleBrowar3. Browar Amber4. Perła5. Paulaner Polska6. Lord Somersby7. Łomza Export8. Lech9. Zywiec10. Tatra11. Warka12. Minibrowar Majer13. Zubr14. Tyskie15. KOMPANIA PIWOWARSKA SAPiwo - SII2
 • 68. 682LICZBAFANÓW324,800,02546 393FAN PAGE FANI% AKTYWNYCHUZYTKOWNIKÓW SII 21. Radio ESKA1 764 746+1,74%6,17%+5,37%22,32+24,21%2. RMF MAXXX549 455+2,76%3,19%-68,73%25,99+0,24%3. RMF FM546 393+3,82%4,52%-58,65%24,80-11,57%4. Radio ZET453 361+2,16%3,82%-48,89%20,76+31,10%5. EskaROCK370 814+0,55%2,90%-47,90%20,33+19,20%6. Trójka - Program 3 Polskiego Radia249 297+0,86%3,80%+7,55%4,25+7,93%7. RMF24.pl224 135+4,83%6,40%+45,08%57,12+60,68%8. Radio Złote Przeboje188 809+4,07%2,46%+698,63%25,15+246,77%9. Antyradio159 785+2,17%4,92%+129,31%50,29+15,03%10. Planeta FM136 711+0,31%3,30%+237,56%22,13-20,24%11. czworka131 559+0,79%5,60%-15,91%10,61-4,83%12. Radio ZET Chilli113 983+0,74%2,35%+111,12%11,47+94,27%13. Rock Radio92 470+1,61%0,94%+55,97%7,76-4,02%14. Radio TOK FM81 502+1,40%7,31%+12,72%50,79+31,93%15. Tuba fm73 995+0,30%0,16%-22,75%3,66-31,53%SII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓW21324,800,02546 39322,320,031 764 74625,990,16549 455FAN PAGE 1. Radio ESKA2. RMF MAXXX3. RMF FM4. Radio ZET5. EskaROCK6. Trójka - Program 3 Polskiego Radia7. RMF24.pl8. Radio Złote Przeboje9. Antyradio10. Planeta FM11. czworka12. Radio ZET Chilli13. Rock Radio14. Radio TOK FM15. Tuba fmRadio - fani
 • 69. 692LICZBAFANÓW350,790,0581 502FAN PAGE FANI% AKTYWNYCHUZYTKOWNIKÓW SII 21. Radio Maryja33 046+6,31%4,92%-20,29%59,22-20,30%2. RMF24.pl224 135+4,83%6,40%+45,08%57,12+60,68%3. Radio TOK FM81 502+1,40%7,31%+12,72%50,79+31,93%4. Antyradio159 785+2,17%4,92%+129,31%50,29+15,03%5. Program 1 Polskie Radio43 521+1,20%3,71%+0,56%47,47+22,22%6. Radio Kraków47 844+3,97%5,98%+22,56%37,42+3,35%7. Ranne Kakao29 679+2,84%2,20%+10,65%26,00+34,63%8. RMF MAXXX549 455+2,76%3,19%-68,73%25,99+0,24%9. Radio Złote Przeboje188 809+4,07%2,46%+698,63%25,15+246,77%10. RMF FM546 393+3,82%4,52%-58,65%24,80-11,57%11. Radio ESKA1 764 746+1,74%6,17%+5,37%22,32+24,21%12. Planeta FM136 711+0,31%3,30%+237,56%22,13-20,24%13. Radio ZET453 361+2,16%3,82%-48,89%20,76+31,10%14. EskaROCK370 814+0,55%2,90%-47,90%20,33+19,20%15. Radio ZET Chilli113 983+0,74%2,35%+111,12%11,47+94,27%SII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓW21350,790,0581 50259,220,3333 04657,120,09224 135FAN PAGE 1. Radio Maryja2. RMF24.pl3. Radio TOK FM4. Antyradio5. Program 1 Polskie Radio6. Radio Kraków7. Ranne Kakao8. RMF MAXXX9. Radio Złote Przeboje10. RMF FM11. Radio ESKA12. Planeta FM13. Radio ZET14. EskaROCK15. Radio ZET ChilliRadio - SII2
