...

Coaching, mentoring czy szkolenia dla sprzedawców - Co wybrać?

by sebastian-szymanski

on

Report

Category:

Sales

Download: 0

Comment: 0

369

views

Comments

Description

Download Coaching, mentoring czy szkolenia dla sprzedawców - Co wybrać?

Transcript

  1. 1. Coaching,mentoring czy szkolenia?Jak dopasować metodę rozwoju do potrzeb sprzedawcy? Wiele osób myli coaching z mentoringiem i uważa,że są podobne ,“wia” š .. .. .Sebastian Szymanskilub nawet takle game.Ale nie są - w zasadzie ich jedyną cechą Senny Sm Consulting wspolną jest to,ze mogą byc przeprowadzone w miejscu pracy.Founder s.cEo Sebby Saźes Consulting j Sales ExpertDo czego służy w coaching w sprzedaży.a do czego mentoring? Coaching skupia się na rozwiązaniu konkretnych problemów w obs-zarze całego procesu sprzedazy.Wymagam pomocy eksperta,trenera,ktoryjest zdolny do nauczania coachowanego i rozwijania jego umiejętności w tym zakresie.Mentoringjest z koiei zorientowany na relacje długoterminowe.Jego celem jest zapewnienie bezpiecznego środowiska.w którym mentorowany może odkrywać i rozwijać swój potencjał.aby wpływać na zawodowy I osobisty sukces. Czy coaching wymaga mniej czasu niź mentoring? Coaching z założenia jest procesem krótkoterminowym.dającym jednak długotrwałe efekty.a mentoringjest zawsze długoterminowy,Mentoring wymaga czasu i otwartości.aby partnerzy mogli dowiedzieć się o sobiejak najwięcej,zbudować dobre relacje I zaufanie.W tym Czasie tworzy się środowisko,w którym mentorowany może czuć się bezpiecznie i dzielić się rzeczywistymi problemami.które mają wpływ na jego sukces.
  2. 2. Ajak te dwa procesy różnią się ze względu na cel? u razami:„ p VEJEU? m "m.Domom Lnwąęrn ~. . 'T- _. . 'r z, . _i *a rowery: . handicwuiy~z`rz rteiefon :u:ie-: :anw td.coaching bec" ren ~75 ` : i "7" YC iviaŻêi`iiêñ` Ż'ĹCiCe1`it7iĆ`i'›“ MĆŃCETW ab_ICC
  3. 3. Ajak możemy to zilustrować na przykładzie? Rozwój umiejętności sprzedaży w ramach coachingu i szkoleń,możemy porównać do rozwoju umiejętności sportowych.Wszyscy mistrzowieolimpijscy.z każdej dyscypliny mieli początkowe nkolenie,ale mieli też trenera przez większość swojej zawodowej kariery.Nawet niger Woods go miał. Jeżeli np.potencjalny Kowalski ma problemy w obszarze prezentacji produktu istnieje potrzeba szybko poprawić jego wydajność w tym zakresie,coaching będzie tu bardziej efektywny Podczas indywidualnych sesji coachingowych,które mogą być też prowadzone w „terenie”.trener.coach.może pomóc aplikantowi zwiększyć efektywność i doskonalić umiejętności od razu,stosując szkolenie w odniesieniu do rzeaywistych sytuacji sprzedaży. Szkolenie z kolei jest wydarzeniem i nie oferuje możliwości zdobycia tego poziomu zrozumienia,co coaching,bo po prostu nie jest do tego przeznaczone.Szkolenie w porównaniu z coachingiem nie ma podejścia indywidualnego.odbywa się najczęściej w sali.w otoczeniu grupy.Buduje oczywiście umiejętności sprzedażyi może pomóc nauczyć się przyslowiowemu Kowalskiemu czegoś nowego,konkretnego.np.nowych technik sprzedaży,negocjacji,itd.Coaching w porównaniu ze szkoleniem od razu usuwa przeszkody.które uniemożliwiają sprzedawcy osiągnąć swoje wyniki.
  4. 4. jak można łączyć coaching ze szkoleniami sprzedażowymi?jaka kombinacja tych metod dziala pana zdaniem najlepiej u sprzedawców? W czasach rosnącej konkurencji,coraz bardziej wyedukowanych i pewnych siebie konsumentów.którzy przestają być biemi.nie można sobie pozwolić na inwestowanie tylko w szkolenia sprzedażowe z myślą że "być może" przyniosą one wymieme efekty w dluższe] perspektywie.Trzeba myśleć w kategoriach gwarantowanych wyników.Sesje coachingowe dają taką możliwość i mogą przynieść pożądane efekty. pozytywne zmiany bardzo nybko.Dlatego coaching może być doskonalym uzupelnieniem szkoleń sprzedażowych.waratatów ay treningów dla sprzedawców. Sebastian SzymańskiNiezależny doradca i ekspert sprzedaży.Autor bloga o sprzedaży . .Sebby Sales - Sprzedaż bez tajemnic" oraz artykulów i publikacji dotyczących sprzedaży,które są odpowiedzią na bieżące problemy sprzedawców.przedsiębiorców.służą poaerzaniu ich kompetencji oraz są źródlem inspiracji i motywacji.Założyciel fimry szkoleniowo-doradczej Sebby Sales Consulting,która z powodzeniem pomaga finnom i przedsiębiorcom zwiększać sprzedaż i satysfakcję klientów.a sprzedawcom i handlowcom skutecznie dotrzeć i pozyskać nawet najbardziej wymagających i niedostępnych ldientów.
Fly UP