...

Andrzej Sobczyk - podsumowanie roku 2014

by huher

on

Report

Category:

Social Media

Download: 0

Comment: 0

4,228

views

Comments

Description

Download Andrzej Sobczyk - podsumowanie roku 2014

Transcript

  • Mija kolejny rok. Oddaję w Twoje ręce krótkie podsumowanie tego, co udało się zrobić w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. W głowie kołacze mi się tylko jedno zdanie: „Bogu chwała, a ludziom wielkie dzięki!”. I to prawda. Zarówno bez pomocy z Góry, jak i ludzi nic by nie było. Dzięki współdziałaniu tak wiele jest dobrych rzeczy, które przypadły nam w udziale. Zapraszam Cię do krótkiej lektury. A jeśli i Ty masz swój udział w jakiejkolwiek opisywanej inicjatywie – koniecznie przeczytaj ostatnią stronę :-) Piszę to zestawienie w pierwszej osobie, ale nie myśl, że są to tylko i wyłącznie moje projekty. Za każdym z nich stoi konkretna grupa ludzi, która ciężko pracowała (m.in. ekipa Gloria24.pl, Domu Wydawniczego „Rafael”, Stowarzyszenia „Rafael”, firm-podwykonawców oraz ponad 3 000 chętnych do pomocy internautów). To im należą się brawa! Pozdrawiam Cię, Niech dzieja sie dobre rzeczy! F3)7?*/��4'(?>0 podsumowanie roku 2014
  • �$.%�z�&/c-��- �'$50%-z��-5($�)�./-+0%��*{ ‰�*5.$ 2�(��*�-*y� ).+$-0%-y �*&�50%-��#-5 ƒ�$%�Y./2*�%�&* .+*.c��)��·4�$ �)��(�&.�~‡ „Dobre Nowiny” (dwa numery o łącznym nakładzie 900 000 egz.) Dobry Mailing Film „Niebo istnieje… naprawdę!” (ponad 249 000 widzów w kinach, 30 000 płyt DVD) Film „Mary’s Land – Ziemia Maryi” (ponad 130 000 widzów w kinach, 4 miesiące seansów, 1194 udostępnienia na FB) Film „Karolina” (zorganizowanie społecznego finansowania, uroczysta premiera, powstanie grupy modlitewnej „Pancerz”, nagranie materiałów promocyjnych) Akcja „Film Ratuje Życie” (ogólnopolska akcja pro-life, rozdawanie filmu antyaborcyjnego) 8 projektów wydawniczych ~5 300 000 wysłanych e-maili Przeprowadzenie szkoleń, konsultacji i warsztatów Transmisja online Misterium Męki Pańskiej (największe przedstawienie pasyjne na świecie) ~140 000 inspiracji z książek Grafiki ewangelizacyjne (16 grafik do udostępniania na FB)
  • Dobre Nowiny W 2014 roku wydaliśmy szesnasty i siedemnasty już numer „Dobrych Nowin” – darmowej gazety ewangelizacyjnej. Numer o Zmartwychwstaniu: 500 000 egz. Numer o bł. Karolinie Kózkównej: 400 000 egz. Gazeta była rozdawana za darmo w całej Polsce za pośrednictwem księży i sieci parafii oraz wolontariuszy, tj. osób, które przejęły inicjatywę i zajęły się jej kolportażem. Chwała im za to! Dobry Mailing Maile, które mają podnosić na duchu, wysyłamy już kilka dobrych lat. Baza odbiorców cały czas rośnie. W tym roku wysłaliśmy ponad 1 800 000 maili! Więcej na www.DobryMailing.gloria24.pl.
  • Film „Niebo istnieje… naprawdę!” Po pierwsze… pomagaliśmy w promocji filmu wtedy, kiedy był on w kinie. Zobaczyło go ponad 249 000 widzów! Po drugie… we wrześniu wydaliśmy film na DVD. W ciągu 4 miesięcy ponad 30 000 osób stało się posiadaczami płyty DVD z tą historią pełną nadziei. Więcej na www.nieboistniejenaprawde.pl. Film „Mary’s Land. Ziemia Maryi” Stawianie pierwszych kroków w nowym miejscu – tzn. w świecie kina – odbyło się przy okazji premiery filmu „Mary’s Land – Ziemia Maryi”. Dziś możemy śmiało powiedzieć, że obraz ten jest fenomenem: • W kinach zobaczyło go ponad 130 000 widzów (wkład promocyjny był minimalny, wiele kin nie chciało go grać); • Film grany jest w kinach do tej pory (obecnie jest to czwarty miesiąc wyświetlania). Kolejne kina chcą go mieć; • Plakat „Mary’s Land” pobił rekord popularności na Facebooku. Został on udostępniony ponad 1194 razy z jednego tylko profilu. Więcej na www.MarysLand.pl