 • 70. 702LICZBAFANÓW315,850,061 335 247FAN PAGE FANI% AKTYWNYCHUZYTKOWNIKÓW SII 21. Robert Lewandowski5 446 989+4,41%1,40%-27,37%27,42-44,55%2. Wojciech Szczesny2 072 855+4,25%2,70%-27,20%24,04-39,88%3. Kuba Błaszczykowski1 335 247+3,75%2,32%-61,50%15,85-51,21%4. Łukasz Piszczek1 103 206+3,41%0,11%-45,88%13,20-35,45%5. Kocham Football1 004 368+1,25%11,94%-19,84%36,40-22,29%6. Piotr Zyła- Official972 877+0,70%0,53%-76,31%1,05-83,26%7. Justyna Kowalczyk - oficjalna strona918 628+1,83%0,94%-81,89%34,89-29,12%8. Legia Warszawa698 101+3,83%7,33%+82,68%57,59-50,61%9. Agnieszka Radwanska690 859+3,67%0,27%-87,59%12,46-69,54%10. Kamil Stoch - Oficjalna strona649 237+3,71%2,48%-48,02%16,85-5,26%11. Official Robert Burneika582 462+1,90%0,70%-65,94%18,83+19,77%12. Lech Poznan533 727+2,20%3,52%-75,77%36,64-14,48%13. Robert Lewandowski371 392-0,21%0,00%0,00%0,000,00%14. Artur Szpilka355 559+8,83%1,98%+32,36%62,14+24,88%15. Onet Sport323 614+6,72%63,80%+57,19%197,76+116,33%SII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓW21315,850,061 335 24727,420,025 446 98924,040,042 072 855FAN PAGE 1. Robert Lewandowski2. Wojciech Szczesny3. Kuba Błaszczykowski4. Łukasz Piszczek5. Kocham Football6. Piotr Zyła- Official7. Justyna Kowalczyk - oficjalna strona8. Legia Warszawa9. Agnieszka Radwanska10. Kamil Stoch - Oficjalna strona11. Official Robert Burneika12. Lech Poznan13. Robert Lewandowski14. Artur Szpilka15. Onet SportSport - fani
 • 71. 712LICZBAFANÓW3101,350,3643 754FAN PAGE FANI% AKTYWNYCHUZYTKOWNIKÓW SII 21. Ciacha.net19 776+17,88%6,10%+211,92%283,62+453,22%2. Onet Sport323 614+6,72%63,80%+57,19%197,76+116,33%3. Legia.Net43 754+9,66%4,56%-49,22%101,35-14,91%16 551+2,69%4. JuvePoland.com - Strona Polskich Kibiców Juventusu17,78%+5,60%90,80+21,65%5. SportoweFakty.pl91 273+5,30%4,89%+62,59%88,85+291,17%6. FANGOL.pl254 542+2,55%10,64%-37,71%84,31-24,04%7. Trening biegacza135 548+10,12%2,77%-24,30%72,93+8,53%8. Artur Szpilka355 559+8,83%1,98%+32,36%62,14+24,88%9. Legia Warszawa698 101+3,83%7,33%+82,68%57,59-50,61%10. ZAKSA74 192+2,58%1,80%+106,91%46,70+171,33%11. Łaczy nas piłka236 573+6,99%19,76%+1,79%42,66+25,72%12. Wisła Kraków245 368+3,96%6,38%+170,45%36,80-13,04%13. Lech Poznan533 727+2,20%3,52%-75,77%36,64-14,48%14. Kocham Football1 004 368+1,25%11,94%-19,84%36,40-22,29%15. Justyna Kowalczyk - oficjalna strona918 628+1,83%0,94%-81,89%34,89-29,12%SII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓW213101,350,3643 754283,623,0319 776197,760,14323 614FAN PAGE 1. Ciacha.net2. Onet Sport3. Legia.Net4. JuvePoland.com - Strona Polskich Kibiców 5. SportoweFakty.pl6. FANGOL.pl7. Trening biegacza8. Artur Szpilka9. Legia Warszawa10. ZAKSA11. Łaczy nas piłka12. Wisła Kraków13. Lech Poznan14. Kocham Football15. Justyna Kowalczyk - oficjalna stronaSport - SII2
