...

Tak będzie wyglądał nowy międzyosiedlowy basen miejski

by urzad-miasta-wloclawek

on

Report

Category:

Sports

Download: 0

Comment: 0

16,101

views

Comments

Description

Dziś w ratuszu przedstawiciel projektanta oraz wykonawcy zaprezentowali wizualizację oraz projekt nowego międzyosiedlowego basenu miejskiego, jaki powstanie przy ulicach Wysokiej i Szpitalnej na działce o powierzchni ok. 10 hektarów. Pływalnia będzie posiadała 2 niecki basenowe o powierzchni lustra wody nie mniejszej niż 400 m kw. Przy sześciotorowym basenie, który będzie miał wymiary 25 x 12,5, znajdzie się także miejsce dla osób, które będą uczyć się pływać. W budynku powstaną pokoje m.in. dla ratownika i lekarza oraz zaplecze administracyjne i socjalne. Klienci będą mieli także do dyspozycji kręgielnię, jacuzzi i zjeżdżalnie. Wykonawca wybuduje płytę pod sztuczne lodowisko. Ponadto przed budynkiem zbudowane będą miejsca parkingowe oraz dwa zjazdy do ulicy Szpitalnej, powstaną nowe chodniki, teren zielony będzie na nowo zagospodarowany.

Basen wybuduje „Alstal Grupa Budowlana” sp. z o. o., sp. komandytowa z Jacewa koło Inowrocławia i „Przedsiębiorstwo Obsługi Inwestycyjnej” spółka z o. o. z Bydgoszczy. Wykonawca wycenił koszt budowy na kwotę 19,85 mln zł i zobowiązał się do zbudowania obiektu w ciągu 18 miesięcy od momentu podpisania umowy (umowa została podpisana
26 kwietnia br.)

„Alstal Grupa Budowlana” specjalizuje się m.in. w budowie obiektów sportowych. Wizytówką firmy w regionie jest najnowocześniejszy stadion żużlowy na świecie - „Motoarena” w Toruniu. Firma oddała do użytku już wiele basenów, aktualnie buduje największy aquapark w Polsce, Termy Maltańskie w Poznaniu. Poznańska inwestycja kosztuje 300 mln zł, a obiekt będzie miał powierzchnię 3 hektarów. Będzie to więc drugi, co do wielkości aquapark w Europie. Więcej szczegółów na stronie internetowej: www.alstal.eu.
Download Tak będzie wyglądał nowy międzyosiedlowy basen miejski

Transcript

  • 1. Tak będzie wyglądał nowy międzyosiedlowy basen miejski!
Fly UP