  • Film „Karolina” Największy projekt 2014 roku. Miesiące pracy nad: • zorganizowaniem budżetu filmowego. W 100% pochodzi on z wpłat indywidualnych darczyńców! • przygotowaniem uroczystej premiery w Krakowie; • animowaniem grupy modlitewnej „Pancerz”, która otacza nas swoim wstawiennictwem; • nagraniem materiałów promujących film (m.in. wywiad z reżyserem, klip z singlem „Ziemski kres”, wywiady z aktorami). Wielkie, naprawdę wielkie podziękowania kieruję do wszystkich, którzy pomogli przy powstaniu „Karoliny”. Bez Was nie byłoby tego filmu! Więcej na www.Karolina-Film.pl Akcja „Film Ratuje Życie” Ogólnopolska akcja pro-life, w której ludzie rozdają bardzo mocny (i dobry) film wyjaśniający, o co chodzi w aborcji. Akcja trwa do tej pory. W Polsce rozeszło się 26 000 płyt DVD! Więcej na www.FilmRatujeZycie.pl.
  • 8 projektów wydawniczych Od światowego bestselleru „Niebo istnieje naprawdę” poprzez kapitalną książkę o wolności („Wolność jest w Tobie”) aż do… nagrania z konferencji o pomnażaniu majątku zgodnie z wiarą i zasadami („Żyj w obfitości”) czy… historię mamy walczącej o życie swojego dziecka („Pod sercem mamy”). Takie i inne tematy dane nam było poruszyć w naszej pracy wydawniczej. Każdy projekt był inny, każdy spodobał się nam na tyle, że zechcieliśmy go zrealizować. Sami oceńcie! Przeprowadzenie szkoleń, konsultacji i warsztatów Kilkadziesiąt spotkań. Długie godziny wytężonej pracy nad tym, by pomóc innym ludziom poprzez dzielenie się wiedzą i doświadczeniem. Spotkania osobiste to jedna z najlepszych form inspiracji dla innych ludzi. Sprawdzone! :) Więcej na www.andrzejsobczyk.gloria24.pl/praca/doradztwo
  • 5 300 000 wysłanych e-maili Wysyłanie e-maili to niezmiennie najlepsza forma dotarcia do potężnej społeczności, która zgromadziła się wokół wszystkich inicjatyw. W minionym roku wysłaliśmy ich ponad 5 300 000 do grupy ponad 376 000 adresów e-mailowych! Dzięki, że jesteście! 5 300 000 rocznie to 14 500 maili dziennie :-) PS. W związku z powyższym wybaczcie przedłużający się czas odpisywania na maile :-) Więcej na www.ZapiszSie.gloria24.pl Transmisja Misterium Męki Pańskiej Największe widowisko pasyjne online. W poznańskiej Cytadeli, gdzie odgrywano misterium, zgromadziło się ponad 50 000 osób. Ci, którzy nie mogli tam być, zobaczyli transmisję w Internecie! Odbyło się to po raz pierwszy. Pomysł powstał dzięki miłemu spotkaniu z reżyserem widowiska Arturem Piotrowskim. Wszystko bardzo dobrze się zapowiadało, gdyby nie… klęska urodzaju. Serwery nie wytrzymały tak dużego ruchu. Na szczęście szybko pojawiła się retransmisja.
  • 140 000 inspiracji z książek Dokładnie tyle książek i filmów rozprowadziliśmy w 2014 roku. Każdy, kto kupuje w księgarni religijnej, z pewnością szuka wzrostu duchowego. Bardzo, bardzo cieszę się, że możemy być tym kimś, kto dostarcza ów „duchowy pokarm”. Więcej na www.Gloria24.pl Grafiki ewangelizacyjne Aby w Internecie było więcej dobrych i budujących rzeczy, dorzuciliśmy swoje 3 grosze... W sieci pojawiły się i ciągle krążą grafiki ewangelizacyjne. Zostały one przygotowane specjalne dla użytkowników portali społecznościowych. Więcej na: www.fb.gloria24.pl.
  • Kilka lat temu otrzymałem od znajomego misjonarza koszulkę z postacią św. Maksymiliana Kolbego i napisem: Tego i Tobie życzę w 2015 roku! Z serca dziękuję wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania tak wielu inicjatyw. Niech Bóg obficie Wam błogosławi oraz wynagrodzi czas i wysiłek, jaki włożyliście w te wspólne dzieła. Niech ten sam Bóg – Jedyny Pan – będzie uwielbiony w dotychczasowym i przyszłym naszym działaniu! wraz ze współpracownikami PS. Marzenia na 2015 rok? 1. Nakręcenie kolejnego filmu. Tym razem o najpotężniejszej z modlitw. 2. Uruchomienie projektu ewangelizacji przez prasę (wiem już, że będzie to projekt tylko dla „twardzieli”). 3. Szerokie, bardzo szerokie dotarcie z filmem „Karolina” – poprzez pokazy organizowane poza kinami. 4. Projekt koszulek, ubrań z chrześcijańskim przesłaniem (promocja kultury chrześcijańskiej!). „Żyjesz tylko raz. Żyj na maksa” PS. 2 Kto się chce włączyć w kolejne dzieło – zapraszam na www.WielkaZmiana.pl.
Fly UP