 • 72. 722LICZBAFANÓW39,310,001 516 613FAN PAGE FANI% AKTYWNYCHUZYTKOWNIKÓW SII 21. Serce i Rozum2 411 396+0,22%0,59%+18,73%1,90+78,77%2. Play2 216 300+0,74%0,53%-14,67%2,13-12,15%3. Plus1 516 613+1,19%2,96%+158,27%9,31+122,58%4. heyah807 738+0,65%1,62%-25,01%4,82-4,66%5. T-Mobile PL637 852+1,32%1,23%+19,18%3,38-40,34%6. nju mobile500 637+1,23%1,24%-7,13%1,59-34,31%7. Muzodajnia423 779+0,96%0,28%+21,69%2,59+32,77%8. Red Bull MOBILE154 966+0,30%0,22%+20,62%0,23+20,92%9. Virgin Mobile Polska129 600+0,73%2,23%+21,68%3,29-5,56%10. UPC Polska92 144+1,08%1,47%-18,18%3,24-10,62%11. Superszybki internet LTE90 273+2,21%0,09%-41,44%1,63+113,41%12. Mobile Vikings Polska55 929+4,20%4,64%-37,05%8,07-16,70%13. FreeM46 873-0,24%0,00%0,00%0,000,00%14. Netia43 761+10,17%9,47%+9,44%10,22+9,13%15. Play4U11 673+2,47%3,35%-33,87%7,06-34,30%SII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓW2139,310,001 516 6131,900,032 411 3962,130,002 216 300FAN PAGE 1. Serce i Rozum2. Play3. Plus4. heyah5. T-Mobile PL6. nju mobile7. Muzodajnia8. Red Bull MOBILE9. Virgin Mobile Polska10. UPC Polska11. Superszybki internet LTE12. Mobile Vikings Polska13. FreeM14. Netia15. Play4UTelekomunikacja - fani
 • 73. 732LICZBAFANÓW39,820,118 377FAN PAGE FANI% AKTYWNYCHUZYTKOWNIKÓW SII 21. Dropss4 756+44,38%84,31%+100,10%38,81-30,65%2. Netia43 761+10,17%9,47%+9,44%10,22+9,13%3. Marcin Gruszka Rzecznik Prasowy Play8 377+1,82%14,75%-23,32%9,82-16,16%4. Plus1 516 613+1,19%2,96%+158,27%9,31+122,58%5. Mobile Vikings Polska55 929+4,20%4,64%-37,05%8,07-16,70%6. Play4U11 673+2,47%3,35%-33,87%7,06-34,30%7. heyah807 738+0,65%1,62%-25,01%4,82-4,66%8. T-Mobile PL637 852+1,32%1,23%+19,18%3,38-40,34%9. Virgin Mobile Polska129 600+0,73%2,23%+21,68%3,29-5,56%10. UPC Polska92 144+1,08%1,47%-18,18%3,24-10,62%11. Muzodajnia423 779+0,96%0,28%+21,69%2,59+32,77%12. Play2 216 300+0,74%0,53%-14,67%2,13-12,15%13. Serce i Rozum2 411 396+0,22%0,59%+18,73%1,90+78,77%14. Superszybki internet LTE90 273+2,21%0,09%-41,44%1,63+113,41%15. nju mobile500 637+1,23%1,24%-7,13%1,59-34,31%SII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓW2139,820,118 37738,812,054 75610,220,0543 761FAN PAGE 1. Dropss2. Netia3. Marcin Gruszka Rzecznik Prasowy Play4. Plus5. Mobile Vikings Polska6. Play4U7. heyah8. T-Mobile PL9. Virgin Mobile Polska10. UPC Polska11. Muzodajnia12. Play13. Serce i Rozum14. Superszybki internet LTE15. nju mobileTelekomunikacja - SII2
 • 74. 742LICZBAFANÓW332,550,09985 960FAN PAGE FANI% AKTYWNYCHUZYTKOWNIKÓW SII 21. ESKA TV1 215 085+4,01%7,75%-27,20%30,42-13,03%2. MTV Polska1 084 911+1,01%1,40%-44,44%3,99-20,06%3. Disney Channel Polska985 960+2,30%6,24%-14,66%32,55-11,26%4. VIVA Polska939 664+0,83%2,19%-20,70%9,57+29,97%5. euronews790 833+2,27%0,00%0,00%0,000,00%6. 4fun.tv766 358+1,33%1,90%+201,16%24,71-4,74%7. TVN693 318+7,90%3,49%+87,82%71,74+191,31%8. TVN24.pl672 584+3,13%22,61%+0,44%98,70+24,89%9. Tylko muzyka666 435+0,86%0,27%-10,88%3,39+709,44%10. Rodzinka.pl TVP591 083+0,63%0,60%+302,14%2,47-45,89%11. M jak miłosc581 122+4,82%6,24%+1 424,91%34,50+161,65%12. Voice of Poland TVP544 984+3,65%0,72%+65,53%21,06+55,32%13. Przepis na zycie TVN483 329-0,07%0,00%-77,76%0,00-88,93%14. ipla450 504+2,49%0,44%+224,16%9,99+227,25%15. Warsaw Shore - Ekipa z Warszawy412 594+0,76%0,48%+39,80%16,96+14,14%SII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓW21332,550,09985 96030,420,061 215 0853,990,011 084 911FAN PAGE 1. ESKA TV2. MTV Polska3. Disney Channel Polska4. VIVA Polska5. euronews6. 4fun.tv7. TVN8. TVN24.pl9. Tylko muzyka10. Rodzinka.pl TVP11. M jak miłosc12. Voice of Poland TVP13. Przepis na zycie TVN14. ipla15. Warsaw Shore - Ekipa z WarszawyTV - fani
 • 75. 752LICZBAFANÓW398,700,05672 584FAN PAGE FANI% AKTYWNYCHUZYTKOWNIKÓW SII 21. Top Model TVN354 477+15,99%3,36%+639,27%159,68+2 279,14%2. tvp.info102 298+9,61%9,79%-29,18%122,40+30,17%3. TVN24.pl672 584+3,13%22,61%+0,44%98,70+24,89%4. Telewizja Republika49 476+6,32%12,08%-24,66%91,42-25,00%5. Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami153 235+9,33%4,47%+1 931,78%82,73+3 390,62%6. Twoja twarz brzmi znajomo250 744+12,75%2,64%+582,23%74,89+1 241,20%7. Fakty TVN280 983+5,67%27,02%-14,67%73,94-0,83%8. TVN693 318+7,90%3,49%+87,82%71,74+191,31%9. TVP Sport187 734+3,60%3,10%-21,59%57,39-19,94%10. TAK CZY NIE20 770+4,53%12,82%-54,01%55,96-61,82%11. Mam Talent TVN398 342+15,78%1,39%+2 634,29%49,58+6 856,24%12. Hell's Kitchen Polska105 215+10,32%3,23%+875,31%43,53+974,11%13. Polsatsport.pl34 980+12,51%4,31%-11,65%36,98+11,06%14. M jak miłosc581 122+4,82%6,24%+1 424,91%34,50+161,65%15. Disney Channel Polska985 960+2,30%6,24%-14,66%32,55-11,26%SII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓW21398,700,05672 584159,680,17354 477122,400,24102 298FAN PAGE 1. Top Model TVN2. tvp.info3. TVN24.pl4. Telewizja Republika5. Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami6. Twoja twarz brzmi znajomo7. Fakty TVN8. TVN9. TVP Sport10. TAK CZY NIE11. Mam Talent TVN12. Hell's Kitchen Polska13. Polsatsport.pl14. M jak miłosc15. Disney Channel PolskaTV - SII2
 • 76. 762LICZBAFANÓW31,950,011 116 305FAN PAGE FANI% AKTYWNYCHUZYTKOWNIKÓW SII 21. Tymbark1 490 633+1,75%1,21%-40,41%5,05-29,75%2. Cappy1 293 525+0,19%0,15%-61,53%0,18-66,04%3. Mały Głód1 116 305+0,29%0,94%-30,38%1,95-29,33%4. Góralki1 032 762+0,36%0,83%+82,11%2,39+133,45%5. FRUGO994 394+1,73%0,72%+7,80%1,15-10,36%6. Dilmah Tea878 113+8,13%0,28%+3,60%0,36+22,09%7.830 259+1,32%0,81%-26,72%1,19-28,83%8. Chupa Chups PL672 363-0,10%0,46%-76,86%1,61-69,06%9. przepisy.pl660 648+2,35%2,65%-8,52%4,91+10,82%10. Lay’s pl622 842+2,28%0,09%-91,21%1,34-80,80%11. Zywiec Zdrój603 105+0,81%1,03%-17,34%1,30-28,24%12. E. Wedel602 719+0,48%0,35%-40,91%0,80-42,74%13. ROKO559 368+3,22%2,53%-4,96%3,24-1,77%14. Big Milk460 423+0,76%1,00%+202,07%2,32+444,29%15. Grzeski450 358+0,29%0,36%-28,02%0,61-68,92%SII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓW2131,950,011 116 3055,050,051 490 6330,180,011 293 525FAN PAGE 1. Tymbark2. Cappy3. Mały Głód4. Góralki5. FRUGO6. Dilmah Tea7.8. Chupa Chups PL9. przepisy.pl10. Lay’s pl11. Zywiec Zdrój12. E. Wedel13. ROKO14. Big Milk15. GrzeskiŻywność - fani
 • 77. 772LICZBAFANÓW312,831,71166FAN PAGE FANI% AKTYWNYCHUZYTKOWNIKÓW SII 21. Lubie zbierac grzyby12 023+26,96%7,85%+39,24%45,59+69,22%2. Republika Kaktusa390 626+6,00%6,52%-6,07%17,55-4,90%3. gospodarstwo sadownicze J@BUSKO.PL166+4,40%9,04%-15,49%12,83-0,16%4. Life Owocowy199 717+0,03%4,99%-26,58%9,41-25,33%5. Tiger Energy Drink378 063+1,07%3,11%-16,09%9,27-4,20%6. Las Vegas Energy Drink14 637+21,96%1,80%+982,28%8,41+2 978,07%7. Level Street2 870+1,27%2,40%+9,89%8,23-8,52%8. Pani Tereska62 343+0,03%0,75%-10,85%8,12-10,23%9. Wytwórnia Lodów Tradycyjnych48 300+3,61%0,86%-24,07%7,65-15,20%10. POLOmarket60 979+3,37%8,95%-42,03%7,63-38,62%11. Przyprawy Royal Brand3 175+2,58%3,50%+27,30%6,98+27,67%12. Kurka Wolna9 742+13,91%11,61%-10,31%5,38-8,40%13. Tymbark1 490 633+1,75%1,21%-40,41%5,05-29,75%14. przepisy.pl660 648+2,35%2,65%-8,52%4,91+10,82%15. Grycan205 239+0,58%3,56%+11,68%4,74+39,49%SII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓWSII 2ERLICZBAFANÓW21312,831,7116645,590,2212 02317,550,08390 626FAN PAGE 1. Lubie zbierac grzyby2. Republika Kaktusa3. gospodarstwo sadownicze J@BUSKO.PL4. Life Owocowy5. Tiger Energy Drink6. Las Vegas Energy Drink7. Level Street8. Pani Tereska9. Wytwórnia Lodów Tradycyjnych10. POLOmarket11. Przyprawy Royal Brand12. Kurka Wolna13. Tymbark14. przepisy.pl15. GrycanŻywność - SII2
 • 78. NapoleonCat.comWita Stwosza 59a02-661 Warszawahello@napoleoncat.com+48 22 378 32 99
 • Fly UP